У Кам’янському відбулася зустріч творчих людей
На арт-майданчику «Співзвучність» у Центральній міській бібліотеці імені Т.Г.Шевченка знову зібралися цінителі прекрасного. Програма зустрічі біла дуже насиченою: свої твори читали поети Ганна Купрій, Сергій Майданний, Андрій Енбулатов.
Свою творчість продемонструвала Олена Грицанюк, яка займається виготовленням натурального мила.
Миловаріння в домашніх умовах – це мистецтво і задоволення, – розповідала Олена. Виготовляти мило вдома можна кількома способами. Відрізняються вони матеріалом, який використовується при цьому, а також процесом виготовлення. Мило можна варити з основи, тобто готового промислового мила. Для цього найчастіше купується дитяче мило, адже воно містить незначну кількість добавок, ароматизаторів, барвників або ж зовсім не містить їх. Можна варити мило і з прозорої або матової промислової мильної основи без кольору та запаху. Таку основу можна придбати в спеціалізованих магазинах, яких на просторах Інтернету зараз дуже багато.
Спочатку основу подрібнюють, поміщають у спеціальний посуд і плавлять двома способами: на плиті або в мікрохвильовій печі (ємність підбирається відповідна). Потім – додають у розплавлену масу есенції: ароматичні масла, парфуми, ваніль, мед та інше. Для підфарбовування основи може підійти все, що підкаже фантазія, але додавати варто поступово і не перестаратися. Іншими добавками можуть бути рослинні олії, компоненти для скрабу – мак, цукор, подрібнені трави, мелена кава тощо. В якості форми підійти можуть і дитяча «пасочка», і пластикові коробочки та лотки від масла або сиру, форми для випікання. А можна придбати в спецмагазинах готові форми, але це буде вже трохи дорожче.
Інший майстер – Едуард Енбулатов – продемонстрував своє мистецтво різьблення по кістці. Декор його прикрас особливо багатий на орнаментальні варіанти. Тут Едуард застосовує усі види геометричного орнаменту. Улюбленою прикрасою майстра є «вічковий» орнамент. Зазвичай на гребені вирізується від трьох до п'яти розеток, контур яких складається з маленьких кружечків – вічок.
Усі лишилися задоволені зустріччю і спілкуванням.