Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

24 березня Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Дата обрана не випадково - цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу - туберкульозну паличку.

Тема Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у 2023 році: «Так! Ми можемо покінчити з туберкульозом!». Вона звертає увагу, що в наших спільних силах з ним покінчити до 2030 року та, таким чином, досягти цілей сталого розвитку. 

В Україні, згідно з Указом Президента України від 22 березня 2002 року № 290 «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз»,  встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюваннями на туберкульоз, який також відзначається 24 березня і є важливою подією, оскільки має велике значення для підвищення рівня освіченості населення з питань розповсюдження, діагностики, профілактики та лікування.  Це особливо важливо в контексті пандемії COVID-19, яка  відтінила й дещо ослабила увагу до проблем  боротьби з туберкульозом.

Головні цілі в проведенні заходів до Дня боротьби з туберкульозом - надати максимальну інформацію населенню про небезпечність, шляхи поширення, попередження туберкульозу. А також про необхідність своєчасного проведення флюорографічного обстеження, протитуберкульозного щеплення, туберкулінодіагностики, хіміопрофілактики та дотримування всіх лікарських рекомендацій при лікуванні.

Туберкульоз - інфекційне захворювання з повітряно-крапельним шляхом передачі, що викликається мікобактерією туберкульозу. Від цієї хвороби страждають люди різного віку і статі, з різним соціальним статусом. Він вражає практично всі органи та системи організму: легені, мозок, нирки, лімфатичні вузли, кістки, очі, шкіру, але найбільш частою локалізацією є органи дихання.  Джерелом зараження є хворі люди або домашні тварини. Здебільшого туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні, розмові. 

Велике значення має стан імунної системи організму, на який негативно впливають стресові ситуації і депресія. Знижують стійкість організму до туберкульозної інфекції погані умови проживання, хронічні захворювання, неякісне харчування, паління тютюну і вживання алкоголю.

Найбільший ризик захворіти на туберкульоз мають ВІЛ – інфіковані та хворі на СНІД. Високому ризику підлягають люди, які постійно контактують з хворими на відкриту форму туберкульозу.

Попередити туберкульоз можна дотриманням гігієнічного здорового способу життя. Обов`язок кожної людини - уважно слідкувати за своїм здоров`ям, постійно зміцнювати і загартовувати свій організм, додержуватися термінів щеплень проти туберкульозу та інших керованих інфекцій, своєчасно проходити профілактичні огляди, а також - вчасно звертатися до лікаря і не займатися самолікуванням.

ЛІКАР ЗНАЄ КРАЩЕ НІЖ ІНТЕРНЕТ!

Якщо у Вас є підстави підозрювати туберкульоз у себе, своїх рідних чи знайомих, обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря. Він за необхідності направить на консультацію до фтизіатра. Пам'ятайте!!! Вчасно розпочате лікування дає можливість повного одужання та запобігає подальшій поширеності випадків туберкульозу серед населення.

Для успішного лікування та профілактики туберкульозу потрібні не лише знання про хворобу, а й посилена увага, бажання перемогти її  та відповідальність хворого, лікаря, громади і всього суспільства! 

СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЗУПИНИМО ТУБЕРКУЛЬОЗ В УКРАЇНІ!

 

КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту»

24 березня 2023