Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Музеї історії міста згадували події 1972 року

25 червня 2022 року  в Музеї історії міста Кам’янське відбувся  круглий стіл «1972 рік. День молоді у Дніпродзержинську. Причини та наслідки заворушення» за участю істориків, краєзнавців, пересічних жителів міста - свідків тих трагічних подій.  

Незважаючи, що пройшло півстоліття, тема, яка довгий час замовчувалася,  залишається актуальною і до сьогоднішнього дня.  Для аналізу подій були використані доповідні записки УКДБ до В. Щербицького, в яких описана офіційна версія причин та ходу заворушень, що відбулися на День молоді у Дніпродзержинську. Вони були викликані тим, що у машині витверезника троє затриманих чоловіків, яких везли до метверезника, фактично  згоріли заживо на очах у велилюдного натовпу по причині  халатності співробітників міліції.  Свідчення очевидців заворушення, що прозвучали в залі,  дали можливість зрозуміти, що основною мотивацією виступу став захист людської гідності. Очевидно, це був протест проти Системи, в якій  злочин правоохоронців міг лишитися непокараним. Лимонки з "Черьомухою", дубинки, солдатські ремені з пряжками, постріли з вогнепальної зброї холостими патронами, - цими засобами протест, активні учасники якого були виявлені і засуджені,  був подавлений.

Сьогодні, коли сусідня ерефія намагається відновити колишню радянську імперію, такі зустрічі є вкрай важливими. Адже вони дають можливість зрозуміти природу тоталітаризму, цінувати  незалежність України, віддавати все можливе для Перемоги.

01 липня 2022