У Кам’янському завершилася виставка «Дивосвіт галицької вишивки»
11 жовтня в Музеї історії міста Кам’янського відбулося урочисте закриття виставки «Дивосвіт галицької вишивки», на якій були представлені рушники та сорочки з фондів Червоноградської філії Львівського музею історії релігії. Діяла вона протягом місяця.
«Такі виставки мають особливе значення. Адже українська вишивка – це втаємничена система знаків і символів, що передавалася від покоління до покоління. До нас надійшло чимало позитивних відгуків від городян, які зарядилися енергетикою вишивки, здатною лікувати людські душі», – наголосила директор музею Наталія Буланова, вітаючи присутніх.
Виставка «Дивосвіт галицької вишивки» – результат співпраці між музеями, в рамках якої кам’янчани презентували в Червонограді виставку «Душа мого народу – рушники» з фондів музею історії міста. Захід цей також викликав значний інтерес та дістав масу схвальних відгуків червоноградців.
Щоб взяти участь у закритті виставки, до міста приїхали працівники Червоноградської філії Львівського музею історії релігії на чолі з завідувачем Галиною Гриник. Наталія Буланова передала їм збірку матеріалів науково-практичної конференції «Українське козацтво в етнокультурному просторі Наддніпрянщини» та видання творів Володимира Сіренка. Гості ж, у свою чергу, вручили каталоги червоноградського музею та сувеніри.
Галина Гриник розповіла про особливості вишивки з точки зору історичного розвитку галицько-волинського краю, після чого всіх присутніх запросили оглянути експозицію.