У Кам’янському згадували відомого поета Володимира Сіренка

опубліковано: 12 грудня 2018 оновлено: 12 грудня 2018

7 грудня у музеї історії Кам’янського відбувся вечір пам’яті поета і дисидента Володимира Сіренка «Я – українець». Володимир Сіренко як поет, громадянин і просто чесна людина все своє життя захищав українську мову та українську ідентичність, був непримиренним до ворогів України як зовнішніх, так і внутрішніх. 

7 грудня, у день народження поета, у музеї зібралися люди, яким було що згадати про Володимира Івановича. Це його родичі, друзі, колеги.
У вступному слові директор музею Наталія Буланова наголосила на значенні таких непересічних особистостей як Володимир Сіренко для розвитку українського культурного простору.

Друг Володимира Івановича, дисидент Борис Довгалюк поділився з присутніми найтеплішими спогадами про поета, згадав про складнощі життя свідомих українців за часи радянської влади, які і він, і його друг відчули на собі.
Окрім цього, спогадами про Володимира Сіренка поділився його друг Юрій Гасило, а також художник, автор ілюстрацій до деяких збірок поета Олександр Чегорка.

Звичайно, у залі звучали вірші Володимира Івановича. Їх читали поети Анатолій Вінник, для якого Володимир Сіренко завжди був творчим і моральним авторитетом, а також Євген Безус. 

Особливим став виступ друга Володимира Сіренка, учасника АТО, поета Володимира Фоміча з Дніпра, який спеціально для цього вечору привіз із собою відео, на якому він, перебуваючи у зоні АТО, читав вірші кам’янського поета, надихаючись їх прямолінійно-чесною незламністю.
Також на знак пам’яті та поваги до видатної особистості, на вечорі у виконанні етно-гурту «Калина» та ансамблю «Українська мрія» пролунали українські пісні, які дуже любив Володимир Іванович. 

На заході також були присутні доньки поета.  Наприкінці зустрічі вони подякували музею за те, що тут не забувають їхнього батька, влаштовуючи щороку такі вечори.

«Думка поета жива, вона знаходить відгук у серцях людей, наповнюючи їх любов’ю до своєї землі та незламним духом», – наголосили працівники музею історії міста.