10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам

опубліковано: 10 вересня 2020 оновлено: 10 вересня 2020

Щорічно 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам, заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я спільно з Міжнародною асоціацією із запобігання самогубствам у 2003 році. Про це повідомили в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

За світовою статистикою, кількість спроб суїциду і летальних випадків з кожним роком збільшується. Одна з головних проблем – це те, що на самогубство зважується молодь.

Як правило, думки про суїцид приходять в кризових станах. Це може бути смерть близької людини, розлучення, нерозділене кохання. Люди, які вчиняють суїцид, на час скоєння самогубства, зазвичай страждають від сильного душевного болю і перебувають у стані стресу, депресії, відчувають неможливість впоратися із своїми проблемами і дивляться в майбутнє без надії. Людина стає замкнутою, конфліктною, спостерігаються емоційні зміни, агресія до навколишніх, відмова від їжі, порушення сну, немотивовані порушення настрою, страхи. 

ПОРАДИ ЛІКАРІВ:

Дуже важливо навчитись знаходити вихід із будь-яких психотравмуючих ситуацій, дивитись на проблему з іншої, позитивної сторони. Чим більше у людини різноманітних інтересів, тим менше у неї шансів захворіти.

Необхідно підвищувати свою самооцінку: думати про себе позитивно, з повагою, відзначати свої достоїнства і якості, ставити їх над недоліками. Потрібно навчитися радіти тому, що маєш, відзначати будь-які дрібниці.

Прийшовши додому, залишайте всі проблеми на роботі та давайте можливість своєму тілу відпочити. Постійне зациклення на проблемах тільки посилить поганий настрій і викличе негативні емоції.

Діти та підлітки більше за інших схильні до суїциду. Дуже важливо дати зрозуміти дитині, що її люблять і цінують, і що вона завжди знайде підтримку у разі будь-якої проблеми. 

Правильне харчування відіграє важливу роль у формуванні депресивних станів. Повноцінний і збалансований раціон - це запорука здорового організму і психічного здоров'я.

Відмовтесь від шкідливих звичок. Вони тільки дратують та погано впливають на організм у цілому.

До усіх підозр на суїцидальні настрої слід ставитися з усією серйозністю. Якщо ви помічаєте, що проблема існує, зверніться за консультацією до фахівця. Кваліфікований спеціаліст визначить, яка саме допомога потрібна.