Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначається Всесвітній День боротьби зі СНІДом Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з  глобальних проблем людства.  

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

Кожна людина має право знати свій ВІЛ-статус та дізнатися про ВІЛ/СНІД більше, про можливі ризики та шляхи запобігання інфікування. Це перший крок до профілактики, отримання медичної допомоги, соціальної та психологічної підтримки.

За інформацією міського медичного центру здоров’я та медицини спорту, станом на 1 грудня у Кам’янському на диспансерному обліку перебуває 1155 ВІЛ-позитивних, серед яких 376  хворих на СНІД. На обліку перебуває 26 дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів (2 дітей з підтвердженим діагнозом, у одної дитини 4-та клінічна стадія). 20 чоловік перебуває на обліку з поєднаною патологією ВІЛ та туберкульоз.

За 11 місяців 2021 року у місті зареєстровано 191 новий випадок ВІЛ–інфекції. Із них у 92 встановлено парентеральний шлях зараження, пов'язаний з вживанням наркотиків, 86 випадків ‑ статевий шлях зараження, вертикальний (діти, народжені від ВІЛ-позитивних матерів) – 13випадків.

Спеціалізована медична допомога ВІЛ-позитивним у Кам’янському надається в кабінеті «Довіра» КНП КМР «Міський консультативно-діагностичний центр» (просп. Аношкіна, 67, каб. 56; моб. тел. 0682298903), де можна пройти анонімне обстеження на ВІЛ/СНІД та отримати консультативну допомогу. Незважаючи на епідемію коронавірусу кабінет працює у повному обсязі. Кожен бажаючий може отримати відповіді на всі питання.

Як зазначають фахівці, сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається терапія і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя. Однак повністю вилікувати ВІЛ-інфекцію не можливо, тому головною зброєю у боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування.

Слід пам'ятати!

Зараження можливе: при різних статевих контактах з інфікованою людиною, при переливанні інфікованої крові або її компонентів, при використанні нестерильних шприців, при будь-яких медичних маніпуляціях, пов’язаних з контактом із кров’ю, спермою, піхвовими виділеннями, при виношуванні плоду інфікованою матір’ю.

Зараження неможливе: при рукостисканнях, обіймах, поцілунках (якщо не відбувається поранення слизової оболонки ротової порожнини), в басейні, при користуванні загальною ванною, туалетом, при користуванні спільним рушником, посудом, при розмові, чханні ,при потраплянні сліз, слини хворого на шкіру.

Актуальність проблеми подальшого поширення ВІЛ-інфекції не викликає будь-якого сумніву. Ми живемо у світі, у якому існує вірус імунодефіциту людини. Нам необхідно зрозуміти, що проблема ВІЛ/СНІДу і його наслідків – це реальність сьогодення і безпосередньо стосується кожного.

За інформацією міського медичного центру здоров’я та медицини спорту

01 грудня 2021