Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

І Н Ф О Р М А Ц І Я про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Дніпродзержинської місцевої прокуратури упродовж 2020 року

Створено: 2021-03-25 12:49:15Оновлено: 2021-03-25 12:50:48

 
Прокуратура України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ПРОКУРАТУРА

ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА МІСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

 вул.Ігнатія Ясюковича,2, м. Кам’янське, 51925тел.: (0569)53-13-14

 

 

 

 

 

______________№______________

                                                          

                                                          Кам’янському міському  голові

                                                                       Білоусову А.Л.

                                                             

                                                             

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Дніпродзержинської місцевої прокуратури упродовж 2020 року

 

 

Шановний Андрію Леонідовичу!

 

Дніпродзержинською місцевою прокуратурою, в межах повноважень, визначених статтею 1311 Конституції України та Законом України «Про прокуратуру», протягом 2020 року вживались організаційно-практичні заходи щодо забезпечення ефективності прокурорської  діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Проведена роботау минулому році певною мірою сприяла покращанню стану законності та правопорядку на території міста Кам’янське.

Завдяки вжитим скоординованим заходам, спостерігається зменшення протягом 12 місяців 2020 року на території м. Кам’янське у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року рівня загальної злочинності на 13,3% (5 334 проти 6 154), дитячої злочинності на 16,7% (20 проти 24), кількості зареєстрованих особливо тяжких злочинів на 14,5% (53 проти 62), тяжких злочинів на 31,5% (566 проти 826), зменшення кількості умисних вбивств на 41,7% (7 проти 12), тяжких тілесних ушкоджень на 51,4% (18 проти 37), злочинів проти власності на 26,5% (1093 проти 1487).

Враховуючи негативну тенденцію упродовж 2018 та 2019 років щодо збільшення кількості вчинених грабежів, завдяки вжитим заходам, у 2020 році вдалось зменшити їх кількість на 54,3% (123 проти 269).

Крім того, протягом 12 місяців 2020 року на території м. Кам’янське зменшено рецидивну злочинність  на 39,2% (426 проти 701), зменшено кількість кримінальних правопорушень, вчинених групою осіб на 53,1% (23 проти 49).

 Необхідно зазначити, що завдяки створенню Дніпродзержинською місцевою прокуратурою належної взаємодії між прокурором, слідчими та оперативними підрозділами територіальних органів Національної поліції, протягом 12 місяців 2020 року рівень розкриття на території м. Кам’янське становить 54,9%, що є одним із найвищих показників на території Дніпропетровської області, при середньобласному в 52%.

З метою повного викорінення негативної практики укриття кримінальних правопорушень територіальними органами Національної поліції, протягом минулого року Дніпродзержинською місцевою прокуратурою виявлено 32 укритих кримінальних провадження, 2 з яких вже направлено до суду.

Завдяки постійному контролю за станом досудового розслідування, протягом 12 місяців 2020 року до суду скеровано 22 кримінальних провадження по яким прокурором скасовувались постанови слідчого про закриття.

Необхідно зазначити, що з метою недопущення ухилення винних осіб від кримінальної відповідальності, Дніпродзержинською місцевою прокуратурою протягом 2020 року подано до суду (погоджено) 399  клопотань про обрання запобіжного заходу під час проведення досудового розслідування кримінальних проваджень, що є майже найбільшим показником на території Дніпропетровської області. Із загальної кількості клопотань 173 – тримання під вартою, що становить 43,4 % від загальної кількості направлених клопотань.

Завдяки вдалій організації діяльності прокурорів Дніпродзержинської місцевої прокуратури щодо здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних проваджень, місцевою прокуратурою забезпечено направлення до суду 831 обвинувальних актів, з яких 151 з угодами (12 місяців 2019 – 92) тобто 19 % від загальної кількості направлених обвинувальних актів до суду.

Протягом вказаного періоду до суду направлено 15 кримінальних проваджень у сфері бюджету, 5 кримінальних провадженнях у корупційній сфері, 1 кримінальних провадження у земельній сфері та 3 – у сфері незаконної порубки лісу.

         Крім того, результатом використання Дніпродзержинською місцевою прокуратурою координаційних повноважень щодо переорієнтування територіальних органів Національної поліції на використання негласних слідчих (розшукових) дій для досягнення цілей кримінального провадження, стало погодження прокурорами Дніпродзержинської місцевої прокуратури 346 клопотань слідчих про проведення НСРД у кримінальному провадженні протягом 2020 року, що на 20,6% більше аналогічного періоду минулого року (287). За результатами розгляду клопотань слідчих, погоджених прокурором та клопотань прокурора про проведення НСРД у кримінальному провадженні, судом задоволено 264 клопотань, тобто 76,3 %, що є найбільшим показником в області.

         Протягом 12 місяців 2020 року прокурорами Дніпродзержинської місцевої прокуратури прийнято самостійне рішення про проведення 33 НСРД у кримінальному провадженні.

         Завдяки принциповій позиції керівництва Дніпродзержинської місцевої прокуратури, протягом 12 місяців 2020 року місцевою прокуратурою розсекречено 200 результатів НСРД проведених за клопотаннями слідчого, прокурора та 19 результатів НСРД проведених на підставі самостійного рішення прокурора про проведення НСРД.

Підтримання публічного обвинувачення в суді, відповідно до ст. 1311 Конституції України залишається однією з основних конституційних функцій прокуратури.

Минулого року, місцевою прокуратурою, враховуючи пріоритетність напрямку зазначеної діяльності, вживалися  відповідні заходи щодо  покращення  якості  та  ефективності  участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді.

Вжиті упродовж поточного року заходи покращили якість та ефективність  участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді. Так, за участі прокурорів, судом першої інстанції за 12 місяців 2020 року розглянуто 1000 кримінальних проваджень, з ухваленням вироку - 532 кримінальних провадження.

За спрощеною процедурою (ч.3 ст. 349 КПК України) розглянуто 161 кримінальне провадження.

Упродовж 2020 року випровдувальні вироки районними судами міста не ухвалювались.

         Таким чином, завдяки належній організації роботи щодо здійснення процесуального керівництва під час досудового розслідування та підтримання публічного обвинувачення в суді упродовж минулого періоду поточного року не допущено фактів незаконного затримання і притягнення осіб до кримінальної відповідальності, також відсутні порушення прав громадян при обранні запобіжних заходів, проведенні негласних слідчих (розшукових) дій та під час здійснення судового провадження.

         У 2020 році Дніпродзержинською місцевою прокуратурою особливу увагу приділено боротьбі із корупційними проявами, як кримінального так і адміністративного характеру.

         Так, упродовж звітного періоду, через активізацію роботи на вказаному напрямку, до суду направлено 5 кримінальних проваджень у сфері корупції. За результатами судового розгляду у кримінальних провадженнях даної категорії районним судом міста винесено 2 судових рішення, які набрали чинності, по іншим судовий розгляд триває.

         У 2020 році Дніпродзержинською місцевою прокуратурою зібрано та відповідно до наказу керівника Дніпропетровської обласної прокуратури від 17.10.2018 №287 «Про порядок організації та взаємодії структурних підрозділів прокуратури області, місцевих прокуратур у сфері запобігання корупції», до обласної прокуратури направлено 28 матеріалів за фактами несвоєчасного подання суб’єктами декларування декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

         Поряд із заходами кримінального процесуального характеру місцевою прокуратурою активно вживались заходи представницького характеру, спрямовані на захист інтересів держави, а також в сфері ювенальної юстиції.

         Результати на цьому напрямку діяльності у 2020 року засвідчили, що місцевою прокуратурою вжито дієві заходи щодо фактичного поновлення порушених інтересів держави в суді.

         Зазначеному сприяло застосування на практиці скерованих Генеральною прокуратурою та прокуратурою області  інформативних листів та листів-орієнтувань про позитивні тенденції та проблемні питання представницької діяльності.

Завдяки активізації роботи у сфері представницької діяльності з початку 2020 року до суду скеровано 10 позовних заяв щодо відшкодування коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілих від злочину на загальну суму понад 300 тис. грн. проти  5 позовів на суму 92 тис. грн. у 2019 році.

За результатамививчення стану дотримання законодавства у сфері земельних відносин на території Криничанського району встановлено факти надання у користування на умовах оренди чотирьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 228,5211га та ринковою вартістю 56,9 млн. грн. за відсутності відповідного наказу уповноваженого органу - ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області та на підставі фіктивних документів. У зв’язку із чим, місцевою прокуратурою до господарського суду Дніпропетровської області в інтересах ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області пред’явлено 4 позовні заяви до ТОВ «ВІПСАГРО» та державного реєстратора про визнання протиправним та скасування записів державного реєстратора, а також  витребування із незаконного володіння товариства спірних земельних ділянок.

       Всього за період поточного року у сфері земельних відносин пред’явлено 7 позовних заяв на суму 56,9 млн.грн.(у 2019 – 2 на суму 8,7 млн.грн.).

      З питань державної та комунальної власності у поточному році до суду подано 1 позовну заяву на суму 5102 тис. грн. (у 2019 році – 4 позови на суму 151 тис. грн.).

         Разом з тим, протягом 12 місяців 2020 року місцевою прокуратурою проводилась робота у сфері представництва з питань передачі в оренду приміщень закладів освіти для цілей, що не пов’язані із освітнім процесом.

         Так, встановлено що Регіональним відділенням ФДМУ укладено договір з ПрАТ «Київстар» щодо передачі частини приміщення Дніпровського державного технічного університету для розміщення обладнання базової станції мобільного зв’язку та антенно-фідерних пристроїв, що не відноситься до послуг освітнього призначення чи послуг, які нерозривно пов’язані із забезпеченням освітнього процесу.

         Дніпродзержинською місцевою прокуратурою до Господарського суду Дніпропетровської області направлено позов про розірвання вказаного договору. На теперішній час позовна заява перебуває на розгляді суду.

Не залишились поза увагою місцевої прокуратури питання благоустрою міста та безпечного дозвілля дітей на ігрових майданчиках. Вивченням встановлено, що на балансі Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради перебуває досить велика кількість дитячого ігрового обладнання, проте паспорти на вказані об’єкти у ряді випадків відсутні, що є порушенням вимог Законів України «Про благоустрій населених пунктів» та «Про охорону дитинства» та ставить під загрозу життя і здоров’я дітей.

         За результатами виявлених порушень Дніпродзержинською місцевою прокуратурою до Кам’янської міської ради пред’явлено позов про визнання протиправною бездіяльності міської ради та зобов’язання вжити заходів щодо паспортизації дитячих майданчиків міста. Вказаний позов судом розглянуто та задоволено в повному обсязі.

         Разом з тим, у 2020 році ювенальними прокурорами місцевої прокуратури активізовано роботу з неповнолітніми підозрюваними у рамках кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів неповнолітніми та з потерпілими у справах вказаної категорії, спрямовану на швидке виведення неповнолітніх підозрюваних з-під кримінального переслідування, відшкодування шкоди потерпілим та забезпечення швидкого розгляду справ у суді.

         Так, з початку 2020 року до суду скеровано 7 кримінальних проваджень з угодами про визнання винуватості між підозрюваними і прокурорами (за відсутності підстав для звільнення від кримінальної відповідальності), з яких 5 – вже затверджено судом із винесенням обвинувальних вироків. Протягом 6 місяців 2019 року кримінальні провадження до суду з угодою про визнання винуватості не направлялись.

Крім цього, з метою недопущення порушень конституційних прав засуджених, ув’язнених, а також інших осіб, до яких застосовано заходи примусу, Дніпродзержинською місцевою прокуратурою в поточному році систематично проводилися перевірки на піднаглядних об’єктах м. Кам'янського та Криничанського району.

Зокрема, на належному рівні організовано нагляд за додержанням законів в ДУ «Кам’янська виправна колонія № 34», за результатами проведених перевірок в поточному році внесено 8 документів прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 13 посадових осіб.

         За результатами проведених перевірок медичних установ з надання психіатричної допомоги м. Кам'янського та Криничанського району Дніпропетровської області внесено 9 документів реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 посадових осіб, проти 5 за аналогічний період 2019 року.

         Активізовано нагляд за додержанням законів територіальними підрозділами поліції. Не дивлячись на те, що у поточному році у порівнянні з минулим внесено меншу кількість документів реагування (21 проти 25), до дисциплінарної відповідальності притягнуто 49 посадових осіб проти 33 – минулого року.

         Також, у червні поточного року, за участю представників територіальних підрозділів поліції, пробації та державної виконавчої служби, проведено спільну розширену нараду на якій обговорені проблемні питання, що виникають при виконанні адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, за результатами якої розроблено ряд заходів, спрямованих на забезпечення належного виконання даного виду адміністративного покарання.

З метою підвищення рівня довіри суспільства та авторитету органів прокуратури належним чином організовано висвітлення роботи місцевої прокуратури у різних засобах масової інформації.

Зокрема, направлено 10 інформацій в органи влади, здійснено 283 виступів в ЗМІ.

Упродовж 2020 року відповідно до Закону України «Про звернення громадян» надійшло 747 звернень, з яких 344 вирішено по суті (41 задоволено), 390 направлено до інших відомств для вирішення, 13 звернень повернуто заявнику. Більшість з вирішених становлять звернення з питань досудового розслідування – 295.

На особистий прийом звернулося 142 громадянина, з яких 13 – прийнято особисто керівником, у тому числі 10 в’язнів.

У поточному році кількість громадян, прийнятих на особистому прийомі прокурорами місцевої прокуратури, значно зменшилась, але це пов’язано із вжиттям обмежувальних заходівщодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.

Усі звернення розглянуто в установлений законом термін. Як результат – рішення, прийняті місцевою прокуратурою за результатами вирішення звернень та про надання чи відмову в наданні  інформації до прокуратури  області та у судовому порядку не оскаржувались. Порушення термінів та порядку розгляду звернень не допущено.

 

 

Направляю дану інформацію відповідно до ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» для використання в роботі.

 

 

 

 

З повагою

 

Керівник

Дніпродзержинської місцевої прокуратури                В. Рєзнік

 

Архаров, (0569) 53-13-14