Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Департамент екології та природних ресурсів застерігає мешканців, а особливо дітей про те, що вихід на тонку кригу водойм може бути дуже небезпечним

Створено: 2024-01-19 12:52:52Оновлено: 2024-01-19 13:27:26

У зимовий період водойми покриваються льодом, який є небезпечним, оскільки багато людей, особливо дітей, виходять на незміцнілу кригу, тим самим наражаючи своє життя на смертельну небезпеку.

На превеликий жаль, щороку на льоду гине чимало людей, переважно рибалки.

Останнім часом під час різких температурних коливань зростає небезпека, коли активно починає танути крига на водоймах і на ранок вкриватись тонким шаром снігу. Тому треба бути вкрай обережним.

З метою захисту свого життя та здоров’я необхідно знати та виконувати наступні правила перебування на льоду: 1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі нижче 0): - для одного пішохода – товщиною не менше 5-7 см; - для групи людей – товщиною не менше 15 см.

2. Забороняється виходити на тонкий лід.

3. Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг.

4. Небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інших, небезпечний - каламутний, малопрозорий і білий лід. 5. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (вмерзлі в лід кущі, траву та інше).

6. Дуже небезпечно виходити на лід у нічний час.

7. Забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих. Особливо обережно спускайтеся з берега – лід може нещільно прилягати до суходолу чи мати тріщини. Пересуваючись по кризі, пам’ятайте, що відстані між людьми має бути не менше 5-6 метрів. Не направляйтеся на водойми поодинці!

Що ж стосується риболовлі, то застерігаємо, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поведінки на кризі, а саме: - не пробивайте поруч багато лунок; - не збирайтеся великими групами на одному місці; - не пробивайте лунки на переправах.

Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.; - не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега; - завжди майте під рукою міцну мотузку, довжиною 12-15 метрів; - тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

І все ж таки, якщо ви вирішити піти на кригу майте на увазі, що щороку трапляються трагічні випадки на замерших водоймах. «Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, - не зволікайте, телефонуйте до відповідних служб»

Бережіть себе та цінуйте життя!