Електроенергія з енергії сонця для Вашої родини

опубліковано: 08 квітня 2024 оновлено: 28 листопада 2024

Воєнні дії російського агресора викликають ряд проблем в енергетичній сфері України. В результаті ударів по енергетичній структурі виникають проблеми з електропостачанням, що приносить певні незручності для кожного споживача.

Мрієте бути незалежними від постачальників електроенергії?

Із власною сонячною електростанцією (СЕСд) це цілком реально!

 Енергія із сонця не забруднює довкілля. Її можна виробляти, поки світитиме Сонце. Використання сонячного випромінювання доцільне для генерації теплової та електричної енергії й можливе на всій території України.

Сонячні панелі трансформують енергію сонця в електричну енергію для використання (мережева електростанція) або із можливістю її накопичення акумуляторами (гібридна, резервна або автономна електростанція). Зокрема, інвертор перетворює отриману енергію постійного струму в електроенергію змінного струму (220В, 50 Гц), придатну до використання усіма електро- та освітлювальними приладами.

Переваги сонячних електростанцій полягають у можливостях:

1. Самостійно забезпечувати потреби домогосподарств у «чистій» електроенергії;

2. Заощаджувати на рахунках за електроенергію;

3. Бути автономними (за умови установки акумуляторного обладнання або комбінування різних технологій використання відновлюваних джерел енергії).

Які є варіанти використання сонячних електростанцій для домогосподарств?

1.  Сонячна електростанція для часткової компенсації власних потреб в електричній енергії

Така електростанція складається із мережевих інверторів та пристроїв обмеження генерації, щоб унеможливити перетоки енергії в мережу (розумний лічильник). В денний період часу, коли є споживання, а також сонячна активність, розумний лічильник зчитує інформацію про потужності споживання енергії об’єктом, передає цю інформацію інвертору, який в свою чергу збільшує або зменшує свою вихідну потужність, щоб забезпечити необхідну кількість енергії, яку зараз потребує об’єкт.

2. Сонячна електростанція для власних потреб в електричній енергії з можливістю продажу надлишків такої енергії у мережу

Має ті технічні властивості, що і СЕСд для власних потреб. Крім того, є можливість продавати енергію в мережу за «зеленим» тарифом, який діє в Україні до 2030 року. Завдяки цьому інвестиції в СЕСд повернуться впродовж 4-6 років.

3. Сонячна станція для автономного забезпечення об’єкту

Таку СЕСд доцільно використовувати, якщо в будинку немає електроенергії взагалі або вона періодично зникає. У денний період часу фотомодулі генерують енергію, яка заряджає системи накопичення енергії (акумуляторні батареї, зазвичай літієві, оскільки вони більш економічно доцільні в сонячних системах), а також покриває денне споживання об’єкту. У вечірній період часу енергія з акумуляторних батарей перетворюється за допомогою інвертора і живить навантаження, допоки є залишковий заряд в акумуляторах.