Актуальні питання Дня депутата

опубліковано: 11 квітня 2016 оновлено: 11 квітня 2016

Черговий День депутата  пройшов під головуванням секретаря Дніпродзержинської міської ради Олександра Залевського минулої п’ятниці. Питання, що увійшли до програми заходу, переважно  стосувались сфери  житлово-комунальних та побутових послуг.

Невпинно наближається 1 липня – своєрідна червона лінія, за якою жильців багатоквартирних будинків очікують кардинальні зміни. Головна з них – традиційні ЖЕКи, до яких з усіма їх недоліками, ми встигли звикнути – мають поступитись на ринку житлово-комунальних послуг новим структурам – ОСББ, приватним управителям або управляючим компаніям. Так вирішили законодавці, залишивши, як це часто буває, чимало юридичних прогалин і білих плям, відсутність чітко прописаного механізму «життя по-новому» для комунальної сфери.

Своїми роздумами з цього приводу ділився з депутатами заступник міського голови Олександр Масленков. Він не приховував значної кількості проблемних питань, що можуть бути розв’язані тільки на законодавчому рівні, які очікують жильців, котрі наважаться піти шляхом створення ОСББ. Насамперед, це невизначеність процедури оформлення прав на землю, сплати земельного податку, тощо. Крім того, після зняття будинку з балансу місцевих рад його мешканці позбавляться можливості отримувати будь-яку допомогу за рахунок бюджету – ремонти, благоустрій території, послуги єдиної аварійної-диспетчерської служби, тощо.

Як альтернативний варіант міська влада створила комунальне підприємство «Управляюча компанія по обслуговуванню житлового фонду», що дозволить і зберегти можливість вкладення бюджетних коштів у житло, і контролювати рівень тарифів і перелік послуг. Про це розповів керівник новоствореного комунального підприємства «УКОЖФ» Володимир Гладнєв. Проте, як з’ясувалось, діятиме підприємство лише в центральній частині міста. Тож виходить, жителі лівобережжя, Південного району та ін., будуть позбавлені можливості отримувати комунальні послуги від комунальних підприємств…

Про роботу комунального підприємства «Зеленбуд» звітував його директор Олександр Місюра. Депутати позитивно оцінили нинішню практику вивезення гілля відразу після обрізання дерев, побажали активізації роботи по регулюванню чисельності безпритульних тварин.

Чимало питань і зауважень виникло під час доповіді начальника лінійної служби міського відділення ПАТ «Укртелеком» Віктора Бондаря. Але ситуація, пов’язана з масштабним викраденням кабелю, дійсно, давно вийшла з під контролю. Це стосується не тільки нашого міста, а практично всієї країни. Місцеві зв’язківці влаштовують нічні чергування разом з міліцією, встановлюють сигналізацію, заварюють кришки колодязів – але лавина крадіжок не вщухає. Деякі райони міста – особливо Соцмісто, БАМ, вона настільки потужно накрила, що оновити телефонний зв'язок там вже майже неможливо. Принаймні, до одночасного вирішення питання закриття нелегальних пунктів прийому металу.

Також до депутатів з невтішною новиною звернувся редактор міського радіомовлення Леонід Бройтман. Він повідомив, що в рамках оптимізації, яка передбачає скорочення 10% персоналу, керівництво Дніпропетровської обласної дирекції ДТРК планує повністю ліквідувати дніпродзержинську редакцію радіо, що входить до її структури. Леонід Бройтман закликав депутатів направити офіційне звернення до керівництва ДТРК з проханням переглянути це рішення, що може негативно позначитись на доступі городян до інформації, в тому числі з питань цивільної безпеки.