У Кам’янському провели акцію «16 днів проти насильства»
У межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Кам’янському проведено низку заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Працівниками мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок домашнього насильствам спільно з представниками міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціальної політики міської ради, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Національної поліції проведено вуличну акцію «Стоп насильство!».
Метою заходу було підвищення обізнаності населення з питань попередження та профілактики насильства й привернення уваги суспільства до проблеми насильства між людьми. Під час акції проведено опитування перехожих щодо їх ставлення до будь-яких форм насилля та розповсюджено 150 інформаційних буклетів. Кам’янчани охоче спілкувались, надавали відповіді на питання та висловлювали власні думки (захід здійснено в межах проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який реалізує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки ФН ООН в Україні).
У професійно-технічних навчальних закладах міста серед учнівської та студентської молоді проведено просвітницьку акцію щодо проблеми насильства, ґендерних стереотипів та ґендерної рівності. Учасниками акції стали більше 200 осіб. Під час заходу розповсюджено листівки, в яких міститься інформація про різновиди насильства, шляхи протидії йому, а також про служби та організації, до яких можуть звернутися громадяни, що стали жертвами насильства.
В навчальних закладах міста проведено виховні лекції на тему: «Права людини», «Насильство серед нас», «Скажемо «Ні!» насильству в сім’ї», засідання круглих столів «Про використання гендерної рівності», «Обов’язки чоловіка і жінки в суспільстві», «Життя без насильства», години спілкування «Рівність прав чоловіків і жінок», «Ми – рівні, ми – різні», уроки толерантності «Доброзичливі стосунки з оточуючими».
Проведено зустрічі з органами самоорганізації населення, громадськими організаціями та установами щодо своєчасного звернення до відповідних структур з приводу загрози насильства та фактів його скоєння.
Крім того, спільно з представниками відділень поліції організовано і проведено рейдові заходи по виявленню осіб, які займаються розповсюдженням продукції та матеріалів, що пропагують насильство та жорстокість; які знаходяться у групі ризику, зазнали насильства, або можуть зазнати насильства через самовільне залишення постійного місця проживання, бродяжництво, жебракування тощо.



