Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Інформація про хід виконання рішення міської ради від 17.11.2017 №915-20/VII «Про затвердження Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб»

Створено: 2020-07-15 11:34:37Оновлено: 2020-07-15 11:40:49

На виконання рішення міської ради від 17.11.2017 №915-20/VII «Про затвердження Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб» повідомляємо.

Управлінням соціальної політики міської ради здійснюється реєстрація внутрішньо переміщених осіб, які переїжджають на проживання до міста з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції шляхом внесення даних в єдину Web-орієнтовану інформаційну технологію формування сегменту «Облік ВПО». Станом на 29.12.2019 в місті проживає 4011 внутрішньо переміщених осіб, серед яких 934 дитини, 1372 пенсіонера та 176 осіб з інвалідністю.

Протягом 2019 року зареєстровано 962 внутрішньо переміщені особи. Всього протягом звітного періоду координатором по роботі з внутрішньо переміщеними особами обслуговано майже 800 внутрішньо переміщених осіб з різних питань.

При реєстрації спеціалістом управління, переміщеним особам надаються роз’яснення щодо вирішення їх нагальних проблем: отримання місця для тимчасового проживання, переоформлення пенсій, державних соціальних допомог, виплат по втраті працездатності, працевлаштування, влаштування дітей до закладів освіти, отримання медичної допомоги, тощо. А також довідник з назвами, адресами та телефонами всіх необхідних установ міста.

Протягом 2019 року Кам’янським міським центром соціальних служб для сімей, дітей та молоді (далі – центр) здійснено оцінку потреб сім’ї/особи в 20 внутрішньо переміщених сім’ях (в них 28 дітей) та 1 особи. Соціальним супроводом охоплено 4 сім’ї  (6 дітей). Під час соціального супроводу сім’ям надано допомогу щодо психологічної підтримки, оформлення документів, отримання гуманітарної допомоги, організації лікування.

До центру звернулися 19 сімей та 1 особа з питання здійснення оцінки потреб сім’ї/особи у соціальних послугах та надання висновку оцінки потреб сім’ї/особи для встановлення статусу дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, отримали соціальну послугу «разове консультування».

На виконання розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 19.04.2019 №Р-213/0/3-19 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2019 року», рішення виконавчого комітету Кам’янської міської ради від 27.03.2019 №86 «Про організацію в місті оздоровлення
та відпочинку дітей влітку 2019 року» влітку 2019 року здійснювалися заходи щодо організації в місті оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в т.ч. дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи. Всього у 2019 році забезпечено послугами оздоровлення та відпочинку 107 дітей цієї категорії.

В місті розташоване транзитне містечко для проживання внутрішньо переміщених осіб, в якому мешкає 230 осіб. Оплата за проживання складає 150,0 грн на місяць з однієї особи. В гуртожитку №2 Дніпровського державного технічного університету мешкає 17 внутрішньо переміщених осіб, в гуртожитку №3 – 2 особи.

За інформацією департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради на виконання заходів Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб в 2019 році було відшкодовано на оплату комунальних послуг, спожитих мешканцями в транзитному містечку в розмірі 1100,00 тис. грн також відшкодовано на управління, утримання (експлуатаційну діяльність) та благоустрій території транзитного містечка в розмірі 397,5 тис. грн.

Управління соціальної політики міської ради постійно співпрацює з районними відділами державної міграційної служби м. Кам’янського щодо відновлення втрачених документів внутрішньо переміщених осіб.

Так, протягом 2019 року районними відділами державної міграційної служби м. Кам’янського здійснено запитів по оформленню внутрішньо переміщеним особам:

- паспортів громадян України у вигляді ID-картки – 99;

- паспортів громадян України для виїзду за кордон – 199;

- по вклеюванню фото по досягненню 25-років, 45-років – 33.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №365 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» розпорядженням міського голови від 24.06.2016 №258-р створено міську комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, секретарем якої визначено працівника управління.

В 2019 році проведено 49 засідань зазначеної Комісії, на яких було розглянуто 2201 справ внутрішньо переміщених осіб з питань призначення (відновлення) пенсій, всіх видів соціальних допомог. За результатами розгляду прийняті рішення про призначення та відновлення соціальних виплат 2090 внутрішньо переміщенім особам.

За інформацією відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №4 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області протягом 2019 року поновлено 131 пенсійну виплату за зверненнями громадян з числа внутрішньо переміщених осіб.

За інформацією управління охорони здоров’я міської ради загальна кількість внутрішньо переміщених осіб по місту, які обслуговуються в центрах первинної медико-санітарної допомоги: зі східних областей – 1412 особи, з території АР Крим – 8. Протягом 2019 року було надано медичну допомогу 1051 внутрішньо переміщеним особам, а саме: 744 та 5 дорослим і 329 та однієї дитині відповідно. Пільговими рецептами на лікарські засоби забезпечені 117 та 1 особа відповідно на загальну суму 199949,00 грн.

За інформацією департаменту з гуманітарних питань міської ради з метою розроблення та поширення соціальної реклами щодо пропаганди цінності сім’ї та її соціальної підтримки, проведення інформаційних компаній щодо популяризації сімейного способу життя, формування національних родинних цінностей у загальноосвітніх закладах міста проведено:

- виховну годину «Рука, що ніколи не скривдить», «Спілкування в моєму житті»;

- години психолога, години спілкування: «Ми - рівні, ми - різні», «Моя родина – мій дім»;

- індивідуальні консультування батьків практичними психологами із наданням рекомендацій для поліпшення емоційного клімату в родині, з метою профілактики та корекції дитячих емоційних розладів та суїциду.

У рекреаціях закладів оновлені «скриньки довіри», інформаційні стенди з номерами телефонів довіри, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Національної гарячої лінії по запобіганню насильству; оформлено  куточки з прав дитини та розміщено в них дані про організації, до яких можна звернутися з приводу порушення прав дитини.

Забезпечено інформування учнів та батьків щодо порядку розгляду звернень дітей з приводу жорстокого поводження з ними батьків; на сайтах розміщено банери з інформацією щодо телефонів довіри для дітей.

В закладах освіти міста забезпечено одноразовим харчуванням 339 дітей, які навчаються в закладах загальної середньої освіти та 103 дитини - в закладах дошкільної освіти.

В усіх закладах загальної середньої освіти пройшли урочистості до Дня Святого Миколая та новорічних і різдвяних свят з залученням дітей даної категорії.

За інформацією Кам’янського міського центру зайнятості з початку 2019 року серед внутрішньо переміщених осіб проводилась профінформаційна та профорієнтаційна робота з питання можливих негативних соціальних наслідків тіньової зайнятості. Всього було проведено 8 заходів, в яких прийняли участь 36 осіб, а саме: семінари з техніки пошуку роботи - для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку, і причиною непрацевлаштування яких є відсутність навичок пошуку роботи та низька мотивація до пошуку роботи. На базі Інформаційно-консультаційного центра (ІКЦ) Кам'янського міського центру зайнятості працює Віртуальний консультаційний центр з надання безоплатної правової допомоги ВПО.

Всього з початку 2019 року фахівцями міського центру зайнятості надано послуги 121 внутрішньо переміщеним особам, з яких мають статус безробітного 70 осіб. Протягом січня-грудня 2019 року звернулось 108 осіб, з них 70 осіб отримали статус безробітного. Всього працевлаштовані 35 осіб, в тому числі 26 осіб за направленням служби зайнятості, 2 осіб працевлаштовано з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці, 1 особа отримала одноразово допомогу по безробіттю для відкриття власної справи. Прийняли участь у громадських та роботах тимчасового характеру, пов'язаних з благоустрієм та озелененням території, об'єктів соціальної сфери 2 особи. Проходили профнавчання 8 осіб. Отримали профорієнтаційні послуги 110 осіб. Станом на 01.01.2020 року перебувають на обліку 31 особа, з них 20 безробітних осіб, з яких 15 осіб отримують допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю складає 3906 грн. Припинено реєстрацію з інших причин – 55 осіб, в тому числі 35 – у зв’язку із невідвідуванням особою центру зайнятості більше 30 днів, 20 – відмовились від послуг.

Виконання рішення міської ради від 17.11.2017 №915-20/VII «Про затвердження Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб» знаходиться на контролі.