Дніпродзержинська гімназія бере участь у міжнародному проекті

Із вересня 2015 року викладачі та учні спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня – гімназії № 11 працюють за українсько-польським проектом «Класна школа». Про це повідомили в управлінні освіти і науки міської ради.

Проект реалізується польською неурядовою організацією «Центр Громадянської Освіти» у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба». Його метою є створення школи, куди дитина охоче приходить щодня і з радістю повертається додому, формування активної громадянської позиції учнів у суспільстві, здатності відповідально реалізовувати свої права та обов’язки.

Торік команда вчителів гімназії взяла участь у тренінгу з організації роботи над проектом у Києві. Польськими партнерами був створений сайт «Класної школи» http://klasnashkola.eu та блоги для всіх шкіл, які беруть участь у проекті. Учасники працювали над виробленням єдиного інформаційного простору, створили пробну версію єдиної пошти для викладачів та учнів гімназії, подали документи на отримання ліцензії.

Із квітня 2016 року розпочався другий етап проекту. Учні 5–10-х класів створили нові команди, обрали тему нового проекту «Нові та зникаючі професії», склали план дій та протягом місяця реалізовували його. Учні проводили дослідження, брали інтерв’ю з дорослими, спілкувалися через Інтернет. Усі команди проекту творчо підійшли до роботи. 30 травня відбувся Фестиваль професій, на якому кожен клас-учасник проекту представляв професію, обрану за власним бажанням. Після закінчення фестивалю в актовій залі гімназії відбулося нагородження команд та найактивніших учасників.

З 12 по 15 травня у Львові відбулася зустріч-тренінг «Swatka» найактивніших учасників проекту України та Польщі. Захід пройшов у рамках Програми «Перетворення в регіоні», фінансованої Польсько-Американським Фондом Свободи, що адмініструється Фондом «Освіта для демократії». Зустріч відбувалася в родинній, дружній атмосфері, вчителі з України були вражені досвідом міжнародного співробітництва польських шкіл. Партнерами-друзями гімназії № 11 тепер є польська гімназія № 25 із міста Забже у самому серці Сілезії та українська школа № 7 із міста Стрий Львівської області.

24 травня відбулося перше засідання вже нової команди гімназистів, які будуть працювати над проектом із партнерами.  Метою проекту є вивчення досвіду громадянської активності учнів в Україні та Польщі, використання досвіду країн-партнерів у своїй громаді, сприяння розвитку ідей самоврядування молоді.

01 червня 2016