Свято гарбуза відзначили в бібліотеках Кам`янського
Титул короля осені сміливо можна віддавати помаранчевому диву, що зветься гарбузом: він яскраво-рудий, смачний і корисний. І хоча народився гарбуз у далекій Мексиці, і назва в нього також іноземного походження, його дуже люблять в Україні та давно вважають «своїм». Настільки, що навіть використовували його в сімейно-родинній обрядовості.
Гарбуза давали нареченому, який був небажаним. Цей звичай залишився в минулому, але українці не перестали шанувати і вирощувати диво-гарбузи.
В Україні вже стало традицією влаштовувати свято гарбуза. Цар овочів з'являється не тільки на прилавках осінніх базарів, а й у бібліотеках. Бібліотеки Кам'янського віддали належну шану помаранчевому овочу. Скрізь з'явилися вироби з гарбуза. Одні з них виготовили бібліотекарі, інші – читачі-діти.
Свято гарбуза «Спілка рудих» подарували першокласникам у юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка. Малята почули багато цікавих речей про гарбуз, подивились відеопрезентацію і співали разом народну пісеньку «Ходить гарбуз по городу». А ще – пригощались смачним гарбузовим насінням і влаштували гарбузову фотосесію.
У бібліотеці-філії №7 для сімей з дітьми влаштували сімейну вечірку «Осінь гарбузова». Бібліотекарі розповіли про традиції, пов'язані зі святкуванням Дня гарбуза у світі, ознайомили з гарбузовими рекордами і можливостями використання цього овочу в побуті. Діти з натхненням працювали над виробами з гарбуза, а потім грали в захопливу гру «Всі родичі гарбузові». Вигадники-бібліотекарі заховали по всій бібліотеці маленькі гарбузики з літерами, з яких треба було скласти слова.
Працівники бібліотеки-філії №8 запросили дошкільнят із міського Центру соціально-психологічної реабілітації на літературний сніданок «Ходить гарбуз по городу». Дізнавались про осінні явища в природі, читали казку «Про гарбузову кашу», переглянули мультфільм про гарбуз та його городню родину, з гарбузового насіння зробили чудові аплікації.
Влаштували свято гарбуза і в бібліотеці-філії №3. За допомогою олівців, пензлів і фантазії діти малювали та розмальовували гарбузи.





