Ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС урочисто вшановували у Кам’янському

опубліковано: 12 грудня 2019 оновлено: 12 грудня 2019

14 грудня в Україні щороку відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Напередодні визначної дати у Кам’янському урочисто чествовали героїв війни з невидимим ворогом.

Ліквідатори мають на рік дві важливі події: 26 квітня – траурний день, а 14 грудня – святковий. Адже саме 14 грудня 33 роки тому в Чорнобилі закінчили роботи з будівництва саркофагу над аварійним IV реактором атомної станції, убезпечивши зберігання радіоактивних відходів на території України. Відтоді цей день вважається фінальним у тривалій боротьбі з чорнобильським лихом.

Кам’янчан, які брали участь у ліквідації аварії на атомній електростанції від імені міського голови Андрія Білоусова привітала його заступник Тетяна Завгородня:

«Щира подяка кожному із вас! Адже ви – справжні професіонали, які відгукнулись у важку хвилину і рушили на боротьбу з радіацією, що погрожувала усій нашій державі. Саме завдяки вашій самовідданості сьогодні наші діти й онуки спокійно живуть в Україні. Я бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, злагоди, мирного та чистого неба над головою».

Сьогодні Кам’янська міська організація чорнобильців є однією з найактивніших в області, вона вболіває за безпеку довкілля, постійно веде виховну роботу з молоддю, підтримує своїх товаришів.

За плідну громадську діяльність, активну життєву позицію та вагомий внесок у розвиток чорнобильського руху в місті Тетяна Завгородня вручила ліквідаторам почесні відзнаки міського голови.

Чорнобильці діляться: пройшовши пекло більше 30 років тому, сьогодні вони раді, що живі, мають до життя цікавість і можуть робити щось для своєї громади.

«Наше місто було гідно представлене у тій боротьбі. У перші ж дні після вибуху фахівці з Кам’янського виїхали на атомну станцію. Нас було тоді біля 3000, а сьогодні, нажаль, залишилося вже й менше половини», –  сказав Микола Нещерет, голова міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

Загиблих героїв присутні вшанували хвилиною мовчання, а почесна делегація вирушила покласти квіти до пам’ятного знака «Чорнобиль – вічний біль України».

На завершення святкового заходу ліквідаторів музичними номерами привітали талановиті вихованки 5-ї музичної школи.

Сьогодні на обліку в управліннях соціального захисту населення районних адміністрацій міської ради перебуває 1304 осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, 77 з яких – учасники ліквідації наслідків аварії І категорії, 680 – ІІ категорії, 340 осіб – потерпілі від Чорнобильської катастрофи ІІ та ІІІ категорій, 95 дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи.