До уваги суб’єктів декларування!
До 1 квітня тривав процес подання декларацій суб’єктами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За результатами декларування Національне агентство з питань запобігання корупції (далі-НАЗК) проводить щодо декларацій, поданих суб’єктами декларування, такі види контролю: щодо своєчасності подання; щодо правильності та повноти заповнення; логічний та арифметичний контроль.
Повна перевірка декларації НАЗК полягає у з’ясуванні достовірності задекларованих відомостей, точності оцінки задекларованих активів, перевірці на наявність конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення чи необґрунтованості активів і може здійснюватися у період здійснення суб’єктом декларування діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а також протягом трьох років після припинення такої діяльності.
Відділ запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради, як уповноважений підрозділ з питань запобігання корупції Кам’янської міської ради здійснює перевірку факту подання суб’єктами декларування декларацій та повідомлення НАЗК про випадки неподання
чи несвоєчасного подання декларацій. Достовірність даних внесених
до декларації покладається безпосередньо на декларанта, але уповноважені особи відділу наголошують на обов’язковому дотриманні антикорупційного законодавства, правильності та коректного заповнення декларацій.
Навіть якщо суб’єкт декларування допустив помилку в декларації, але її повна перевірка ще не розпочата, він можете виправити дані таким чином:
Якщо виявлено помилку в декларації впродовж 7 днів із дати подачі декларації, то можна подати виправлену декларацію (не більше 3 разів).
Для цього не потрібно звертатися до НАЗК окремо. Треба натиснути на кнопку «Подати виправлену декларацію», яка є активною впродовж відповідного строку у вашому електронному кабінеті в полі поданої декларації. Після спливу цього строку подати декларацію з достовірними відомостями (виправлену) можна лише за результатами проведеної повної перевірки декларації НАЗК.
Зверніть увагу, що це правило стосується також декларацій за інші звітні періоди. Наприклад, якщо знайшли помилку у декларації за 2020 та 2019 роки, то можливість подати виправлені декларації буде лише після повної перевірки обох декларацій.
Якщо термін на подачу виправленої декларації вже минув, суб’єкт декларування можете звернутися до НАЗК через персональний електронний кабінет. Треба деталізовано описати виявлені неточності або помилки, пояснити причини зазначення недостовірних відомостей, додати підтвердні документи (за наявності).
Проте, якщо про помилку дізналися вже під час повної перевірки декларації працівниками НАЗК, то повідомлення через персональний кабінет не виключатиме можливості застосування заходів, передбачених у випадках внесення недостовірних відомостей. Це ж правило застосовується, якщо про помилку дізналися із засобів масової інформації (наприклад, після журналістського розслідування) або від третіх осіб.
