У Кам’янському пройшло засідання 39-ї сесії міської ради

24 грудня відбулося останнє у цьому році засідання 39-ї сесії Кам’янської міської ради. Пленарний рік депутати міськради закінчили, розглянувши 197 основних та 16 додаткових питань.

На початку засідання Кам’янський міський голова Андрій Білоусов запросив усіх присутніх вшанувати хвилиною пам’яті Германа Соловйова, загиблого у зоні проведення Операції Об’єднаних сил.

Далі слово надали голові Кам’янської міської виборчої комісії Анатолію Московчуку. Він повідомив присутніх про відкликання депутата міської ради Андрія Іванченка. На підставі збору підписів виборців політична партія «Громадський рух «Народний контроль» прийняла рішення відкликати депутата. Кам’янська виборча комісія, відповідно до вимог законодавства визнала обраним наступного за черговістю кандидата в депутати у виборчому списку партії – Марину Саранчу.

На сесії міської ради було оприлюднено інформацію щодо створення нової фракції партії «Бджола», до якої увійшло 5 депутатів міськради. Міський голова висловив сподівання, що новоутворена фракція активно працюватиме на благо міста.

Депутатами міськради було прийняте рішення про бюджет міста на 2020 рік та затверджено прогнози на 2021-2022 роки. Доходи міського бюджету на 2020 рік визначено у розмірі 2 148 599 526 гривень.

Ухвалене рішення щодо затвердження міської програми придбання житла для відселення мешканців будинків, розташованих у небезпечному районі Шамишиної балки. Для цього за рахунок міського бюджету необхідно придбати 85 квартир різної площі.

Прийняли на сесій й рішення щодо добровільного приєднання Карнаухівської територіальної громади до Кам’янської міської територіальної громади, утворення старостинського округу та затвердження положення про старосту Карнаухівки, обов’язки якого виконуватиме колишній селищний голова – Тетяна Фріске.

У ході сесії депутати міської ради затвердили програми, спрямовані на розвиток міста. Зокрема: Програму благоустрою міста на 2020-2024 роки, Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2020 рік, Програму розвитку культури в місті на 2020 рік, Комплексну програму «Здоров’я населення міста Кам’янське» на 2020-2022 роки та Програму «Фінансова підтримка комунальних закладів охорони здоров’я міста Кам’янське, що надають первинну медичну допомогу у 2020 році».

Серед інших планових проектів рішень, які були ухвалені на засіданні, – здебільшого робочі питання, що стосувалися внесення змін до раніше прийнятих рішень, внесення змін до відомостей комунальних закладів, змін у структурі виконавчих органів міської ради, децентралізації системи централізованого теплопостачання в місті, земельні питання тощо.

Із додаткових проектів рішень розглянули та прийняли рішення про приватизацію трьох об’єктів комунальної власності за адресами: вулиця Бурхана, 13, вулиця Подольська, 10Б та проспект Свободи, 42А.

Одним із важливих додаткових питань, прийнятих на сесії стала передача до спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Дніпропетровської області комунального підприємства «Міськводоканал».

«Передача міськводоканалу дозволить знизити навантаження на міський бюджет. Ми мали закласти у бюджет на майбутній рік біля 100 мільйонів гривень для підтримки діяльності підприємства. Обласний бюджет в рази потужніший за міський, тож, передача водоканалу дасть можливість використовувати ці кошти на розвиток інфраструктури міста: шкіл, садочків, лікарень, ремонт доріг та житлового фонду», – сказав міський голова Андрій Білоусов.

Підбиваючи підсумки спільної роботи протягом року, міський голова зазначив:

«Цьогоріч ми зробили багато важливих об’єктів для міста: побудували 2 дитсадка, закупили 20 нових автобусів, завершили реконструкцію палацу тенісу СК Прометей та почали будівництво палацу спорту у Південному районі, збудували багатофункціональний спорткомплекс «Надія» на лівому березі, збудували 3 міні-футбольних поля у різних районах, розпочали ремонт міських лікарень, відкрили Центр реабілітації для учасників ООС, відкрили 2 сквери по проспекту свободи та вулиці Глаголєва – це лише основні досягнення, паралельно було зроблено чимало іншої роботи. Маємо багато планів щодо розвитку нашого міста й на наступний рік».

Секретар міської ради Олександр Залевський, резюмуючи останню сесію цього року, зауважив: підготовка до засідання була найскладнішою за останні роки, заздалегідь депутатські комісії напружено працювали над розглядом проектів.

«Деякі питання були об’єднані в пакети голосування, багато питань було пов’язано зі структурою. За новими нормами законодавства ми ухвалили прогнози бюджету на 2021-2022 роки, було позитивне голосування переважною більшістю депутатів. Бюджет є визначним документом, адже місто існуватиме саме так, як закладено в бюджеті. Там дуже багато можливостей – це реконструкція шкіл, розвиток комунального транспорту, інфраструктури. Я бажаю, щоб все це йшло людям на користь й приносило задоволення тим, хто живе у нашому місті. Хочу привітати усіх кам’янчан з прийдешніми святами та побажати, щоб мешканці нашого міста були одними з найщасливіших й пишалися Кам’янським», – сказав секретар міської ради Олександр Залевський.

24 грудня 2019