На координаційній раді з питань охорони здоров’я обговорили нагальні проблеми у Кам’янському
11 липня у Кам’янському на засіданні робочої групи координаційної ради з питань охорони здоров’я у місті розглядали проблеми наркоманії та подолання дискримінації ВІЛ-інфікованих осіб, а також ознайомилися з особливостями роботи міського соціального Центру комплексного обслуговування бездомних осіб.
Міський позаштатний спеціаліст з наркології Ніна Кухарська доповідала колегам про замісну підтримуючу терапію (ЗПТ), як програму зменшення шкоди, спрямовану на подолання небажаних наслідків від вживання ін’єкційних наркотиків. У Кам’янському ЗПТ була впроваджена у 2008 році. Сьогодні на замісній терапії знаходиться 176 осіб – 137 чоловіків та 39 жінок. Під наглядом фахівців кожен із них проходить стаціонарне лікування, отримує персонально підібрану дозу замісного препарату «Метадон». Згодом, якщо лікування дає позитивні результати, пацієнт може застосовувати препарат амбулаторно, отримуючи в наркодиспансері дозу на 5 днів. Зараз саме так лікуються 11 учасників терапії. Як показав досвід фахівців, замісна терапія дозволяє суттєво допомагати наркозалежним людям повертатися до нормального життя, відновлювати зв’язки з рідними, працювати. Також ЗПТ сприяє зниженню передозувань серед наркозалежних, розповсюдження інфекцій, що передаються через кров. Ніна Кухарська зазначила, що впровадження такої програми у місті принесло певні позитивні результати.
Наступною заслухали доповідь про стигматизацію та дискримінацію ВІЛ-інфікованих і наркозалежних осіб. Римма Трофимович, голова громадської організації «Ясла», наголошує: ця тема не втрачає актуальності роками – суспільство завжди упереджено сприймало людей із ВІЛ-інфекцією і тільки нещодавно почало потроху змінювати своє ставлення до них. Сьогодні в Україні благодійні громадські організації усіляко підтримують ВІЛ-інфікованих та наркозалежних людей, допомагають їм відстоювати свої права, надають моральну та психологічну підтримку. Римма Трофимович підкреслює: у сучасному світі ВІЛ-інфекція торкається не тільки асоціальних осіб, а й звичайних громадян. Тому дуже важливо сприяти припиненню дискримінації, прививати суспільству лояльне ставлення до ВІЛ-інфікованих та спрямовувати загальні зусилля на лікування, профілактику захворювання.
Третьою темою засідання координаційної ради стала доповідь Костянтина Сая, директора комунального закладу «Центр комплексного обслуговування бездомних осіб». Зараз у Центрі діють відділення обліку бездомних, соціальної адаптації звільнених осіб та відділення нічного перебування. Офіційно на обліку перебуває 123 людини. Протягом І кварталу на облік взято 112 осіб. З них – 44 працездатних громадянина, 21 – похилого віку, 13 – інвалідів. Працівники Центру надали громадянам допомогу у відновленні документів, отриманні державної соціальної допомоги, працевлаштуванні, медичному обстеженні та лікування. Люди, що зверталися до Центру, забезпечувалися комфортним місцем для відпочинку, душем та пральнею, обідом, за потребою – одягом та взуттям. Костянтин Сай зазначає: багатьом громадянам їхній заклад допоміг пережити тимчасові труднощі, швидко повернутися в звичне життя, проте, є і ті, хто навмисне відмовляється від послуг Центру, віддаючи перевагу вулиці.
«Такі засідання мають важливе значення для міських фахівців. Ми обговорюємо нагальні проблеми, отримуємо інформацію, ділимося досвідом та потім вирішуємо певні питання на рівні своїх посад у тій сфері, де ми працюємо», – зазначила начальний управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради Юлія Манаєнкова.





