Режисерові Кам’янського театру Олександру Варуну присвоєно почесне звання

опубліковано: 10 листопада 2016 оновлено: 10 листопада 2016

Указом Президента України від 9 листопада «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» Почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» присвоєно Варуну Олександру Івановичу – режисерові-постановнику Кам’янського академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки.

Про це повідомила керівник літературно-драматургічної частини театру Ірина Федорова. Радісна новина стала справжнім подарунком для всього театрального колективу до Дня працівників культури.

Свій творчий шлях Олександр Варун пов'язав із театром імені Лесі Українки в 2012 році. Він прийшов до театру, маючи за плечима не лише солідну професійну освіту, успішну режисерську практику, а й великий та різноманітний акторський досвід.

Після закінчення Дніпропетровського театрального училища в 1997 році майбутній режисер осягав усі тонкощі акторської професії у відомих театрах України. У цей період розквітає акторський талант Олександра. Він втілює на сцені образи героїв української та російської класичної драматургії, поєднуючи успішну акторську кар'єру з навчанням у Київському національному університеті культури і мистецтв, де здобуває ступінь магістра культурології та спеціальність педагога-психолога.

За чотири роки Олександр Варун поставив на сцені театру імені Лесі Українки десять вистав та кілька тематичних і святкових концертних програм. Вистави для дітей в його режисурі – «Сокровища капитана Флинта», «Царевна-лягушка», «Белоснежка и семь гномов», «Бу-ра-ти-но», «Я – Котигорошко» – не тільки дарують малюкам яскраві враження, але й ненав'язливо формують у юних українських глядачів гуманістичні ідеали, любов до рідної мови, до своєї Батьківщини.

У героїчної мелодрамі «Билокси-блюз» Н. Саймона, ліричних комедіях «А если я люблю его» В. Красногорова і «Откуда берутся дети» А. Крима, балеті-феєрії «Душа поета» за мотивами поеми Т. Шевченка «Сон» Олександр Варун проявив себе як художник з активною громадянською позицією, оригінальним творчим мисленням, високою постановочною культурою, здатний створювати об'ємну багатозначну сценічну метафору.

Напевно, є якийсь символ у тому, що нинішній театральний сезон відкрився прем'єрою вистави у постановці Олександра Варуна – музичною комедією «За двома зайцями» за п'єсою М. Старицького. І в тому, що глядацький інтерес до цієї вистави зростає від показу до показу.