Всеукраїнський фестиваль сучасної поезії відбувся у Кам`янському

опубліковано: 13 листопада 2017 оновлено: 13 листопада 2017

З 9 по 11 листопада у Кам'янському проходив перший Всеукраїнський фестиваль сучасної поезії «Материк», на який з'їхалися поети з усієї України. На три дні місто стало справжнім центром українського поетичного слова.

За словами Сергія Злючого, відомого кам’янського поета і одного з організаторів фестивалю, цей захід уже двічі переносився з різних причин. І призначена дата проведення збіглася з Днем української писемності та мови.

«Сьогоднішній фестиваль не приурочений до святкової дати, але символічно, що люди, які зібралися у Кам’янському, є носіями української мови, є частиною сучасної української культури», – зазначив Сергій Злючий, відкриваючи перший день фестивалю.

Поділитися частиною сучасної української культури і поезії в Кам'янське приїхали автор прози і поезії Уляна Галич із Тернополя, вінницький поет і художник Сергій Татчин, поетеса з Дніпра, автор проекту «Слово на стіні» Анастасія Теплякова, тернопільська поетеса і художниця Ганна Осадко. Наше місто представляли поети і письменники Сергій Злючий, Марія Дружко та Михайло Яровий.

Фестиваль розпочався в четвер, 9 листопада, із творчої зустрічі з молоддю в технічному університеті. Цього ж дня увечері в юнацькому відділі Центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка відкрилася творча майстерня за участю мистецької громадськості Кам’янського і гостей фестивалю. Поети читали свої найкращі твори та активно спілкувалися з молоддю.

«Такий фестиваль – це творчий обмін, обмін духовністю та енергетикою між поетами та митцями. Для нас це дуже важливо», – сказала поетеса з Кам’янського Марія Дружко.

Урочисте відкриття фестивалю відбулося 10 листопада в дитячій музичній школі №5. Учасників, гостей та всіх присутніх привітав заступник міського голови Владислав Мелешко.

«Той, хто не знає своєї мови, – не поважає свого народу. Тому нам усім так важливо плекати рідну мову, щоденно спілкуватися нею. Значущість сьогоднішнього фестивалю – не лише в приверненні уваги до української поезії, але й у піднятті культурного рівня нашого міста», – наголосив заступник міського голови.

Місцеві й запрошені поети читали свої вірші, а викладачі та учні музичної школи виступали з концертними номерами.

Культурний захід продовжився вечором інтимної лірики в клубі-кафе «Ліверпуль». А в суботу, 11 листопада, письменники відвідали селище Петриківку, де також представили свою творчість.