Літературний ринг відбувся у Кам`янському

Днями у Кам'янському відбулась унікальна подія – перший на Дніпропетровщині справжній літературний ринг. Найталановитіші молоді літератори Кам'янського зійшлися у ринзі, аби позмагатися за звання найкращого письменника нашого міста у 2018 році. Ініціаторами заходу стала централізована бібліотечна система Кам’янського та літературний клуб «VivArt».

Участь у заході взяли: член Національної спілки письменників України, лауреат міжнародної літературної україно-німецької премії імені Олеся Гончара, муза мистецького проекту VivArt Марія Дружко; учасниця проекту VivArt, дипломант VI молодіжного літературного конкурсу VivArt у  2017 році Яна Ловчинська; учасниця проекту VivArt, представник Дніпропетровської області на семінарі молодих письменників у 2017 році в Одесі Катерина Кравченко; учасник проекту VivArt, переможець обласного літературного конкурсу імені Валеріана Підмогильного Андрій Енбулатов; учасниця проекту VivArt, фіналістка міжнародного конкурсу «Корнійчуковська премія –  2017» Олена Ляшенко.

Змагання літераторів проходили у затишній залі кіноконцертного залу «Мир». Учасники, згідно з отриманими номерами, читали власні твори на обрану раніше тему. Глядачі оплесками обирали кращого з пари, яка виступає, а судді виносили рішення, хто з пари залишиться у ринзі. Коли переможений йшов з рингу, на його місце виходив наступний за номером учасник і ставав  у пару з переможцем. Обидва учасники знову читали тексти, і глядачі обирали кращого. Так триває, доки не виступлять усі учасники. У раунді перемагає той, хто перемагає в останній парі.

Були конкурси і для глядачів. Ведучий запрошував на сцену трьох найтворчих глядачів та пропонував їм скласти вірш із заздалегідь підготовленими словами. Потім   –  трьох знавців української мови – підібрати синоніми до слова «письменник». Переміг той, у кого  було найбільше вдалих варіантів.

Поки працювали творчі глядачі, для інших виступав унікальний, єдиний у місті оркестр духових інструментів середньої школи № 6.

Потім був суперфінал. Переможцем рингу стала письменниця Олена Ляшенко.

Ініціатори події, учасники артпроекту VivArt дякують за професіоналізм, підтримку та дружню командну роботу колективи кінотеатру «Мир» і централізованої бібліотечної системи Кам'янського, а також усіх, хто до лучився до свята літератури!

17 січня 2018