Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Поліомієліт - високозаразна інфекційна хвороба, викликана вірусом, який вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація - єдиний спосіб захисту від хвороби. У зоні ризику кожна невакцинована людина – і дитина, і дорослий. Найбільшу ж небезпеку вірус становить для дітей у віці до 5 років.

Вакцинація дуже важлива для захисту дітей від поліомієліту. Щеплення проводиться кілька разів та захищає дитину на все життя. З 1988 року кількість випадків захворювання поліомієлітом у світі зменшилась на понад 99%. У 1994 році Південна й Північна Америка стали першими територіями, вільними від поліомієліту. Через шість років лікарям і вченим вдалося офіційно ліквідувати захворювання ще в 36 країнах Тихоокеанського регіону, включно з Китаєм і Австралією, а ще два роки по тому з зони ризику вийшла і Європа, перемігши поліомієліт у 2002 році. Попри те, що ця небезпечна хвороба майже переможена, час від часу виникають вогнища захворювання. На сьогодні країнами, ендемічними щодо поліо, залишаються Нігерія, Афганістан та Пакистан. Але поліомієліт ближче до України ніж здається і не лише тому, що кордони відкриті. Наша країна входить в число 17 країн світу, в яких зберігається ризик повернення вірусу поліомієліту. Така інформація міститься на офіційному сайті Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту з посиланням на дані останнього звіту ВООЗ. Причиною такого стану є низькій рівень вакцинації. Нагадаємо, в 2015 році через брак вакцин та недовіру багатьох батьків до вакцинації в Україні був спалах поліомієліту. Тоді завдяки тритуровій кампанії імунізації, яка охопила дітей віком від 2 місяців до 10 років, циркуляцію поліовірусу було припинено. Але цього недостатньо. Щороку реєструються випадки захворювання у невакцинованих дітей.

Будь-яка невакцинована дитина є в зоні ризику захворювання на поліомієліт. Найефективніший спосіб запобігти захворюванню – це вакцинація. Сучасні вакцини ефективні, безпечні і мають низьку реактогенність, тому протипоказання до щеплень обмежені та визначити їх може тільки лікар. 

Перевірте, чи має ваша дитина щеплення від поліомієліту згідно до її віку. Зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря. Також, якщо ваші батьки відмовлялись від щеплень і вам виповнилось 18 років, ви можете звернутись до лікаря для вирішення питань щодо вашої вакцинації. Не ставте під загрозу своє  здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом відзначається щороку 24 жовтня, починаючи з 2012 року з ініціативи міжнародної неурядової нерелігійної та неполітичної благодійної організації Ротарі (Rotary International) і під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Ця дата приурочена до дня народження американського епідеміолога і вірусолога Джонаса Солккотрия, який розробив першу вакцину проти поліомієліту – дитячого спинномозкового паралічу.

23 жовтня 2021