«Уроки повсякдення» пройдуть у музеї історії міста

опубліковано: 11 серпня 2016 оновлено: 11 серпня 2016

24 серпня, у день 25-річчя Незалежності України, в Музеї історії міста Кам’янське буде продовжено інноваційний дискусійний проект «Уроки повсякдення», започаткований спільно зі Львівським музеєм історії релігії. Про це повідомила директор музею Наталія Буланова.

Автор ідеї проекту – заступник директора Львівського музею історії релігії Зоряна Білик. Перший його етап  відбувся у травні цього року на базі музею-садиби родини Антоничів у селі Бортятин. У ньому взяли участь представники громад селища Карнаухівка, села Бортятин і міста Судової Вишні. Під час панельної дискусії обговорювалися такі важливі структури  повсякдення, як духовно-релігійні цінності в системі виживання простих людей, сучасний герой, символи самоідентифікації  української нації тощо. Учасники дискусій дійшли висновку, що ключовими у визначенні поняття «герой», крім самопожертви, є порядність, чесність і гідність. Представники громад із різних частин України однозначно задекларували значну роль релігійних цінностей у повсякденному житті людей, значення пісенної культури українців для самоідентифікації.

Другий етап проекту передбачає приїзд до міста Кам’янське делегації зі Львівщини, яка складатиметься з працівників Львівського музею історії релігії та представників громад із Бортятина і Судової Вишні. Розпочнеться захід у музеї історії міста спільною молитвою за Україну та її захисників, оглядом історико-документальної виставки «Випробовування Незалежністю». Потім відбудуться презентації виставки «Творець українського гімну», присвяченої авторові музики гімну «Ще не вмерла Україна» та документального фільму про історію його створення (автор – Віктор Заславський). Далі захід продовжиться у селищі Карнаухівка, де відбудеться панельна дискусія «Самоідентифікація і проблема формування особистості: родина, мова, культура, Україна». Завершиться захід прийняттям спільної декларації про значення самоідентифікації в сучасних реаліях України.