Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському допомогу по безробіттю отримують 2810 громадян

Про це повідомила виконувач обов’язків директора міського центру зайнятості Вікторія Черняк на засіданні координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті Кам’янської міської ради.

Діяльність Державної служби зайнятості України в цілому та центрів зайнятості на місцях направлена на соціальну підтримку громадян, які з тих чи інших причин втратили роботу та звернулися з питанням сприяння їх працевлаштуванню.

У міському центрі зайнятості станом на 1 квітня 2017 року зареєстровано 3269 безробітних, що на 43 особи більше, ніж на початок року. Понад 60% із них – жінки. Молодь складає майже 41 відсоток. Перебувають на обліку та  отримують допомогу по безробіттю 2810 осіб, що складає 86% від загальної чисельності зареєстрованих.

Осіб, які належать до категорії соціально незахищених верств населення, перебуває на обліку в статусі безробітного 1039, з них 337 зареєстровані з початку року, 152 особи працевлаштовані.

Середньомісячний  розмір допомоги по безробіттю становить 1957,6 гривень.

Із початку року роботодавцями міста подано 1193 вакансій (104,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року). Дещо знизився відсоток  укомплектованих вакансій – 52,9% у 2017 році проти 60,4% у 2016. Ці показники свідчать про те, що питання легалізації тіньової зайнятості потребує негайного вирішення.

На виконання рішення виконкому Кам’янської міської ради про організацію та проведення громадських робіт у місті за І квартал поточного року 33 роботодавці міста створили 159 тимчасових робочих місць. Взяли участь у тимчасових роботах 127 осіб, 17 з них були залучені до громадських робіт, фінансування яких проводилось на паритетних підставах (50% на 50%) за рахунок коштів місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.  Загальна сума фактично витрачених коштів складає 27,6 тис.грн. Відсоток участі жінок складає майже 87.

У І кварталі 2017 року на створені нові робочі місця були працевлаштовані 16 безробітних, 13 з них – жінки. (Протягом 2016 року на новостворені робочі місця було працевлаштовано 41 особу).

З початку 2017 року в міському центрі зайнятості отримали послуги 63 особи, взяті на облік як такі, що переміщуються з тимчасово окупованої території України або районів проведення АТО. 38 осіб мають статус безробітного, з них 16 отримують допомогу по безробіттю, середній розмір якої складає 2179 грн. Працевлаштовані 9 осіб.

Протягом першого кварталу поточного року до міського центру зайнятості звернулось 35 демобілізованих учасників АТО. Всього отримали соціальні послуги 168 осіб, з них мали статус безробітного 148 осіб, працевлаштовано 11 осіб. Продовжують перебувати на обліку 134 особи, у тому числі 124 безробітні. З них 116 отримують допомогу по безробіттю, середній розмір якої складає 3155 грн.

Забезпечується інформаційно-роз'яснювальна робота з безробітними демобілізованими учасниками АТО, зокрема – надання інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних послуг, залучення до ярмарків та міні-ярмарків вакансій, презентацій робочих місць та виробництв у центрі зайнятості. Загалом профорієнтаційні послуги надано 142 особам. За участю тренерів, психологів, волонтерів, представників громадських організацій проведено 13 інформаційних семінарів для військовослужбовців та учасників АТО.

У межах компетенції служби зайнятості учасникам антитерористичної операції надається безоплатна правова допомога.

Що стосується осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, то із загальної їх чисельності до центру зайнятості з питаннями сприяння в працевлаштуванні звернулися 8 осіб, 4 з яких працевлаштовані, 2 – зняті з обліку за відмову від підходящої роботи.

Фахівцями міського центру зайнятості здійснюється супровід окремих категорій громадян після працевлаштування у відповідності до вимог чинного законодавства. Станом на 1 квітня 2017 року здійснюється супровід 5 осіб, 4 з яких – жінки.

07 квітня 2017