Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському триває профілактична робота із запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

Про це повідомила головний спеціаліст сектору з питань сім’ї та оздоровлення дітей департаменту охорони здоров’я та соціальної політики міськради Олена Ткаченко на засіданні координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті міської ради.

У 2015 році по місту до органів Національної поліції щодо насильства в сім'ї звернулося 298 осіб, в тому числі 273 жінки та 25 чоловіків, в 2016 році – 345 осіб (317 жінок та 28 чоловіків). За інформацією Кам'янського відділу поліції, у І кварталі поточного року звернулось 209 осіб.

З початку навчального року департамент охорони здоров’я та соціальної політики міської ради проводить профілактичну акцію щодо попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми серед учнівської, студентської молоді та представників педагогічних колективів.

Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальної за останні роки для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, неналежного виконання батьківських обов’язків та протидії торгівлі людьми.

Акція проводиться спільно зі спеціалістами служб у справах дітей адміністрацій районів міста, інспекторами ювенальної превенції Кам’янського відділу поліції.

За підсумками 1 кварталу в інформаційно-просвітницьких заходах, які охопили низку навчальних закладів міста, взяли участь близько 300 осіб. Розповсюджувалися листівки, в яких зазначено інформацію, до кого необхідно звертатися по захист у разі, якщо стали свідком або жертвою насилля.

Оскільки профілактичні заходи проходять у формі лекцій та бесід, серед учнівської та студентської молоді проводиться анкетування «Виявлення насильства». До кожного з учасників акції доноситься корисна інформація та поради, які допоможуть не стати «живим товаром» і жертвою насильства, подбати про свої права та безпеку, демонструються просвітницькі відеоролики соціальних реклам.

Будь-хто може стати жертвою торгівлі людьми. Серед постраждалих осіб, яким було надано допомогу представниками Міжнародної організації з міграції, наймолодшій було 3 роки, а найстаршій – 83. Якщо раніше жертвами трудової та сексуальної експлуатації ставали жінки та неповнолітні діти, то за останні роки такими жертвами опиняються й чоловіки. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції та навіть з метою вилучення органів.

Статистика МОМ фіксує все більш випадків торгівлі чоловіків з метою трудової експлуатації в різних країнах, серед яких Російська Федерація, Польща, Чеська Республіка, Італія. Представники організації опитали 153 особи, яким було надано допомогу, із них більший відсоток експлуатувалися в сфері будівництва, сільського господарства, зокрема збору сезонних урожаїв.

У Кам’янському в 2016 році встановлено статус одній особі, яка постраждала від торгівлі людьми, та було здійснено виплату одноразової матеріальної допомоги у розмірі 1450 гривень. (Із січня поточного року в Україні офіційно встановлено статус 5 особам, які постраждали від торгівлі людьми, в Дніпропетровській області, 1 особі в Київській області, та 8 – у Чернігівській області).

Багатьох людей цікавить відповідь на питання про працевлаштування за кордоном. Тому їм надається більш детальна інформація стосовно законного працевлаштування в інших країнах, про те, що їм необхідно мати дійсний закордонний паспорт, дозвіл на роботу в країні призначення, відповідну робочу візу, трудову угоду із закордонним роботодавцем. Також на сайті Міністерства соціальної політики України http://www.msp.gov.ua/ та Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua/ вони можуть з’ясувати, чи має фірма, яка займається працевлаштуванням, відповідну ліцензію.

Представники Міжнародної організації з міграції та громадські організації («Промінь-Дніпро») конфіденційно та безкоштовно надають медичну, психологічну і юридичну допомогу постраждалим особам.

Із 20 березня в Кам’янському міською прокуратурою відкрито гарячу лінію (05692) 3-21-64 для реагування на факти торгівлі людьми.

07 квітня 2017