Показники виконання Стратегії розвитку міста за 2017 рік

опубліковано: 13 листопада 2019 оновлено: 26 листопада 2024

ІНФОРМАЦІЯ

Про хід виконання рішення міської ради від 26.12.2014 №1162-58/VI «Про Стратегію розвитку міста Дніпродзержинськ на період до 2020 року»
за 2017 рік

 

На основі аналізу стану виконання заходів по кожному стратегічному пріоритету у 2017 році інформуємо про наступне.

Стратегічна ціль 1: Збалансований економічний розвиток міста.

1.1. Розвиток бізнес-середовища міста.

Розвиток бізнес-середовища міста забезпечувався шляхом усунення адміністративних бар’єрів у веденні бізнесу:

- спрощення процедур отримання адміністративних послуг та дозвільних документів;

- забезпечення діяльності координаційної ради з питань розвитку підприємництва у м.Кам’янському, спрямованої на вирішення актуальних питань розвитку бізнесу у місті;

- залучення до реалізації регуляторної політики підприємців шляхом розроблення та підготовки за участю представників бізнесу проектів нормативно-правових актів, що стосуються сфери підприємництва на території міста.

Протягом 2017 року за участю представників бізнесу було проведено 9 засідань координаційної ради з питань розвитку підприємництва у м.Кам’янське.

1.2. Реформування системи надання публічних послуг.

З метою створення максимально зручних і доступних громадянам і суб’єктам господарювання адміністративних послуг, а також впровадження принципу екстериторіальності, в місті працюють три територіальні підрозділи Центру надання адміністративних послуг м.Кам’янське (ЦНАП).

У 2017 році на базі ЦНАПу було відкрито «Офіс комунальних послуг» та запроваджено унікальний соціальний проект «Мобільний офіс» (надання адміністративних послуг на дому).

Через ЦНАП надається 192 види послуг (з початку 2017 року кількість послуг збільшилась на 16 видів), комунальними підприємствами міста надаються 28 видів муніципальних послуг. Продуктивність роботи Центру порівняно до минулого року зросла майже в шість разів. З початку року через Центр надано 184,9 тис. послуг та 3,5 тис. консультацій.

1.3. Сприяння ресурсному наповненню споживчого ринку.

З метою стабілізації ситуації та забезпечення мешканців міста соціально значимими товарами, підтримки місцевих товаровиробників та об’єктів ринкового господарства проведено 189 ярмаркових заходів, до яких було залучено 574 участника.

Сума обороту роздрібної торгівлі у 2017 році становила 3 335,0 млн.грн, або 109,7% до показника 2016 року.

1.4. Забезпечення маркетингового просування міста.

З метою підвищення інформованості потенційних інвесторів про інвестиційну привабливість м.Кам’янського створено перелік вільних виробничих площ та інвестиційних майданчиків, розташованих на території міста.

З метою залучення іноземних інвестицій на реалізацію пріоритетних інфраструктурних інвестиційних проектів місто співпрацює зі світовими й регіональними міжнародними організаціями – NEFCO, Нiмецьким Товариством з міжнародного спiвробiтництва (GIZ), державною фінансово-кредитною установою Європейського Союзу Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Українським фондом соціальних інвестицій «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ V».

У 2017 року в місті проводилась робота щодо отримання коштів Європейського Інвестиційного банку для покращення умов та впровадження енергозберігаючих технологій об’єктів соціальної сфери. Забезпечено участь міста у проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», для фінансування відібрано 4 проекти у сфері розвитку соціальної інфраструктури міста – реконструкція дошкільних навчальних закладів №23 «Дзвіночок», №27 «Орлятко», центру первинної медико-санітарної допомоги №3 під міський центр з профілактики та боротьби зі СНІДом та реконструкція малої арени стадіону «Перемога». Обсяг субвенції з державного бюджету
на реалізацію вищезазначених проектів становить 51,3 млн.грн. Ведеться робота щодо подальшої участі міста у зазначеному проекті, підготовлені та надані на розгляд для участі у наступному турі («Пул 2В») проекти у сфері соціальної інфраструктури міста на загальну вартість близько 270 млн.грн.

Налагоджено співпрацю з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за програмою «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО». Відібрано для фінансування 4 проекти у сфері покращення надання послуг для місцевого населення
та ВПО, а саме: відновлення роботи дитячого садка №43, реконструкція середньої загальноосвітньої школи №9 та капітальний ремонт територіальних центрів соціального обслуговування. Загальний обсяг інвестицій становить близько 30,0 млн.грн. Проведено тендерні процедури на виконання робіт у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №43 «Зоренька».

За рахунок інвестицій у сумі 850 тис.грн в рамках програми Німецького товариства GIZ «Підтримка територіальних громад у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО» на базі центральної бібліотеки міста впроваджено проект «Бібліоковоркінг для внутрішньо переміщених осіб». Проведено реконструкцію та обладнання приміщень центральної бібліотеки міста, створено майданчик інтелектуального розвитку та культурного дозвілля для мешканців міста.

1.5. Розвиток трудових ресурсів.

Номінальна середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника порівняно до відповідного періоду минулого року зросла на 25,5% до рівня 5865,13 грн і становила 87,6% середнього рівня по області та більш, ніж у 3,5 раза перевищила розмір мінімальних соціальних гарантій (1684 грн).

За направленням міського центру зайнятості з початку 2017 року на підприємства, в установи та організації міста працевлаштовано понад 5,0 тис. осіб.

Створено 34 нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску для роботодавців.

9 безробітних осіб відкрили власну справу, з них 1 жінка, 6 осіб – молодь до 35 років.

Рівень працевлаштування безробітних становив 32,8%.

Кількість вільних робочих місць становила 427 одиниць, з них 56 – для інвалідів, 130 – для службовців, 252 – для робітників та 45– для працівників без кваліфікації. Претендує на одне вакантне місце – 15 осіб.

Рівень безробіття становив 2,07% від працездатного населення у працездатному віці.

1.6. Запровадження та розвиток системи управління територією міста на базі ГІС-технологій.

Протягом 2017 року з метою створення у місті первинної бази інформаційних ресурсів здійснювалась розробка детальних планів територій центральної частини міста, прилеглих до вулиць Дніпробудівської та Льва Толстого, обмежених вулицями Липова, Садова, провулком 3-й Садовий та залізничною колією смт. Карнаухівка, вулицями Леваневського, Садова та Яровою зоною смт. Карнаухівка, вулицями Межова, Барикадна та Ламана смт. Карнаухівка, бульваром Незалежності, проспектом Металургів, вулицями Харківська, 40 років Перемоги та проспектом Перемоги, поетапне розроблення детального плану території центра лівобережної частини міста (І етап – частина центра лівобережної частин міста по бульвару Героїв від проспекта Дружб Народів по проспекта Металургів з прилеглими територіями).

Проведено актуалізацію топографо-геодезичної основи міста М1:2000, 1:500 за матеріалами, наданими субєктами господарювання – виконавцями топографо-геодезичних вишукувань (339 об’єктів).

Стратегічна ціль 2: Створення комфортних та безпечних умов
для життя.

2.1. Розвиток житлово-комунального господарства.

У 2017 році зусилля працівників житлово-комунальної сфери насамперед були направлені на підвищення надійності функціонування житлово-комунального господарства, скорочення питомих витрат енергетичних та матеріальних ресурсів, забезпечення належного технічного, санітарного та екологічного стану об’єктів міської інфраструктури для задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах.

У 2017 році на виконання капітальних ремонтів житлового фонду міста виділено 22,1 млн.грн. Виконано капітальний ремонт 17 ліфтів (7,0 млн.грн), житлового будинку по вул.Механізаторів, 20 (768,8 тис.грн). До кінця поточного року планується виконати капітальний ремонт ще 17 ліфтів (10,4 млн.грн за рахунок коштів державного бюджету, 1,3 млн.грн – міського бюджету), завершити капітальний ремонт 3 покрівель (252,5 тис.грн), ремонт систем водовідведення 2 будинків та теплопостачання 1 будинку (1,2 млн.грн), 1 будинку аварійного житла (1,1 млн.грн).

З метою зменшення фінансового навантаження на мешканців міста з тарифу плати за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій було виключено складову поточного ремонту, фінансування робіт здійснювалось за рахунок коштів міського бюджету.

Протягом 2017 року виконано ремонт 24,1 тис. м2 покрівель, 8,3 тис. пог.м міжпанельних швів, 36 під’їздів, 1,5 тис. пог.м інженерних мереж та інше.

У місті створено та функціонує 55 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. У 2017 році ОСББ не створювались.

За рахунок коштів міського бюджету в сумі 2,2 млн.грн придбано та встановлено 386 елементів спортивних та дитячих майданчиків. Виконано поточний ремонт дитячих майданчиків (400,0 тис.грн).

На ремонт доріг міста з міського бюджету профінансовано 48,0 млн.грн. Проведено відновлення дорожнього покриття проїзної частини площею 138,6 тис.м2 на суму 48,9 млн.грн.

На прибудинкових територіях проведено ремонт дорожнього покриття площею 5,3 тис.м2 (1,7 млн.грн), на території СЗШ №5 – площею 280 м2 (99,1 тис.грн).

Для відповідного утримання доріг в зимовий період заготовлено 17,0 тис.т посипального матеріалу для посипання 560 км дорожнього полотна.

З метою забезпечення безпеки дорожнього руху та пішоходів на вулично-дорожній мережі міста нанесено 10,6 тис. м2 дорожньої розмітки, встановлено 138 од. та технічно обслуговано 61 од. дорожніх знаків.

В рамках реалізації проекту «Розумні зупинки» на центральних магістральних вулицях міста встановлено 25 зупинок громадського транспорту, понад 40 зупинок приведено до належного санітарного стану (проведено поточний ремонт, встановлено лавочки та урни для побутового сміття).

Протягом 2017 року на ремонт та технічне обслуговування електромереж зовнішнього освітлення міста з міського бюджету профінансовано 10,0 млн.грн, у т.ч.:

- для забезпечення зовнішнього освітлення на неосвітлених ділянках вулично-дорожньої мережі встановлено 1334 од. світильників, замінено 1,9 тис.од. перегорілих ламп, демонтовано 34 аварійні та встановлено 55 нових електроопор, влаштовано 57 км кабельно-провідникової продукції на загальну суму 7,5 млн.грн;

- на внутрішньодворових та внутрішньоквартальних проїздах замінено 689 од. перегорілих ламп, встановлено 684 од. світильників, влаштовано 26,1 км кабельно-провідникової продукції, демонтовано 5 аварійних та встановлено 24 нові електроопори (2,4 млн.грн).

На санітарне утримання міста з міського бюджету виділено кошти в сумі 14,7 млн.грн (91,5% плану на рік). Приведено до належного санітарного стану правобережну зону відпочинку: завезено 1,0 тис.тон піску, встановлено 2 банери, 40 інформаційних табличок та стенд (907,9 тис.грн). Щотижня виконується прибирання 91 зупинки громадського транспорту, 62 автопавільйонів, територій прилеглих до пам’ятників, сміття на площі 165 тис.м2, обслуговуються 13 зон відпочинку.

На виконання заходів Програми ремонту та утримання фонтанів м.Кам’янське на 2017–2020 роки виконано капітальний ремонт фонтану, розташованого у сквері навпроти кінотеатру ім.Т.Г.Шевченко
по просп. Свободи та утримання 11 фонтанів на території міста (5,0 млн.грн).

Протягом 2017 року для забезпечення безперебійної роботи зливової каналізації міста за рахунок коштів міського бюджету (2,2 млн.грн) виконано прочистку 895 зливових камер, 210 оглядових колодязів, 1,5 тис. м колекторів зливової каналізації, встановлено 14 металевих, 121 полімерний
та 60 залізобетонних решіток, 98 полімерних та 8 металевих люків.

У рамках заходів з озеленення обрізано (омолоджено) 4,5 тис. дерев; пострижено 20,0 тис. м.п. живоплоту, висаджено 24,5 тис. квітів, викошено 4462,0 тис. м2 газону, видалено 80 та розкряжовано 37 дерев, викорчувано 4 пні, навантажено та перевезено 611 м3 гілок (ліквідація буревію), 65 т листя, прибрано сміття на площі 798,7 тис. м2. На виконання робіт з утримання зелених насаджень міста з міського бюджету використано 12,2 млн.грн (93,3% запланованих коштів).

 2.2. Оптимізація транспортної інфраструктури міста.

За рахунок власних коштів автомобільними перевізниками міста оновлено 10 одиниць транспорту на міських автобусних маршрутах загального користування. Всі транспортні одиниці облаштовуються засобами навігації.

У 2017 році з метою покращення перевезень пасажирів з обмеженими фізичними можливостями задіяно 23 автобуси зі спеціальними пристроями (на 3 більше, ніж у 2016 році).

2.3. Створення умов для поліпшення стану довкілля.

На реалізацію заходів Екологічної програми міста на 2016–2020 роки з місцевого бюджету профінансовано 4,4 млн.грн (50,9% запланованого на 2017 рік обсягу).

По проекту «Створення системи комплексного екологічного моніторингу міста Дніпродзержинська (Кам´янського), селищ Таромське і Сухачівка, території зони впливу хвостосховищ» у вересні 2017 року проведено приймальні випробування та введено у дослідну експлуатацію І чергу Системи комплексного екологічного моніторингу у складі центру управління моніторингом та 2 пости хімічного контролю атмосферного повітря. Продовжуються роботи по створенню постів контролю 2-ї черги з терміном виконання до кінця 2017 року, освоєно 539,6 тис.грн.

Виконано І етап проекту «Благоустрій та озеленення об’єктів зеленого господарства м.Дніпродзержинська (капітальний ремонт об’єктів благоустрою та озеленення об’єктів зеленого господарства м. Дніпродзержинська) – «Сквер хіміків» (750,0 тис.грн).

З початку 2017 року за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища ліквідовано 193 несанкціоновані стихійні сміттєзвалища загальним об’ємом понад 6,3 тис. м3, освоєно 2,5 млн.грн.

У квітні 2017 року з метою ліквідації наслідків надзвичайної події у зв’язку з погіршенням погодних умов (буревіїв, сніголамів, вітровалів) з міського бюджету профінансовано 934,6 тис.грн.

На озеленення міста та догляд за зеленими насадженнями виділено кошти в сумі 500,0 тис.грн.

В рамках екологічної акції «Тиждень довкілля» на підтримку Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом» висаджено 325 дерев різних порід та 1816 кущів спіреї в парках, скверах, на прибудинкових територіях, територіях навчальних та медичних закладів міста.

2.4. Енергоефективність та розвиток альтернативної енергетики.

Відповідно до вимог Європейської ініціативи «Угода Мерів» розроблено та впроваджується План дій сталого енергетичного розвитку міста (ПДСЕР), який у червні 2017 року погоджено спеціальним органом Європейської Комісії.

У 2014 – 2017 роках місто взяло участь у проекті Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Gmbh «Енергоефективність у громадах» та отримало сертифікат «Енергоефективне місто».

З метою раціонального використання енергетичних ресурсів та контролю за їх споживанням в бюджетних установах та закладах міста впроваджено систему енергетичного моніторингу. До інформаційної системи енергомоніторингу підключено 144 бюджетні заклади (216 об’єкти). Проект впроваджено за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Gmbh.

У дитячому садку №7 «Пролісок» та дитячо-юнацькій спортивній школі №1 з початку року запрацювали сонячні колектори для підігріву води на побутові потреби закладів, очікуване зниження споживання електроенергії – 22%.

У спортивних залах 42 закладів освіти працюють енергоефективні світлодіодні системи внутрішнього освітлення, що дозволяє економити електричну енергію, необхідну на їх освітлення більш ніж на 50%.

В середній загально-освітній школі №42 замінено дерев’яні вікна на енергозберігаючі за кошти українського фонду соціальних інвестицій.

Протягом поточного року міські комунальні підприємства на впровадження заходів з енергозбереження витратили близько 4,0 млн.грн.

КП КМР «Тепломережа» в рамках виконання завдань з підвищення енергоефективності виконано відновлення 642,2 м3 зруйнованого ізоляційного покриття трубопроводів (9842 м.п.) на суму 2,8 млн.грн, що дозволить щорічно економити 958 тон умовного палива або 3,8 млн.грн.

КВП КМР «Міськводоканал» проведено ізолювання теплотраси пінополіуретаном тепломереж від котелень по вул.Широка, 16 та вул.Дорожня, 58, а також модернізацію існуючого зовнішнього
та внутрішнього освітлення з впровадженням енергозберігаючих світильників типу ALED на насосних станціях водопроводу та каналізації. Вартість робіт – 14 тис.грн, економія від впровадження – 3,1 тон умовного палива.

КП «Трамвай» проводяться роботи по зварюванню стиків трамвайних колій, впроваджується раціональний режим руху трамваїв, що дозволить економити електричну енергію на суму 184,5 тис.грн. Вартість впроваджених заходів складає 12,9 тис.грн.

На початку 2017 року в місті було впроваджено сучасну комп’ютеризовану систему управління зовнішнім освітленням міста, яка дозволить суттєво зекономити енергоресурси та значно збільшити термін безаварійної експлуатації інженерних систем. Автоматичне управління здійснюється за графіком, розробленим для нашого регіону з урахуванням місцевих особливостей, а функції оперативного управління дозволяють диспетчеру за необхідністю виконувати ручне керування пристроями пункту включення.

Для стимулювання мешканців ОСББ та ЖБК на проведення енергоефективних заходів в місті розроблений та затверджений Порядок відшкодування відсотків за кредитами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів
на впровадження енергозберігаючих заходів.

Кам’янське плідно співпрацює з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО), з 2015 по 2017 роки приймало участь у грантовій програмі НЕФКО «Фонд «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності (Україна)». В рамках цієї програми:

-      здійснено капітальний ремонт зовнішніх систем та мереж освітлення з використанням енергозберігаючих технологій на мостовому переході через р. Дніпро. Загальний обсяг фінансування – 0,45 млн. євро;

-      завершено роботи по реконструкції та утепленню будівель середньої загальноосвітньої школи №37 та амбулаторії Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. Загальний обсяг фінансування – 0,5 млн.євро.

У рамках програми НЕФКО «Енергозбереження» досягнуто домовленостей щодо реалізації проекту «Підвищення енергоефективності у місті Кам’янське» у двох бюджетних закладах освіти міста. Загальна вартість проекту – 455 тис. євро, у тому числі кредитні кошти НЕФКО – 398 тис.євро (90%), співфінансування з міського бюджету – 57 тис. євро (10%). На теперішній час проводиться підготовча робота та вирішуються організаційні питання щодо початку реалізації проекту, консультантами НЕФКО підготовлено бізнес-план проекту.

Протягом 2017 року спільно з Міністерством регіонального розвитку України проводилась робота щодо залучення коштів Європейського інвестиційного банку на реалізацію проектів в рамках «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України». На засіданні Координаційного комітету, яке відбулося в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 22 вересня поточного року, схвалено для подальшої участі наступні субпроекті, а саме:

1. Комплексна модернізація системи теплопостачання. Проект передбачає децентралізацію системи теплопостачання, а саме: будівництво та реконструкцію квартальних та районних опалювальних котелень, інженерних та теплових мереж, Лівобережної котельні із впровадженням когенерації, теплових пунктів та насосних станцій під опалювальні котельні. В правобережній частині міста планується створити 11 джерел теплопостачання, які замінять джерела енергії ПрАТ «Дніпровська ТЕЦ» та ПАТ «ДНІПРОАЗОТ». Вартість проекту – 59,1 млн.євро, очікувана економія енергоносіїв – 150,9 тис. МВт*год, скорочення викидів парникових газів – 28,5 тис. т. СО2.

2. Реконструкція (термомодернізація) будівель закладів освіти, охорони здоров’я, науки та спорту м.Кам'янське. Передбачено утеплення та реконструкція інженерних мереж 38 об’єктів бюджетної сфери (10 дошкільних навчальних закладів, 14 загальноосвітніх закладів, 4 спортивні заклади, 10 закладів охорони здоров’я). Вартість проекту – 14,6 млн.євро, очікувана економія енергоносіїв – 34,3 тис. МВт*год, скорочення викидів парникових газів – 8,53 тис. т. СО2.

3. Капітальний ремонт лінії зовнішнього освітлення із впровадженням енергозберігаючих технологій. Передбачено капітальний ремонт лінії зовнішнього освітлення за рахунок встановлення енергоефективного обладнання, а також локальних мережевих сонячних електростанцій. Вартість проекту – 11,4 млн.євро, очікувана економія енергоносіїв – 1,81 тис. МВт*год, скорочення викидів парникових газів – 6,0 тис. т. СО2.

Ще один проект з реконструкції і технічного переоснащення системи водопостачання та водовідведення у місті внесено до резервного переліку проектів «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України».

За підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Gmbh заплановано виконання робіт по заміні інженерних комунікацій, ремонту та утепленню покрівлі, фасаду, заміні вікон на енергозберігаючі по проекту «Реконструкція будівлі дитячого садка під комунальний заклад «Санаторний дошкільний навчальний заклад» (ясла-садок) №43 «Зоренька» за адресою:
вул. Кіма,28». Вартість проекту – 13 млн. грн.

2.5. Удосконалення системи надання медичної допомоги населенню міста.

За рахунок коштів міського бюджету в сумі 1,1 млн.грн придбано медичне обладнання: механічно-гідравлічний операційний стол 3008С (52,1 тис.грн), інфузійний шприцевий насос (16,0 тис.грн), гематологічний аналізатор (195,0 тис.грн), пульсоксиметр (31,0 тис.грн), аспіратор медичний (32,0 тис.грн), 2 насоса шприцевих інфузійних (72,0 тис.грн). Здійснено попередню оплату у розмірі 30% за проявну машину, апарат УЗД, стерилізатор, 2 кольпоскопи, електрокардіограф, 2 касети мамографічні на загальну суму 679,5 тис.грн.

Для забезпечення 12,4 тис. хворих пільговими та безкоштовними медикаментами профінансовано 7,8 млн.грн.

В 2017 році вартість одного ліжко-дня стаціонару на медикаменти становила 15,56 грн, на харчування – 12,73 грн. З міського бюджету на одне відвідування на медикаменти виділено 2,46 грн, денний стаціонар – 1,00 грн, діагностичні та патологоанатомічні дослідження – 0,54 грн.

Проведено зубне протезування та надання лікувальної стоматологічної допомоги 242 особам, які приймали участь у проведенні антитерористичної операції (419,8 тис.грн), амбулаторно проліковано 690 осіб (293,7 тис.грн).

На проведення реконструкції та ремонту закладів охорони здоров’я з міського бюджету профінансовано 3,7 млн.грн, а саме:

-       на реконструкцію з розширенням будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини №9 КЗОЗ ДМР «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» (1695,8 тис.грн);

- на капітальний ремонт лікарняного ліфта КЗ «Дніпродзержинська міська лікарня №7»ДОР» (367,7 тис.грн), м’якої покрівлі приймального відділення хірургічного корпусу КЗ «Дніпродзержинська міська лікарня швидкої медичної допомоги» ДОР» (162,3тис.грн), пасажирського ліфта
КЗОЗ КМР «Центр ПМСД №1» (612,3 тис.грн), пасажирського ліфта КЗОЗ КМР «Центр ПСМД №3» (142,2 тис.грн), приміщень КЗОЗ КМР «Центр ПМСД №3» (701,8 тис.грн), котла «Будерус» з заміною секції в котельні КЗ «Кам’янська міська лікарня швидкої медичної допомоги» ДОР»
(28,2 тис.грн).

Стратегічна ціль 3: Розвиток людського капіталу.

3.1. Розвиток дошкільної, базової, загальної середньої освіти.

Після завершення реконструкції майстерень в НВК №37 відкрито дошкільне відділення «Квіточка» на 3 групи (60 місць), плавальний басейн в СЗШ №44, спортивний майданчик з вуличними тренажерами в СЗШ №25, сенсорну кімнату в ДНЗ-ЦРД №1 «Ясочка», дитячий ігровий майданчик
в ДНЗ №28 «Малятко».

Протягом 2017 року для зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти з міського бюджету профінансовано кошти в сумі 19,6 млн.грн, у т.ч. 14,5 млн.грн – на проведення капітальних та поточних ремонтів, 5,1 млн.грн – на придбання технологічного обладнання для харчоблоків, комп'ютерних класів, сучасного обладнання в кабінети, теплових лічильників, шкільних меблів, металопластикових віконних блоків.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (8,1 млн.грн) та співфінансування з міського бюджету (819,3 тис.грн) протягом 2017 року:

- ведуться роботи з капітального ремонту даху та спортзалу нового корпусу СЗШ №9 (5,3 млн.грн), будівлі ДНЗ №19 «Калинка» (1,3 млн.грн), покрівлі в НВК №24 (907,1 тис.грн), з реконструкції зовнішніх мереж теплопостачання будівлі КЗ «СЗОШ №37 (1,1 млн.грн);

- придбано інтерактивні комплекси 5-ти закладам освіти міста, комп’ютерну техніку 3-м закладам, спортивнй інвентар в ДЮСШ №4;

- проведено заміну склоблоків на енергозберігаючі металопластикові вікна в НВК №25 «Волошка» (110,0 тис.грн).

За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку здійснюється реконструкція басейну комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – академічний ліцей №15» (10,5 млн.грн).

За рахунок коштів Українського фонду соціальних інвестицій виконано заміну вікон і дверей на металопластикові, внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи у КЗ «Середня загальноосвітня школа №42» на загальну суму 5,0 млн.грн.

Розпочато будівництво навчально-виховного комплексу на території КЗ «Середня загальноосвітня школа №27» за рахунок коштів обласного бюджету в сумі 18,1 млн.грн.

В 2017 році в закладах освіти триває впровадження енергозберігаючих заходів: встановлено 982 металопластикових вікна (96 одиниць за рахунок коштів державного бюджету, 15 – обласного, 595 – міського, 276 – батьківських добровільних внесків), замінено 5 787 м.п. труб систем опалення, 2 080 м.п. систем водопостачання, 1 072 м.п. каналізаційних систем, проведено ремонти 15,5 тис. м2 покрівель.

3.2. Заохочення населення до фізичної культури та спорту.

Протягом 2017 року в місті проведено понад 300 спортивних змагань, якими охоплено 22,4 тис.осіб. Найяскравіші: міжнародний турнір з художньої гімнастики «Сніжинка-2017», Кубок України з картингу, відкритий кубок Дніпропетровської області з кікбоксингу WPKA серед дітей, юнаків, юніорів та дорослих, кубок міського голови з тенісу, чемпіонат міста з тхеквондо ВТФ по всіх вікових категоріях, кубок міста зі спортивного водного туризму, відкриті чемпіонати міста зі стрільби з лука та з велоспорту (крос), спартакіади регіону серед студентської молоді та ін.

Міським центром «Спорт для всіх» до участі у понад 100 заходах залучено близько 20 тис. мешканців міста.

Комунальним закладом «Дніпродзержинський центр фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» організовано та проведено 40 спортивних змагань та 5 спортивно-масових заходів, якими охоплено 1,2 тис. спортсменів-інвалідів.

З метою навчання дітей техніці плавання та правилам безпечного поводження на воді для вихованців міських закладів відпочинку з денним перебуванням та дітей віком від 6 до 12 років, які відпочивали з батьками на міському пляжі, здійснювала роботу «Школа плавання» на відкритій воді, заходом охоплено понад 1,0 тис. дітей.

У квітні 2017 року з метою благоустрою, санітарної очистки, ремонту та облаштування спортивних споруд, майданчиків за місцем проживання та в місцях масового відпочинку організовано та проведено місячник «Спорт для всіх – спільна турбота», в якому прийняло участь близько 1,0 тис. осіб.

За рахунок коштів державного бюджету (220,0 тис.грн) розробляється проектно-кошторисна документація на реконструкцію КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа №2» по вул. Мира, 19а, за рахунок коштів обласного бюджету (7,3 млн.грн) розпочато роботи по об’єкту «Будівництво стадіону КЗ «Дитячо-юнацька футбольна школа «Надія» та розробляється проектно-кошторисна документація на реконструкцію будівлі «Палац тенісу» КЗ «Спортивний комбінат «Прометей».

3.3. Підтримка молодіжних ініціатив.

З метою поліпшення умов для самореалізації молоді в місті працює Молодіжна рада, до складу якої входять активісти учнівського та студентського самоврядування вищих, професійно-технічних навчальних закладів міста та середніх загальноосвітніх шкіл. Протягом 2017 року проведено 12 засідань, членами Молодіжної ради прийнято участь у семінарах, міських заходах, інформаційних тренінгах.

3.4. Забезпечення рівного доступу до публічної інформації через посередницьку діяльність бібліотек.

Протягом 2017 року згідно з Програмою «Українська національна книга» за рахунок коштів державного і міського бюджетів та власних надходжень поповнено бібліотечні фонди на 4251 примірник загальною вартістю 144,2 тис.грн.

На базі публічних бібліотек забезпечено відкриття 10 пунктів громадського доступу до офіційної інформації. Бібліотеки мають безкоштовний доступ до Інтернет, електронну пошту, сайт, електронні каталоги, які зареєстровані та активно працюють в соціальних мережах (facebook).

Створюються нові культурні практики і новий формат проведення культурно-просвітницьких та соціальних заходів: «Бібліо-коворкінг» за фінансуванням Німецької федеральної компанії GIZ, «Картування громад», «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», за підтримки Європейського Союзу, інформаційно-ресурсний центр для внутрішньопереміщених осіб та приймаючої громади за фінансуванням представництва управління Верховного Комісару ООН в Україні, «Бібліо-гейм – від читача до волонтера», «SOS для підлітків: швидка бібліотечна допомога».