У місті підбили підсумки стану безпеки праці та невиробничого травматизму за 2015 рік
31 березня у Дніпродзержинську під головуванням заступника міського голови Олега Морохова відбулося чергове засідання міської координаційної ради з безпечної життєдіяльності населення.
На початку засідання заступник міського голови ознайомив нових членів ради з основними завданнями її діяльності – забезпеченням здійснення заходів щодо захисту життя і здоров'я людей на виробництві та профілактики травматизму невиробничого характеру.
Завідувач сектору з питань охорони та умов праці департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення міської ради, секретар координаційної ради Олена Ізотова виступила з доповіддю про стан виконання Міської соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища за підсумками 2015 року.
Зокрема, протягом минулого року 142 спеціалісти підприємств, установ та організацій пройшли навчання з питань охорони праці.
Для визначення права працівників на пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах праці та приведення їх у відповідність до вимог санітарно-гігієнічних норм 3 підприємства міста провели атестацію робочих місць за умовами праці. Атестовано 22 робочих місця, працівники, які працюють на цих робочих місцях, отримали пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах праці.
У минулому році міське управління Держсанепідслужби провело 33 виходи на промислові підприємства міста, за результатами яких виявлено порушення санітарного законодавства на 4 підприємствах. За фактами виявлених порушень накладено 10 штрафів, на адресу керівників підприємств направлено три розпорядження.
Протягом року виконані всі 247 запланованих оздоровчих заходів, виведені з експлуатації 10 одиниць зношеного обладнання, покращені умови праці 2432 працюючим, у тому числі 1528 жінкам.
Проведений аналіз стану виробничого травматизму на підприємствах міста за 2015 рік свідчить, що на 27 підприємствах усіх форм власності зареєстровано 60 нещасних випадків. У порівнянні з 2014 роком кількість нещасних випадків залишилась на тому ж рівні. Із загальної кількості нещасних випадків сталося 13 випадків зі смертельним наслідком, з яких 10 не пов’язані з виробництвом.
Основні причини травмування працівників – невиконання посадових обов’язків та вимог інструкцій з охорони праці.
Проведений моніторинг забезпечення працівників спецодягом та засобами індивідуального захисту свідчить, що працівники промислових підприємств забезпечені ними практично в повному обсязі. Проте деякі підприємства та бюджетні установи мають заборгованість із видачі спецодягу через відсутність достатніх асигнувань.
Працівники підприємств проходять періодичні медичні огляди. За 2015 рік у лікувально-профілактичних закладах міста пройшли медогляди 23112 працівники, у тому числі 5110 жінок.
Для поліпшення стану охорони праці та зниження рівня травматизму, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України розповсюдив на підприємствах міста нормативно-правову документацію в необхідній кількості.
Також Олена Ізотова доповіла про стан невиробничого травматизму в місті за підсумками 2015 року. Зокрема, протягом минулого року в місті трапилися 7812 нещасних випадки невиробничого травматизму, в результаті яких отримала травми 7881 особа. У порівнянні із 2014 роком загальна кількість нещасних випадків зросла на 350 випадків, або на 4,6%.
Як свідчить аналіз нещасних випадків невиробничого характеру зі смертельними наслідками, за 2015 рік найбільшу питому вагу мали транспортні нещасні випадки – 29 проти 5 в минулому році. Також має тенденція росту дитячого травматизму: травмовано 2226 дітей у 2015 році проти 2093 у 2014 році.
Аналіз стану невиробничого травматизму протягом року показав, що найбільша кількість травм серед дітей має місце у травні та вересні, тобто в кінці та на початку навчального року. Серед дорослого населення максимальна кількість травмованих припадає на липень – вересень, що пов’язано з сезонними видами роботи у побуті. Основні причини нещасних випадків: нехтування правилами безпеки в побуті, особиста необережність, експлуатація несправного обладнання, споживання неякісних алкогольних напоїв та продуктів харчування, недостатня увага до дітей зі сторони батьків.
Протягом року органи самоврядування проводили роботу щодо профілактики невиробничого травматизму: розміщення статей у пресі, виступи на радіо та телебаченні тощо. Проводились бесіди в навчальних закладах, розповсюджувалася тематична друкована продукція.
Також на засіданні координаційної ради були заслухані представники підприємств міста, де протягом IV кварталу минулого року трапилися нещасні випадки зі смертельним наслідком. Кожен із цих випадків не пов'язаний із виробничим процесом, а був раптовою смертю, переважно – від серцевого нападу. Зважаючи на це, координаційна рада вирішила розглянути на наступному засіданні питання щодо належного проходження медоглядів працівниками підприємств міста.
Міська координаційна рада з безпечної життєдіяльності населення створена в 2009 році. До її складу входять керівники структурних підрозділів міської ради, представники управління статистики, дирекції фонду соціального страхування, Держсанепідслужби, правоохоронних органів.