Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ІНФОРМАЦІЯ на сесію міської ради «Про стан криміногенної ситуації на території міста Кам’янське у 2018 році та хід виконання Кам’янським відділом поліції ГУНП в Дніпропетровській області Комплексної програми забезпечення публічного порядку та публічної

Створено: 2019-11-14 09:29:46Оновлено: 2019-11-14 09:40:23

 

ІНФОРМАЦІЯ

на сесію міської ради «Про стан криміногенної ситуації на території міста Кам’янське у 2018 році та хід виконання Кам’янським відділом поліції  ГУНП в Дніпропетровській області Комплексної програми забезпечення  публічного порядку та публічної безпеки  у м. Кам’янське  на 2016-2020 роки»

 

У 2018 році Кам’янським  відділом поліції та  підпорядкованими підрозділами поліції, у взаємодії з виконавчим органами міської ради, іншими правоохоронними органами, вжито заходів щодо посилення протидії злочинності, забезпечення належного рівня публічної безпеки і порядку, стабілізацію криміногенної ситуації.

 

 У грудні 2018 року ГУНП розпочато впровадження експериментального проекту «Поліцейський офіцер громади», метою якого є налагодження тісної взаємодії дільничних офіцерів поліції з територіальними громадами, органами місцевого самоврядування та орієнтація поліцейських на їх потреби.

Також з метою стабілізації оперативної обстановки протягом року організовано та проведено ряд профілактичних заходів, у т.ч. з протидії незаконному обігу зброї, гральному бізнесу, крадіжкам кабельно-провідникової продукції, незаконним операціям з металобрухтом, запобігання вчиненню правопорушень в міграційній сфері, розшуку осіб, протидії незаконним заволодінням транспортними засобами тощо.

З метою підвищення ефективності реагування поліцейських на правопорушення, попередження, припинення та розкриття злочинів, насамперед у громадських місцях у рамках програми «Безпечне місто»  встановлено 100 камер відеоспостереження, інформація з яких щоденно використовується в органах та підрозділах поліції.

 

Керівництвом Кам`янського ВП ГУНП уживались заходи управлінського характеру, а саме: проводились прийоми громадян, організовувались цільові перевірки службової діяльності територіальних відділень поліції, приймалась участь у координаційних нарадах керівників правоохоронних органів міста.

У своїй сукупності зазначені заходи позитивно вплинули на стан криміногенної ситуації в місті, сприяли мінімізації фактів порушення законності в діяльності поліції та підвищенню рівня довіри громадян.

 

Поліцейськими зроблено все, щоб під час проведення політичних та культурно-масових, спортивних заходів не були допущені масові порушення публічної безпеки та порядку.  

 

Працівниками органів поліції міста забезпечене реагування на 61805 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про 5634 кримінальні правопорушення, з них без урахування закритих –2473.

За 1295 кримінальними правопорушеннями особам повідомлено про підозру (2017 – 1183; +112).

 

 Зменшилась кількість зареєстрованих умисних вбивств -11 (м.р- 13; -2;               -15,3%),  розбійних нападів - 17 (м.р. - 34;- 17;- 50,0%), пограбувань – 205 (м.р. - 302; -97, - 32,1%), крадіжок чужого майна – 1092 (м.р. -1468; -376; -25,6%), крадіжок з квартир громадян  – 207 (м.р. – 256; -49; - 19,1%), незаконних заволодінь автотранспортом - 30 (м.р. -47; - 17;- 36,2%), у т.ч. автомобілями – 22  (м.р. – 42; -20; - 47,6%).

На території міста зареєстровано зростання кількості ТТУ – 30 (м.р. -21; +9;+42,8%), ТТУ  зі смертельними наслідками – 13 (м.р. -6; +7; + 116,6%), шахрайств - 200 (м.р. -148; +52;+35,1%),  хуліганств – 10 (м.р. -5; +5;+100,0%). 

 Рівень злочинності на 10 тис. населення за зареєстрованими злочинами – 98,1 (Південний район – 82,0; Дніпровський район – 80,3; Заводський район – 127,3), по області - 134,3, по м. Дніпро – 106,4, м. Кривий Ріг – 160,9.

 

В структурі злочинності викликає занепокоєність, перш за все, скоєння умисних вбивств. Незважаючи на те, що  їх кількість у поточному році знизилась (з 13 до 11) та всі  умисні вбивства розкриті, суспільний резонанс цього виду злочину, пов’язаний із загибеллю людей, не може залишати нікого байдужим.

 

Детальний аналіз умисних вбивств показав, що 7 із 11 злочинів скоєно на побутовому ґрунті, після спільного вживання спиртних напоїв, а потім раптово виниклої сварки, бійки, неприязних відносин та помсти між потерпілими і обвинуваченими. 

Як не прикро, усе частіше до зведень про вбивства потрапляють близькі родичі (син, онук, співмешканець), які на ґрунті неприязних відносин, за допомогою домашніх предметів, скоїли вбивства своїх близьких.

 

Насильство, негативний приклад поведінки батьків, інших членів сім’ї сьогодні є однією з найбільш актуальних проблем, яка потребує більшого впливу з боку суспільства.

Тому працівниками поліції значна увага приділяється попередженню насильства в сім’ї. З початку року складено 828 адміністративних протоколів за статтею 173 зн. 2 КУпАП (м.р – 764; +64). На обліку дільничних інспекторів поліції перебуває 571 особа, що допускає насильство в сім’ї (м.р. – 545; +26). За всіма складеними адміністративними протоколами за фактами насильства  в сім’ї інформація направлена до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому для прийняття відповідних заходів профілактичного впливу на правопорушників.

За ст. 187 КУпАП  за порушення правил адміністративного нагляду до адміністративної відповідальності притягнуто 629 осіб (м.р. - 372; + 257).

 

 На стан профілактики кримінальних правопорушень впливає робота поліцейських з протидії роздрібній торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій чи марок акцизного збору. Під час проведення рейдових заходів спільно з представниками громадськості за ст. 156 КУпАП у 2018 році  складено 66 адміністративних протоколи. З незаконного обігу вилучено 39 пляшок горілки, 6 пляшок самогону, 1286 пачок тютюнових виробів.

 

Поліцейськими посилений контроль за ситуацією з незаконним обігом зброї, вибухівки і боєприпасів на території міста. Одним із факторів, що сприяє поширенню вогнепальної зброї та впливає на криміногенну ситуацію, залишається акт збройної агресії Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. У звітному періоді задокументовано 69 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом зброї, з них 63 факти незаконного обігу вогнепальної зброї.

Із незаконного обігу вилучено: 1 гранатомет, 1 кулемет, 1 автомат, 15 пістолетів та револьверів, 70 гранат, 11 запалів, 1 детонатор, 1 тротилова шашка, 1 міна, 11249 шт. боєприпасів.

 

На контролі керівництва відділу поліції перебуває стан роботи з попередження та розкриття майнових кримінальних правопорушень, у першу чергу пограбувань. З початку року проводились оперативно – профілактичні відпрацювання найбільш уражених вуличними злочинами районів міста, встановлено 107 осіб за скоєння пограбувань (з 205 зареєстрованих), 53 особи заарештовані.

 

Підвищена ефективність з проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій з встановлення місцезнаходження осіб, які причетні до скоєння майнових кримінальних правопорушень, у першу чергу крадіжок особистого майна з квартир громадян.

Працівниками поліції міста приймаються заходи щодо розслідування кожної крадіжки, оскільки навіть незначний збиток в умовах економічної кризи для людини стає суттєвим. За скоєння зазначених правопорушень 534 особам оголошено повідомлення про підозру, 70 заарештовані. 

Аналіз показує, що найбільша кількість квартирних крадіжок скоюється там, де доступ для злочинців не складає особливих перешкод. Значна їх кількість настає через безтурботність самих власників по забезпеченню охорони свого майна. Так, через відкриті кватирки чи вікна, а також в результаті вільного доступу скоєно 75% крадіжок з квартир.

Доцільно продовжити запровадження охорони будинків і під’їздів силами та за рахунок самих мешканців при підтримці комунальних служб, а також збільшити кількість квартир, взятих під охорону державною службою охорони та аналогічних приватних структур. Актуальним є питання встановлення металевих грат на вікнах квартир на перших та других поверхах будівель.

 

На виконання вимог міської Комплексної програми забезпечення  публічного порядку та публічної безпеки  у м. Кам’янське  на 2016-2020 роки працівниками поліції продовжується боротьба з крадіжками чорних та кольорових металів, прийняття заходів щодо попередження та розкриття розкрадань кабельно – провідникової продукції  ПАТ «Укртелеком», ПАТ «ЕК «Дніпрообленерго»,  КП «Трамвай». Впроваджена практика проведення спільних з представниками органів місцевого самоврядування, ЗМІ рейдових заходів з метою припинення діяльності незаконних пунктів металобрухту та притягнення до відповідальності винних осіб.

 

За 2018 рік за  порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 13 фактів, з яких 7 особам повідомлено про підозру.  Під час виявлення і ліквідації нелегально діючих пунктів прийому металобрухту поліцейськими Кам’янського  ВП активно використовується допомога громадян, державних органів, громадських організацій, що надають інформацію про правопорушення, пов'язані з розкраданнями металу і функціонуванням вказаних пунктів.

 

Налагоджена та здійснюється взаємодія органів поліції зі службами безпеки промислових підприємств,  ПАТ «Укртелеком», з метою виявлення і припинення фактів розукомплектовування устаткування і розкрадання кабельної продукції. З початку року на території міста зареєстровано 154 крадіжки кабельно – провідникової продукції, розкрито 26 злочинів, встановлено 19 осіб, що причетні до крадіжок, з яких 2 – заарештовані.

 

Результативність роботи поліцейських щодо затримання злочинців, що причетні до розкрадання кабельно - провідникової продукції,  значно поліпшиться у разі встановлення охоронної сигналізації на об’єктах  посягань. Доцільним є продовження встановлення відеокамер у рамках програми «Безпечне місто», у тому числі із можливістю розпізнавання номерних знаків транспортних засобів, що суттєво поліпшить стан розкриття майнових кримінальних правопорушень.

 

Приділено увагу виявленню та припиненню шахрайств у сфері електронної комерції, насамперед скоєних з використанням Інтернет – сайтів OLX, RST. З початку року зареєстровано 200 кримінальних правопорушень, пов’язаних із шахрайствами, 91 злочин розкрито. За скоєння вказаних кримінальних правопорушень встановлено 72 особи, 17 з яких заарештовано.

 

У 2018 році прийнятий комплекс профілактичних заходів з попередження та розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами. Із зареєстрованих 30 кримінальних правопорушень вказаної категорії 16 – розкриті, встановлені 17 осіб, 7 з яких заарештовано.

 

Збільшують кримінальну напругу в суспільстві наростаючі темпи поширення наркоманії. Поліцейськими звернута увага на документування злочинної діяльності осіб, які займаються незаконним збутом наркотичних засобів, накладання арешту на майно наркозбувальників. З початку року відкрито 299 кримінальних проваджень по лінії НОН, з них за фактами збутів наркотиків – 63, за фактами притоноутримань – 13.

За скоєння наркозлочинів 210 особам повідомлено про підозру, за збути – 40, заарештовано – 43 особи, з них за збути – 28. Працівниками поліції у 2018 році проведено 35 виховних заходів з неповнолітніми, у ЗМІ надано 25 інформацій щодо антинаркоманійної пропаганди.

 

Сферою особливої уваги органів поліції продовжує залишатися економічна безпека держави. Одним з найважливіших напрямків  є недопущення зловживань та інших порушень, які скоюються в бюджетній системі, сфері приватизації та соціального захисту громадян, а також проведення заходів, спрямованих на забезпечення поповнення бюджету.

 

Незважаючи на відсутність в Камянському ВП підрозділу по протидії економічним злочинами, у 2018 році  слідчими розслідувалось 67 кримінальних проваджень за злочинами у сфері економічних відносин. До суду направлено 30 кримінальних проваджень, з них у бюджетній сфері – 15; з ознаками кримінальної корупції – 6; у сфері земельних відносин - 1. Встановлений збиток за злочинами у сфері економіки, спричинений інтересам держави та громаді – 1 585 тис. грн., відшкодовано 263 тис. грн.

В цілому по закінчених кримінальних провадженнях Кам’янського ВП встановлено суму заподіяних збитків, завданих кримінальними правопорушеннями -  7 млн. 883 тис. грн., з яких відшкодовано  1 млн. 620 тис. грн.  

 

 На виконання вимог Комплексної забезпечення публічного порядку та публічної безпеки  у м. Кам’янське  на 2016-2020 роки у місті приймались заходи щодо попередження злочинності серед дітей.  У звітному періоді не допущено зростання кримінальних правопорушень, скоєних підлітками  - 16 (2017 -33; -17), при цьому кількість дітей, що приймали участь у злочинах - 11 (2017 - 20; -9). Аналіз статистичних даних свідчить, що 9 з 16 кримінальних правопорушень (або 56,2%) – це злочини майнової спрямованості (крадіжки, пограбування).

На обліку в органах поліції перебуває 13 дітей, з якими систематично проводиться  профілактична робота.  Проведено 116 рейдових заходів, під час яких за протиправну діяльність до органів поліції доставлено 58  неповнолітніх (2017 - 31; +27). Стосовно неповнолітніх складено 40 адміністративних протоколів (2017 – 29; -11). 

 

До адміністративної відповідальності інспекторами ювенальної превенції Кам’янського ВП та відділень поліції  притягнуто 551 доросла особа (2017- 465; +86), з них батьків за ухилення  від виховання дітей –467 (2017 –355; +91).

 

За ст. 180 КУпАП (доведення неповнолітніх до стану сп’яніння) складено 14  адміністративних протоколів (2017 – 10; +4). Поліцейськими ювенальної превенції за ст. 156 КУпАП (незаконний продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім) складено 13 (2017 – 16; -3) протоколів.

 

Значна увага органами поліції приділяється попередженню та розкриттю злочинів у громадських місцях. Щодобово на території міста на службу щодо реагування на заяви та повідомлення громадян про кримінальні правопорушення та інші події, по охороні публічної безпеки заступають 30 поліцейських секторів реагування патрульної поліції.

 

Підтриманню належного публічного порядку та безпеки на вулицях міста сприяло здійснення спільного патрулювання поліцейських з нарядами громадського формування «Муніципальна гвардія» (функціонує з квітня 2018 року). Щодня на чергування заступають 4 екіпажі «Муніципальної гвардії», працівники яких отримують орієнтування в черговій службі Кам`янського ВП, ефективно приймають заходи щодо попередження майнових кримінальних правопорушень у місті.

Проводиться значна робота по роз’ясненню населенню міста правил безпечної поведінки на вулицях, порядку звернення до поліції при скоєнні злочинів, стосовно яких категорій громадян найчастіше скоюються пограбування.

Основна увага  приділена організації розкриття кримінальних правопорушень поліцейськими СРПП за «гарячими» слідами. З початку року  патрульними поліцейськими розкрито 69 кримінальних правопорушень  по «гарячим» слідам по місту, складено всього 21508 адміністративних протоколів,  з  них 14017 - у сфері безпеки дорожнього руху.

Керівництвом Кам’янського ВП прийняті заходи щодо підтримання безпечного та безперешкодного руху транспортних засобів на автодорогах міста, посилення контролю за дотриманням водіями правил дорожнього руху. За ст. 130 КУпАП (керування ТЗ у стані алкогольного сп`яніння) складено 247 адміністративних протоколи.

 

У 2018 році на території міста зареєстрована 73 дорожньо - транспортні пригоди, внаслідок яких 8 осіб загинуло та 123 травмовано. Водіями у стані алкогольного сп’яніння скоєно 8 ДТП.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість ДТП зросла на 5,7% (69-73), на 33,3% кількість загиблих осіб (6-8). Кількість травмованих осіб збільшилась на 9,8% (112-123).

 

З метою зниження аварійності на автошляхах міста, обстежено 510 км вулиць,  вручено 23 приписи на усунення недоліків. В подальшому спільно із зацікавленими службами та відомствами міськвиконкому  необхідно забезпечити контроль за відповідністю чинним нормам і стандартам проїжджої частини вулично-дорожньої мережі, технічних засобів регулювання дорожнього руху, нормативної видимості, освітлення й інших параметрів, що впливають на безпеку дорожнього руху. 

 

Пильної уваги потребує організація роботи дільничних офіцерів поліції, які безпосередньо працюють з громадянами. На обліках в службі дільничних інспекторів поліції  сьогодні знаходяться 1131 осіб, з них 431 - раніше засуджених,

На виконання міської Комплексної програми забезпечення  публічного порядку та публічної безпеки  у м. Кам’янське  на 2016-2020 роки діяльність дільничних офіцерів поліції поряд з основною функцією – профілактика кримінальних правопорушень, була направлена на підвищення ефективності боротьби з пияцтвом та самогоноварінням. Ними до адміністративної відповідальності за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях було притягнуто 3221 осіб, за зберігання самогону – 18, за придбання – 19.

Незважаючи на скорочення штатної чисельності дільничних офіцерів поліції у місті функціонує поліцейська станція, яка обладнана оргтехнікою, що дає можливість підвищити ефективність реагування дільничних на звернення громадян, запровадити нову модель надання правоохоронних послуг за принципом «community policing».

 

До проведення рейдових та інших профілактичних  заходів активніше залучаються журналісти, представники громадськості. Показані ними відеосюжети про результати проведення спільних рейдів зробили вагомий внесок у поліпшенні боротьби з розповсюдженням пияцтва та самогоноваріння.

 

 На новому рівні у 2018 році організована робота органів поліції міста щодо співпраці із засобами масової інформації та громадськістю. В ЗМІ з початку року розміщено 615 інформацій, з них відео сюжетів 118, публікацій в пресі  та Інтернет виданнях -497.

Також, проведено 60 брифінгів та прес –конференцій,  36 «круглих столів», 70 іміджевих заходів та 10 робочих зустрічей за участю керівництва відділу поліції,  представників ЗМІ та громадськості з актуальних питань діяльності поліції.

 

Однією з суттєвих проблем, що стоять сьогодні перед органами поліції, є удосконалення  матеріально – технічної бази та забезпечення соціального захисту особового складу, ветеранів і членів їх сімей, наявність в необхідній кількості паливно-мастильних матеріалів, сучасної оперативної, криміналістичної і спеціальної техніки, засобів зв’язку, відеофіксації, а також форменого одягу для поліцейських.

 

 Керівництво Кам’янського ВП вдячне депутатському корпусу міської ради  та міському голові за виділення  1,5 млн. гривень, які освоєні у 2018 році  та використані безпосередньо для придбання пального та запчастин для патрульних автомобілів секторів швидкого реагування патрульної поліції з метою забезпечення найшвидшого прибуття поліцейських на місця скоєння кримінальних порушень та виконання інших службових завдань.

 

  Налагоджені професійні контакти з Дніпродзержинською місцевою прокуратурою, Управлінням служби безпеки та з виконавчими органами міської ради. Керівництво відділу поліції та підпорядкований особовий склад спроможні виконати поставлені завдання, що дозволяє розраховувати на покращання оперативної обстановки у 2019 році, надійний захист прав та свобод та безпеки громадян, забезпечення охорони публічної безпеки і порядку у нашому місті.

 

 

Начальник Кам’янського ВП

ГУНП в Дніпропетровській області   

полковник поліції                                                                               С.О. Лукашов