Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському розпочали модернізацію зовнішніх електромереж Соцміста і «БАМу»

Фахівці ДТЕК «Дніпровські електромережі» приступили до робіт з модернізації мереж у Південному районі Кам’янського.

Нагадаємо, що керівництво АТ «ДніпроАзот» неодноразово повідомляло міську владу про намір відключити ТЕЦ підприємства, через що жителі мікрорайонів Соцмісто і «БАМ» могли залишитися без тепла. У зв’язку із цим міська влада прийняла рішення переводити квартири на автономне електроопалення, що викликало необхідність посилення потужності мереж у будинках цієї частини міста.

«За кошти міського бюджету в будинках були модернізовані мережі, людям пільгової категорії встановлено електроопалення. Крім того, за рахунок інвесторів побудовані котельні, які опалюють будівлі бюджетної сфери.

Так як зовнішні мережі ДТЕК не були готові до того, що споживачі перейдуть на електроопалення і навантаження збільшиться вдвічі, ми змушені були домовлятися з «ДніпроАзотом», щоб і у цьому році вони ще включили в роботу ТЕЦ. Борг за тепло по Соцмісту і «БАМу» становить 70 мільйонів гривень, а сплачує тільки біля 60-70% населення. Тому міська влада підписала з підприємством договір реструктуризації боргу. Саме на таких умовах ТЕЦ «ДніпроАзоту» запустять, щоб забезпечити централізоване опалення Південного району.

Згідно з постановою НКРЕКП, збільшення потужності на квартири здійснюється за рахунок клієнта. Ця форс-мажорна ситуація, виникла не з вини міста або мешканців, тож, на сесії міської ради було прийнято рішення за рахунок місцевого бюджету для жителів мікрорайонів Соцмісто і «БАМ» оплатити збільшення потужності кожної квартири: для 1-кімнатних на 1 кВт, для 2-кімнатних на 1,5 кВт і для 3-кімнатних на 2 кВт. На це було виділено 15 мільйонів гривень. 10 мільйонів у цьому році і 5 – у наступному. На даний момент фахівці ДТЕК приступили до виконання комплексних робіт, які планують завершити до кінця березня 2020 року», – сказав Кам’янський міський голова Андрій Білоусов.

«Ми вже приступили до робіт із посилення мереж і докладемо всіх зусиль, щоб максимально оперативно провести всі необхідні оновлення зовнішніх мереж електропостачання. У першу чергу, роботи з посилення будуть проведені в 56 будинках, де більшість жителів вже перейшла на електроопалення. Наша мета – безперебійне електропостачання мешканців міста за встановленими стандартами якості. За планом, роботи будуть завершені в березні 2020-го року. З початку року ДТЕК «Дніпровські електромережі» вже вклав в енергоінфраструктури Кам’янського понад 8 мільйонів гривень. Замінено 3 силових трансформатора, відремонтовано близько 19 км електромереж», – зазначив генеральний директор ДТЕК «Дніпровські електромережі» Андрій Терещук.

У межах програми зі збільшення договірної потужності ДТЕК «Дніпровські електромережі» проведуть наступні роботи:

- замінять 18 км повітряних ліній від трансформаторних підстанцій до 2–5-ти поверхових будинків з установкою 408 нових опор та 5,3 км кабельних ліній – до 9-ти поверхівок;

- замінять 6 трансформаторів у трансформаторних підстанціях,

- перепрограмують лічильники і встановлять автоматичні вимикачі на нові значення договірної потужності.

Графіки виконання робіт планують оприлюднювати, щоб жителі міста знали, як ведеться модернізація і які будинки і вулиці вже переведені на «посилений» режим роботи.

 

19 листопада 2019