У музеї історії Кам’янського обговорять шляхи інтерпретації радянської спадщини
2-3 листопада у музеї історії Кам’янського відбудеться міждисциплінарний круглий стіл «Радянське минуле в музеї. Переосмислення». У межах заходу відбудуться три панельних дискусії, на яких будуть розглянуті виклики, що стоять перед музейними закладами у переосмисленні й представленні радянського періоду.
Учасниками круглого столу стануть відомі в Україні науковці та мистецтвознавці, музейники – Віктор Брехуненко, Орест Голубець, Кирило Галушко, Софія Дяк, Василь Павлов, Дмитро Іванов, Ігор Пошивайло, Ігор Кулик, Зоряна Білик, Юлія Шиленко, Оксана Баршинова.
Модератори: кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко та кандидат філологічних наук Наталія Іванченко.
Науковці обговорять питання історичної пам'яті періоду «застою» та радянського мистецтва, шляхи інтерпретації в музеї радянської спадщини.
Особлива увага буде приділена критичному переосмисленню колекції подарунків Леоніду Брежнєву, що зберігаються в фондах музею Кам’янського.
Початок круглого столу – 3 листопада о 12-й годині.
Цього ж дня для представників ЗМІ о 13:00 відбудеться прес-брифінг.
Також програма заходів передбачає ряд цікавих лекцій, а саме:
2 листопада о 12-й годині пройде лекція Ореста Голубця «Українське мистецтво ХХ століття: проблеми і парадокси»;
2 листопада о 13:00 – лекція Віктора Брехуненка «Висвітлення історії російсько-українських війн в загальноосвітніх школах»
3 листопада о 10-й годині відбудеться лекція Василя Павлова та Дмитра Іванова «Декомунізація, дерадянізація, деімперіалізація музейних експозицій: проблемні питання (на прикладі військово-історичних музеїв України)»
Окрім цього, 3 листопада відбудеться акція «Відкриті фонди. Колекція подарунків Л. І. Брежнєву», під час якої гості та відвідувачі музею отримають можливість побачити зібрання, що зберігається в музейних фондосховищах.
Круглий стіл у Кам’янському відбувається у рамках проекту “Культ чи Культура: Школа музейних компетенцій” у співпраці з Goethe-Institut в Україні, ГО «Український центр розвитку музейної справи», Українським інститутом національної пам’яті та за дружньої підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
