Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення

Створено: 2019-08-08 09:21:03Оновлено: 2019-08-08 09:25:13

Про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення

З 04 лютого 2019 року Національне агентство з питань запобігання корупції відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про запобігання корупції» здійснює повноваження щодо забезпечення ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (далі – Реєстр).

За довідкою щодо роботи Реєстру звертатися за телефоном: +38(044)200-06-90

Порядок формування, ведення та надання відомостей з Реєстру  визначений у Положенні про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, затвердженому рішенням Національного агентства від 09 лютого 2018 року № 166,  зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 березня 2018 року за № 345/31797 (далі – Положення), ознайомитися з текстом якого можна за посиланням.

Внесенню до Реєстру підлягають відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, та про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення.

Підставою для внесення відомостей про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, є:

  1. електронна копія рішення суду, яке набрало законної сили, з Єдиного державного реєстру судових рішень;
  2. завірена в установленому порядку паперова копія розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення.

Відомості про осіб, які входять до особового складу органів, що провадять оперативно-розшукову або розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність, належність яких до вказаних органів становить державну таємницю, та яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, вносяться до Реєстру у розділ з обмеженим доступом відповідно до законодавства з питань державної таємниці.

Підставами для вилучення з Реєстру відомостей про особу, яка вчинила корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, є ухвала суду про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, розпорядчого документа або судового рішення про скасування розпорядчого документа про накладання дисциплінарного стягнення.

До уваги керівників кадрових служб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій, посадові особи яких є суб’єктами відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення!

З 04 лютого 2019 року засвідчена в установленому порядку паперова копія розпорядчого документу про накладення на особу або зняття з неї дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення та його електронна копія разом з інформаційною карткою підлягають направленню до Національного агентства з питань запобігання корупції, яке є Держателем та Адміністратором вказаного Реєстру.

Підставою для внесення відомостей про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, є електронна копія рішення суду, яке набрало законної сили, з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Підставою для вилучення з Реєстру відомостей про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, є ухвала суду про звільнення юридичної особи від застосування заходів кримінально-правового характеру за визначеними у статті 965 Кримінального кодексу України обставинами.

Нормативно-правова база

 

(Інформація підготовлена Національним агенством з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua/uk/departament-organizatsiyi-roboty-iz-zapobigannya-ta-vyyavlennya-koruptsiyi/infografika/)