У Кам’янському вшанували учасників ліквідації Чорнобильської аварії
Тридцять років тому, 14 грудня 1986 року, було завершено будівництво укриття над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції. Щороку в цей день наше місто, як і вся Україна, вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – героїв, які відважно зупинили ядерну стихію.
14 грудня за дорученням міського голови Андрія Білоусова з ліквідаторами зустрівся його заступник Олександр Чернишов.
«Не шкодуючи себе, ризикуючи власним життям, ви стали до бою з невидимим ворогом – радіацією, врятували країну і світ від смертельної небезпеки. Щира подяка та низький уклін за ваш подвиг, за мужність та самовідданість, проявлені заради майбутніх поколінь», – сказав заступник міського голови. Також він нагадав, що наприкінці листопада відбулася дуже важлива подія для всього людства – четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції накрили новою захисною аркою, яка гарантує сто років радіаційної безпеки.
За плідну громадську діяльність, активну життєву позицію та вагомий внесок у розвиток чорнобильського руху в місті Олександр Чернишов вручив ліквідаторам почесні грамоти виконкому та подяки міського голови.
У свою чергу, голова міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Микола Нещерет подякував чорнобильцям за активну громадську роботу та участь у вихованні юного покоління, а також вручив ювілейні медалі. Голова громадської організації нагородив дипломом та цінним подарунком учня навчально-виховного комплексу №36 Кирила Ємелькіна – переможця обласного конкурсу дитячого малюнка «Чорнобильська палітра».
Із вітальним словом виступив відповідальний секретар Асоціації міських громадських організацій «Чорнобиль» Юрій Головня.
Ліквідаторам подарували своє мистецтво викладачі та студенти Кам’янського обласного музичного коледжу.
Наприкінці зустрічі Микола Нещерет висловив вдячність владі Кам’янського за увагу й турботу про чорнобильців, а особливо – за те, що в проекті міського бюджету на 2017 рік передбачено компенсацію всім перевізникам міста за перевезення пільговиків. Отже, громадяни пільгових категорій зможуть вільно користуватись будь-яким транспортом, і жоден з них не дістане відмову в безкоштовному перевезенні.
У рамках заходу делегація ліквідаторів вирушила з квітами до пам’ятного знака «Чорнобиль – вічний біль України» у сквері, який цього року отримав ім’я Героїв Чорнобиля.
За інформацією департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення міської ради, станом на 1 грудня в Кам’янському проживає 1589 осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, з них: 1-ї категорії – 168 осіб, 2-ї категорії – 863; 3-ї категорії – 317, дітей – 142, членів сімей померлих (вдів) – 99 осіб.
Чорнобильці є активною частиною мешканців нашого міста. Протягом 20 років діє Кам’янська міська в Дніпропетровській області організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». За рахунок коштів міського бюджету здійснюється фінансування її статутної діяльності. Зокрема, на 2016 рік з міського бюджету виділено 50,7 тис.грн, фінансування проводиться відповідно до замовлень організації.
На підприємствах, де працюють чорнобильці, працює низка громадських організацій, які об’єднує Асоціація міських громадських організацій «Чорнобиль».
Для вирішення соціальних проблем з усіма організаціями тісно співпрацює міська влада.