Показники виконання Стратегії розвитку міста за 2015 рік

опубліковано: 13 листопада 2019 оновлено: 13 листопада 2019

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання рішення міської ради від 26.12.2014 №1162-58/VI «Про Стратегію розвитку міста Дніпродзержинськ на період до 2020 року»
за 2015 рік

На основі аналізу стану виконання заходів по кожному стратегічному пріоритету у 2015 році інформуємо про наступне.

Стратегічна ціль 1: Збалансований економічний розвиток міста.

1.1. Розвиток бізнес-середовища міста.

Розвиток бізнес-середовища міста забезпечувався шляхом усунення адміністративних бар’єрів у веденні бізнесу:

- спрощення процедур отримання адміністративних послуг та дозвільних документів;

- забезпечення діяльності координаційної ради з питань розвитку підприємництва у м.Дніпродзержнську, спрямованої на вирішення актуальних питань розвитку бізнесу у місті;

- залучення до реалізації регуляторної політики підприємців шляхом розроблення та підготовки за участю представників бізнесу проектів нормативно-правових актів, що стосуються сфери підприємництва на території міста.

За звітний рік було проведено 10 засідань координаційної ради з питань розвитку підприємництва у м. Дніпродзержинську за участю представників бізнесу.

1.2. Реформування системи надання публічних послуг.

Протягом 2015 року до Міського центру муніципальних послуг звернулось 37,7 тис. клієнтів, продуктивність роботи Центру зросла більше, ніж у два раза порівняно з попереднім роком.

Проведено заходи:

- модернізації ЦНАП «Міський центр надання муніципальних послуг (завершено ремонт нового приміщення Центру надання адміністративних послуг за адресою: просп.Комсомольський, 10/12);

- підготовлено проекти рішень міської ради щодо утворення територіальних філій ЦНАП у Дніпровському та Баглійському районах міста та рішення про затвердження програми розвитку ЦНАП м.Дніпродзержинська на 2016 рік;

- забезпечення участі ЦНАП у проекті «Віртуальний офіс» з наступним переходом до надання послуг через мережу Інтернет;

- збільшення рівня проінформованості населення про порядок отримання адміністративних послуг.

Розглянуто та опрацьовано 756 звернень громадян міста, 97% звернень вирішено на користь споживачів, 37 споживачам надано консультації та рекомендовано вирішити питання в суді.

1.3. Сприяння ресурсному наповненню споживчого ринку.

Протягом 2015 року проведено 225 ярмаркових заходів, організовано понад 490 точок торгівлі. Проводилися ярмарки з реалізації товарів за мінімальними торговельними надбавками та за цінами виробника, здійснювалась реалізація хлібобулочної продукції, овочів, квітів, квасу кондитерських виробів місцевих виробників.

У весняно-літній період організовано виносну дрібно-роздрібну торговельну мережу, що додатково створило 67 робочих місць.

Проводилася робота щодо організації торгівлі в місцях масового відпочинку мешканців міста (під час організації та проведення державних та загальноміських заходів), розширення системи виїзного обслуговування населення віддалених та малочисельних населених пунктів, в яких відсутня стаціонарна мережа об’єктів торгівлі та побуту, щодо відкриття стаціонарних об’єктів (за зверненнями мешканців, які надійшли на розгляд до управління. Відкрито 3 супермаркети та 2 аптечних заклади у віддалених районах міста.

У 2015 році загальний обсяг роздрібного товарообігу за всіма каналами реалізації становив 2,8 млрд.грн.

1.4. Забезпечення маркетингового просування міста.

З метою підвищення інформованості потенційних інвесторів про інвестиційну привабливість м. Дніпродзержинська створено базу даних про вільні виробничі площі та інвестиційні майданчики, які розташовані на території міста.

На сайті Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) розміщено інформацію про вільні земельні ділянки міста, які можуть розглядатись потенційними інвесторами в якості майданчиків для розміщення виробничих потужностей різних сфер діяльності.

У рамках співпраці з Асоціацією міст України підготовлений та щорічно оновлюється муніципальний регістр м. Дніпродзержинська, в який зведено дані за основними показниками життєдіяльності міста. Регістр включено до автоматизованої системи муніципальної статистики та може бути використаний для проведення рейтингової оцінки міста потенційними інвесторами.

З метою залучення інвестицій у розвиток міста протягом 2015 року в місті велась робота щодо отримання коштів Європейського Інвестиційного банку на будівництво правобережних споруд каналізації (7,0 млн. євро), залучення коштів програми для сектору теплопостачання DEMO UKRAINA HD Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) на реконструкцію котельні по вул.Дальня, 22 (800,0 тис.євро).

1.5. Розвиток трудових ресурсів.

Номінальна середньомісячна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника по всіх видах економічної діяльності міста у січні – вересні 2015 року становила 4138,6 грн (97,6% середнього рівня по області) та у 3 раза перевищила розміри соціальних гарантій (1378,0 грн).

Протягом 2015 року: було працевлаштовано всього 3619 осіб (з них 3302 зареєстрованих безробітних), 1248 осіб (з них 1141 безробітна особа) проходили профнавчання під замовлення роботодавців, проходили стажування 177 осіб, всі працевлаштовані на підприємства міста, закінчили навчання 1140 особа, з яких працевлаштовано 1045 особа (91,7%). У 2015 році створено 44 нових робочих місця з компенсацією єдиного соціального внеску для роботодавців. 92 безробітні особи відкрили власну справу, з них 53 жінки, 48 осіб – молодь до 35 років та 8 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Рівень працевлаштування безробітних становить 28,52% (у січні-листопаді 2014 року – 29,47%). На 1 січня 2016 року кількість вільних робочих місць на кінець періоду становила 231 одиницю, з них 69 – для інвалідів, 106 – для службовців, робітників – 89, працівників без кваліфікації –
36 од. Претендує на одне вакантне місце – 25 осіб (у 2014 році – 17 осіб).

Рівень офіційного безробіття станом на 01.01.2016 становив 2,84% від працездатного населення проти 2,23% на початок 2015 року.

1.6. Запровадження та розвиток системи управління територією міста на базі ГІС-технологій.

Протягом 2015 року здійснено:

навчання та підготовка по роботі із програмним забезпеченням «Digitals Professional/Geodesy/Reports» трьох осіб – представників Служби містобудівного кадастру Управління (вказане програмне забезпечення дозволяє працювати з топографо-геодезичними матеріалами в електронному вигляді);

придбання 3 одиниць комп’ютерної техніки: 2 – для формування інформаційних ресурсів системи містобудівного кадастру, 1 – для виконання функцій локального ГІС серверу;

створення локального каналу зв’язку;

придбання та встановлення базового програмного забезпечення для створення системи містобудівного кадастру та формування його інформаційних ресурсів відповідно до специфікації;

завантаження на ГІС Сервер наявних растрово-векторних картографічних даних (ортофотоплан, векторні плани міста М1:2000), містобудівної документації (генеральний план міста, план зонування території міста), налаштування класифікаторів умовних знаків, підключення робочих місць до ГІС Серверу, налаштування прав користувачів, проведення групового та індивідуального консультування (інструктаж) по роботі з базами даних через ГІС Сервер;

виготовлення векторної цифрової топографо-геодезичної основи
М 1:500 території 11 мікрорайону лівобережної частини міста Дніпродзержинськ;

розроблення 10 детальних планів територій міста та комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та їх архітектурних типів на території 3-х районів міста.

Стратегічна ціль 2: Створення комфортних та безпечних умов для життя.

2.1. Розвиток житлово-комунального господарства.

Протягом 2015 року з метою поліпшення житлових умов громадян виконано:

капітальний ремонт 1 житлового будинку після пожежі, 25 ліфтів у житлових будинках, 18 покрівель та 4 плит покриття житлових будинків за рахунок коштів міського бюджету;

реконструкцію вхідного вузлу 5 житлових будинків для створення сприятливого життєвого середовища та доступу до об'єктів інфраструктури осіб з обмеженими фізичними можливостями;

ремонт 14,1 тис.кв.м покрівлі, 3,7 тис.м міжпанельних швів, 219 під’їздів за рахунок коштів, що надійшли за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій;

коригування кошторисної частини проектно-кошторисної документації та направлено на експертизу по об’єкту «Будівництво групи житлових будинків по бульвару Героїв у 5 мікрорайоні лівого берега м.Дніпродзержинська» (І пусковий комплекс).

Розробляється проектно-кошторисна документація по об’єкту: «Реконструкція гуртожитку за адресою: просп.Конституції, 32 під соціальне житло». Роботи планується виконати за рахунок інвестицій Українського фонду соціальних інвестицій.

У рамках поліпшення теплопостачання житлового фонду міста:

КП ДМР «Дніпродзержинськтепломережа» встановлено 3 теплові лічильники у житлових будинках;

виконано реконструкцію 4 житлових будинків у селищі Світле (системи газопостачання, опалення та гарячого водопостачання), реконструкцію системи опалення житлового будинку по просп. Перемоги, 29;

розроблено інвестиційне техніко-економічне обґрунтування (бізнес-план) по об’єкту: «Реконструкція (термомодернізація) будівель закладів освіти, науки та спорту, закладів охорони здоров’я у м.Дніпродзержинську».

З метою покращення водопостачання житлового фонду міста в 2015 році за рахунок коштів обласного та міського бюджетів розпочато роботи по об’єкту «Реконструкція системи водопостачання селища Романкове та 55-го блочка (І черга).

З початку року на міських вулицях загального користування відновлено роботу 778 світлоточок (3,7 млн.грн), замінено майже 4 тис. шт перегорілих ламп та улаштовано 13,9 км проводу (1,5 млн.грн), на внунутрішньобудинкових територіях відновлено роботу 2290 світлоточок та улаштовано 31 км проводу (3,0 млн.грн).

Протягом 2015 року за рахунок коштів міського (31,9 млн.грн) та обласного (20,0 млн.грн) бюджетів виконано поточний ремонт дорожнього покриття площею 174,6 тис.м2, у тому числі дорожнього покриття проїзної частини (73,77 тис.м2) та тротуарів (4,89 тис.м2) – 23,5 млн.грн, доріг прибудинкової території (33 тис.м2) – 8,4 млн.грн.

На заходи з озеленення міста у 2015 році виділено 12,0 млн.грн, у т.ч. 3,0 млн.грн – за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища обласного бюджету.

За кошти міського бюджету виконано знесення 144 та обрізку 582 дерев, омолодження 838 дерев, висаджено 205 дерев, 5,65 тис.шт кущів та 50,2 тис.шт квітів, виконано викошування газонів на площі 4,1 млн.м2, пострижено 56,5 тис.м.п живоплоту.

За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виконано обрізку 718 дерев, омолодження 220 та знесення 11 дерев, знесено 689 шт чагарників, пострижено 15,2 тис.м.п. живоплоту та викошено 285,9 тис.м2 газонів (1,2 млн.грн). Виконано капітальний ремонт скверу в районі кінотеатру «Мир» по проспекту Маршала Жукова (849,8 тис.грн) та скверу на честь 80-ї річниці створення Дніпропетровської області (964,2 тис.грн).

Для забезпечення безпечного руху на вулично-дорожній мережі придбано 595 комплектів полімерних люків (999,5 тис.грн міського бюджету), встановлено 338 одиниць дорожніх знаків, нанесено 1240 м2 дорожньої розмітки.

Виконані роботи з прочистки 3,2 тис. м колекторів, 1393 ливневих камер, 247 оглядових колодязів, піднято рівень 65 од. колодязів, встановлено 64 одиниці металевих та 112 полімерних решіток зливової каналізації, 18 металевих рам (976,0 тис.грн міського бюджету).

За рахунок коштів міського бюджету у сумі 22,4 млн.грн придбано 14 одиниць спеціальної техніки: 6 сміттєвозів, 1 асенізаційний автомобіль, 1 прибиральна машина, 3 дорожні комбіновані машини МДКЗ, 2 фронтальних навантажувача Борекс-2271 та 1 автомобіль для транспортування тіл померлих осіб.

2.2. Оптимізація транспортної інфраструктури міста.

У 2015 році за рахунок коштів міського бюджету у сумі 5,3 млн.грн проведено капітальний ремонт 2-х трамвайних вагонів.

Автомобільними перевізниками за рахунок власних коштів оновлено 102 од. транспорту на міських автобусних маршрутах загального користування, всі транспортні одиниці облаштовано засобами навігації.

На 3-х транспортних зупинках міста автомобільними перевізниками встановлено камери зовнішнього спостереження.

2.3. Створення умов для поліпшення стану довкілля.

Рішенням міської ради від 25.12.2015 №25-03/VII затверджено Екологічну програму міста Дніпродзержинськ на 2016–2020 роки.

У рамках здійснення заходів з ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів у місті протягом 2015 року ліквідовано 54 звалища об’ємом 4,7 тис.м2.

Проводились роботи з реконструкції озеленення та улаштування автоматизованої системи поливу центральної клумби міста (площа Дзержинського).

2.4. Енергоефективність та розвиток альтернативної енергетики.

У 2015 році проведено капітальний ремонт системи опалення у СЗШ №28 та виконано роботи з улаштування системи освітлення спортивних залів із застосуванням енергозберігаючих світильників у ДЮСШ №1. В бюджетних закладах міста проводились роботи по заміні віконних блоків на металопластикові, ремонти систем опалення та водопостачання, встановлення приладів обліку.

Місто Дніпродзержинськ є учасником консорціуму створеного за проектом німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH «Енергоефективність у громадах». В рамках роботи консорціуму в місті запроваджується система енергоменеджменту та створюється система енергомоніторингу бюджетних установ міста. На теперішній час в місті система моніторингу енергоспоживання діє в 14 закладах охорони здоров’я (28 будівлях), впроваджується система в 61 закладі бюджетної сфери та розробляється Положення про порядок збору інформації.

Також, у рамках проекту (GIZ) GmbH «Енергоефективність в громадах» у місті Дніпродзержинську реалізується Державна програма компенсації частини суми кредиту на придбання енергоефективних товарів та обладнання.

Підписано грантові угоди з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) для фінансування проектів з енергоефективності (961,8 тис.євро) на підвищення енергоефективності у ЗОШ №37, центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 та модернізацію освітлення мостового переходу.

Протягом 2015 року КП «Дніпродзержинськтепломережа» проведено технічне переоснащення насосної станції №1 по вул.Миру, 9а з впровадженням  приладів частотного регулювання швидкості обертання валів насосних агрегатів та капітальний ремонт ізоляційного покриття 1,3 тис. м.п трубопроводів надземного прокладання.

КВП ДМР «Міськводоканал» проведено модернізацію існуючого зовнішнього та внутрішнього освітлення з впровадженням енергозберігаючих світильників типу ALED на комплексі очисних споруд каналізації, очікувана економія електроенергії 10,0 тис.кВт/год за рік.

КЗ СК «Прометей» ДМР за рахунок коштів міського бюджету та власних коштів підприємства виконано ремонт м’якої покрівлі та вітражів Палацу тенісу (140,7 тис.грн).

2.5. Удосконалення системи надання медичної допомоги населенню міста.

У 2015 році після реконструкції нежитлових приміщень відкрито сучасну медичну амбулаторію загальної практики сімейної медицини за адресою просп. Перемоги, 63 та медичний пункт амбулаторії в селищі Світле, буд. 5-1.

Рішенням міської ради від 24.04.2015 №11290-62/VI відведена земельна ділянка 0,08 га по вул.Залізняка для будівництва амбулаторії в селищі Романкове.

Протягом 2015 року перепідготовку пройшли 106 лікарів та 8 медичних сестер.

За рахунок коштів міського бюджету (15,7 млн.грн) проведено реконструкцію, капітальний ремонт та дооснащення закладів охорони здоров’я міста.

На забезпечення медикаментами пільгової категорії населення міста за рахунок коштів міського бюджету виділено 8,0 млн.грн, що становить 96% плану на рік. Медикаментами забезпечено 14,9 тис. хворих.

Стратегічна ціль 3: Розвиток людського капіталу.

3.1. Розвиток дошкільної, базової, загальної середньої освіти.

За рахунок коштів міського бюджету виготовлена та направлена на експертизу проектно-кошторисна документація на реконструкцію комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №47 «Любисток» Дніпродзержинської міської ради по вул. Київській, 15
на 3 групи/60 місць (97,0 тис.грн).

В 2015 році отримано позитивний висновок експертизи кошторисної частини проектної документації для створення на базі середньої загальноосвітньої школи №42 навчально-виховного комплексу
на 4 групи/80 місць.

Здійснювались роботи з реконструкції майстерень СЗШ №37 під приміщення дошкільного відділення на 3 групи/60 місць (2,6 млн.грн).

Проведено поточний ремонт приміщень та придбано обладнання для комунального закладу «Дніпродзержинський центр практичної психології та соціальної роботи – психолого-медико-педагогічна консультація з корекційно-розвитковим відділенням «Сузір’я».

З метою створення належних умов навчально-виховного процесу в 2015 році проведено реконструкцію (9,0 млн.грн), поточні (626,9 тис.грн) та капітальні (1,6 млн.грн) ремонти в закладах освіти міста, а також придбано медичне, навчальне, комп’ютерне та технологічне обладнання на суму 982,8 тис.грн.

У 2015 році створено 5 сайтів (блогів) вчителів-предметників для індивідуального консультування школярів, роботи з інтелектуально обдарованими учнями та дітьми з особливими освітніми потребами.

Навчальні кабінети шкіл міста забезпечення комп’ютерною технікою для проведення віртуальних практичних та лабораторних робіт з базових дисциплін.

3.2. Заохочення населення до фізичної культури та спорту.

Протягом 2015 року проведено 314 змагань різного рівня, що на 13,3% більше, ніж у попередньому році.

Спортсменами та командами спортсменів міста прийнято участь у 286 змаганнях обласного, національного та міжнародного рівнів, отримано 500 золотих, 454 срібних та 488 бронзових медалей.

У 2015 році збільшено на 40% фінансування з міського бюджету на розвиток олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Влітку проведено уроки з плавання на відкритій воді, заходом охоплено 600 дітей віком від 6 до 12 років.

У рамках місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» здійснено благоустрій та відремонтовано 159 спортивних та дитячих майданчиків.

Відповідно до рішення міської ради від 27.02.2013 №682-32/VI «Про затвердження проекту «Збудуємо скейтпарк – реалізуємо мрію молоді – отримаємо здорову націю» для участі в конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування» проводилась робота щодо облаштування спеціалізованого майданчика для занять скейтбордингом та іншими агресивними видами спорту.

3.3. Підтримка молодіжних ініціатив.

У місті створено та працює Молодіжна рада, до складу якої входять 17 активістів учнівського та студентського самоврядування вищих, професійно-технічних навчальних закладів міста та середніх загальноосвітніх шкіл. Протягом 2015 року проведено 14 засідань.

 

3.4. Забезпечення рівного доступу до публічної інформації через посередницьку діяльність бібліотек.

Протягом 2015 року для бібліотек міста придбано періодичні видання, щоденники та літературу за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 140,0 тис.грн.

У бібліотеках активно працюють клуби за інтересами та любительські об’єднання, пропонуються понад 300 тис. книг і періодичних видань, швидка інформація в комфортному форматі (безкоштовний інтернет, Wі-Fі), проведено понад 80 книжкових і художніх виставок. Бібліотекари Центральної міської бібліотеки ім.Т.Г.Шевченка одержали перемогу за результатами всіх п’яти конкурсів програми «Бібліоміст-2015».