Влада Кам’янського виконає вимоги медичної реформи, зберігши колишній обсяг надання медичної допомоги

опубліковано: 11 травня 2019 оновлено: 11 травня 2019

З першого квітня 2018 року в місті почався повномасштабний процес реалізації медичної реформи. Першим етапом стала приписна кампанія за вільним вибором лікаря первинної медичної допомоги. На даний час 172 320 жителів міста вже вибрали лікаря.

Кожен громадянин вирішує сам, якому лікарю він може довірити своє здоров’я, при цьому місце реєстрації пацієнта не має значення. 72% кам’янчан зробили свій вибір.

За кожного пацієнта, який уклав декларацію з лікарем, медичний заклад, в якому працює цей лікар, отримує кошти з Національної служби здоров’я України – 370 гривень з урахуванням вікового коефіцієнта. 67 лікарів первинної ланки (66%) вже набрали оптимальну кількість пацієнтів. Це 900 дітей для педіатра, 1800 пацієнтів для сімейного лікаря і 2000 – для терапевта. Ці лікарі стали отримувати гідну заробітну плату від 14000 гривень. Підвищилась заробітна плата також у медичного персоналу, задіяного у наданні первинної медичної допомоги.

У той же час у центрах первинної медико-санітарної допомоги працюють медичні працівники, які надають спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу: хірурги, гінекологи, травматологи, кардіологи, офтальмологи, урологи, ЛОР-лікарі та інші. Заробітна плата цих лікарів залишилася на рівні попереднього року.

Згідно з планами Міністерства охорони здоров’я України, які були анонсовані наприкінці минулого року, з липня 2019 року реформа повинна була початися і для вторинної амбулаторно-поліклінічної ланки надання медичної допомоги. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України був опублікований на сайті Міністерства охорони здоров’я під назвою Програма «Безкоштовна діагностика». Більше 50 лабораторних, рентгенологічних, сонографічних, інструментальних досліджень і малих оперативних втручань були включені в цей перелік.

«Наші центри були готові надавати практично весь перелік діагностичних досліджень і утримувати за ці кошти медичний персонал. Але, на жаль, ця постанова не прийнята і центри первинної медико-санітарної допомоги не мають коштів на виплату заробітної плати цьому персоналу. Нині місто має додатково вишукати кошти для фінансування фахівців. З огляду на важливість надання амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги мешканцям міста, а також виходячи з вимог медичної реформи, було прийнято рішення оптимізувати роботу вторинної ланки надання медичної допомоги. Деякі фахівці перейдуть працювати в консультативно-діагностичні центри лікувальних закладів вторинного рівня, частину фахівців необхідно буде скоротити, запропонувавши їм іншу роботу. Весь інший немедичний персонал буде скорочено. Це вимушений крок, який ніяк не вплине на якість і обсяг надання спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги мешканцям міста. Зміниться лише маршрут пацієнта», – зазначила начальник управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради Юлія Манаєнкова.