Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Не зволікай, впроваджуй енергоефективні заходи з Програмою IQ energy

Зростання вартості енергоносіїв змушує українців серйозно замислитися над питаннями енергозбереження та енергоефективності власного житла.

Оскільки впливати на формування витрат ми не можемо, в наших силах хоча б навчитися витрачати менше. Як це зробити, не докладаючи додаткових фінансових зусиль? Як мінімум, менше споживати. Звикли лити воду під час купання та миття посуду – навчіться користуватися нею розумно. Досі не вимикаєте електроприлади з розеток – почніть уже сьогодні! Звільніть батареї від меблів та декору, встановіть короткі штори або жалюзі. Проте ці заходи надто локальні. Для досягнення більш суттєвих результатів у сфері економії необхідно впроваджувати в будинках заходи з енергоефективності.

Що таке енергоефективністьЦе використання меншої кількості енергії при організації належного рівня енергетичного комфорту в приміщенні та будівлі.

Як зробити будинок енергоефективним?

Для початку, розглянемо, де наші з вами “фортеці” втрачають найбільше тепла. Так, втрати тепла у будинку через стіни складають 25-40%, вікна – 20-30%, вентиляцію – 15-20%, дах – 10-20%, підвал – 10-15%.

Вражає, правда? Фактично, сплачуючи за опалення власної оселі, ми доплачуємо за обігрів вулиці.

Що б ви не вирішили робити в першу чергу, пам’ятайте, що зволікати не можна. Очікування сьогодні збільшить ваші витрати на енергоефективні заходи у будинку в майбутньому.

Але після того, як ви вирішите які заходи доцільно втілити у вашому будинку, у вас може виникнути запитання: “Де ж взяти гроші на всі ці енергоефективні задоволення”?

То ж не баріться! На сьогодні у вас є можливість скористатитись коштами  за програмою IQ energy від Європейського банку реконструкції та розвитку на заходи з енергоефективності в житловому секторі.

Програма IQ energy це Фінансовий Інструмент для сприяння удосконаленням в області енергоефективності в житловому секторі України відповідно до європейських стандартів. Програма була розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та підтримується механізмом заохочень за рахунок грантових коштів на загальну суму 15 мільйонів євро, наданих Восьми Європейськими Партнерами в області енергоефективності та екології (E5P) та грантом технічної допомоги для реалізації програми, яка надається рівноцінною частиною від E5P та Швеції.

В рамках цієї програми ЄБРР співпрацює з фінансовими установами України які надають кредити на фінансування зазначених заходів у сфері енергоефективності. Більш детальну інформацію про умови кредитування можна прочитати на сайтах банків-партнерів: ОТП Банк, Укрсіббанк, Райффайзен Банк Аваль і Креді Агріколь Банк.

Проекти енергоефективності, яким надаватиметься підтримка, складатимуться з інвестицій у високопродуктивні енергоефективні технології, стосовно яких можна очікувати досягнення енергоефективності на рівні, щонайменше на 20% вище ніж у порівнянні з середньоринковими показниками. 

Крім фінансування, проект надає своїм учасникам консультаційні послуги з питань, що стосуються енергозберігаючого обладнання і технологій.

Позичальники за програмою IQ energy мають право отримати гранти в розмірі 35% від суми інвестицій (для фізичних осіб), як винагороду за успішну реалізацію енергоефективних проектів, які відповідають правилам гранту. Позичальник сам обирає, як використати кошти гранту, можливо, на погашення кредиту за програмою IQ energy.

Сума гранту розраховується на основі вартості інвестицій в енергоефективний проект, який підтримується кредитом, для придбання матеріалів і обладнання з каталогу технологій.  Вартість інвестицій враховує придбання матеріалів і обладнання, а також їх монтаж. 

Максимальна сума всіх грантів від усіх кредитів, на які має право фізична особа за програмою IQ energy, дорівнює 3 000 євро.

Гранти виплачуються комерційними банками, в яких позичальник отримав кредит. Гранти виплачуються в євро. Гранти зараховуються на поточний або депозитний рахунок позичальника, відкритий у банку, що видав кредит. Виплата грантів здійснюється один раз на місяць. 

Гранти в рамках програми IQ energy не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ст.165.1.57 та 165.1.58 Податкового Кодексу України).

Контакти IQ energy: телефон гарячої лінії (­0800) 50 57 17, 
e-mail: www.iqenergy.org.ua.  

Каталог енергоефективного обладнання та матеріалів, які відповідають критеріям такого фінансування: http://www.iqenergy.org.ua/technologies

Каталог  постачальників: http://www.iqenergy.org.ua/suppliers. Технології  та матеріали, які включені до Каталогу відповідають високим стандартам, що встановлено ЄБРР на основі доведеної методології, яка використовується в багатьох країнах.