Опалювальний сезон:ситуація на сьогодні (оперативна інформація)

опубліковано: 01 листопада 2018 оновлено: 01 листопада 2018

У Кам'янському стартує опалювальний сезон. В першу чергу тепло почне надходити в житлові будинки, які залежать від котелень КП «Тепломережі». Кам'янський міський голова Андрій Білоусов розповів про ситуацію на сьогодні.

Хто отримає тепло першим?

Як повідомив Андрій Білоусов, КП «Тепломережі» отримає ліміти на газ сьогодні-завтра, відсоток оплати підприємства становить 97%. Одразу після подачі енергоносія центральне опалення увімкнуть у будинках лівобережжя і районах, які опалюються від котелень «Тепломереж»: це вулиці Алтайська, Матросова, селище Будівельників, проспект Ювілейний. Відповідно, процес включення також стартує в найближчі день-два, і протягом двох-трьох діб ці райони Кам'янського вже повинні бути з теплом.

Слідом – Південний  район

Соцмісто і БАМ опалювальний сезон розпочнуть у гібридному режимі, адже значний відсоток жителів вже встиг встановити електроопалення. «ДніпроАЗОТ» продовжує перебувати в складному економічному становищі, проте його ТЕЦ з великою ймовірністю все ж буде запущена цього року. За словами міського голови, жителі цих районів централізоване опалення отримають, швидше за все, або до кінця цього тижня, або вже з наступного.

«Є надія і велика ймовірність того, що «ДніпроАзот» включиться наступного тижня. Ще влітку, отримавши повідомлення від керівництва підприємства, ми не сиділи, склавши руки. Всі бюджетні установи Соцміста і БАМу  цього року будуть опалюватися за рахунок пелетних котелень, яких вже побудовано 10. Зараз йдуть процеси їх пусконалагодження. Думаємо, до наступного четверга вся бюджетна сфера цього району буде опалюватися за рахунок цих об'єктів. Крім цього, на Соцмісті виконана модернізація електромереж, електроопалення встановлено у 85% квартир пільговиків. Роботи тривають і зараз. Із трьох тисяч людей, які не потрапили до пільгової категорії, 700 самостійно встановили електроопалення у своїх квартирах. Щодня по 20-30 чоловік приходять у пункти прийому ДП «Теплотехнік», – розповів Андрій Білоусов. – Надалі почне працювати закон економіки: коли одні будуть отримувати рахунок за центральне опалення по 3тис.грн., а інші сплачуватимуть за електроопалення 1 тис.грн, люди побачать і зрозуміють всі переваги індивідуального опалення».

Центр, Дніпробуд і Черемушки

Як ми вже повідомляли раніше, у зв'язку з величезними боргами минулих років за газ, місто було змушене підписати договір поруки, який гарантує НАК «Нафтогаз» оплату  400 млн гривень заборгованості протягом  5 років. Основна сума – це борг населення. Рішення про договір поруки було прийнято на сесії в жовтні. Місто взявся оплачувати борги Дніпровської ТЕЦ через КП «Тепломережі».

«Але навіть після прийняття рішення НАК не йшов нам назустріч, відмовившись підписувати договори поруки. Я звернувся за допомогою до Віце-прем'єр міністрів – Володимира Овсійовича Кістіона і Геннадія Григоровича Зубка. Вони переконали НАК «Нафтогаз» підписати ці договори. На сьогодні ми знаходимося з НАКом у переговорах, вони попросили відкоригувати рішення сесії, тому завтра воно буде розглянуте позачерговим питанням. Ще одна з умов «Нафтогазу» – виведення ТЕЦ із банкрутства. Ми вже займаємося цим питанням, суд призначений на наступний четвер, 8 листопада, і ми сподіваємося, рішення буде прийняте позитивне. Після цього НАКу буде необхідно зібрати наглядову раду і затвердити нашу реструктуризацію. Думаю, у 10-их числах листопада ми зможемо почати підключення. Найголовніше тут – не тільки включити всі об'єкти, але і утримати ситуацію протягом осінньо-зимового періоду, тому що з введенням нового газового кодексу опалювальний сезон буде складним. Потрібна буде 100% оплата, і за умов недоплати від мешканців це буде складно», – говорить Андрій Білоусов.

Що далі?

Майбутнє Кам’янського – виключно у повній відмові від центрального опалення. За словами Андрія Білоусова, повністю досягти цієї мети місту вдасться вже до наступного опалювального сезону.

«Ми розробили і затвердили в Мінрегіоні нову схему теплопостачання міста. На сьогодні ми – єдине місто в Україні, яке переходить на електроопалення відповідно до затвердженої схеми. Що вдалося зробити на сьогодні: побудовані 28 котелень, які будуть опалювати 46 об'єктів інфраструктури – школи, садочки, лікарні, 8 об'єктів бюджетної сфери переведено на електрокотли, це дозволить забезпечити теплом 54 об'єкти бюджетної сфери. Із 800 багатоквартирних будинків, де нам було необхідно поміняти електромережі, вони замінені в 400 будинках. З 12 тисяч пільговиків, яким повинні були встановити електроопалення,  його встановили 3 тисячам, з 25 тисяч квартир, де живуть люди, які не потрапляють під пільгову категорію,           5 тисяч квартир встановили електроопалення за свій рахунок. Наступного року ми повністю закінчимо процес децентралізації опалення у правобережній частині міста і в опалювальний сезон вся пільгова категорія буде переведена на електро- а бюджетна сфера – на автономні котельні. Покупне тепло ми не зможемо оплачувати на 100% тому, що через дорожнечу мешканці просто не зможуть повністю сплачувати за цю послугу. Уже наступного року, як тільки ми закінчимо з правобережною частиною міста, будемо приймати сесією рішення про переведення на електроопалення лівий берег. Ситуація непроста. Ми змушені піти на такий крок, адже у Кам'янському 70% тепла виробляється від джерел, які не належать місту – це Дніпровська ТЕЦ і ТЕЦ «ДніпроАзот». Ми не маємо прямого впливу для включення цих підприємств в роботу, особливо це стосується  Дніпровської ТЕЦ. Її борг за газ перевищив мільярд гривень, і з кожним роком ситуація ускладнюється. Безкоштовно ніхто газ давати не буде. З 1 грудня набуває чинності новий газовий кодекс і щодобовий контроль за оплатою: якщо добу немає оплат, НАК дає команду на відключення облгазам. Тому той шлях, який ми обрали, абсолютно правильний і вірний,  іншого  виходу немає»,  –зазначив міський голова.