У Музеї історії Кам`янського відкривається виставка «Українська Бельгія: іноземні інвестиції в Україні. Кінець ХІХ – початок ХХ століття»

опубліковано: 15 березня 2018 оновлено: 15 березня 2018

До 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Бельгія 15 березня о 15.00 у приміщенні Музею історії міста Кам'янське відкривається виставка «Українська Бельгія: іноземні інвестиції в Україні. Кінець ХІХ – початок ХХ століття». У відкритті виставки приймає участь Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс.  Працюватиме виставка до 8 квітня.

Тема виставки –  активний розвиток взаємин України та Бельгії на рубежі століть в таких сферах, як інвестиційна та господарська діяльність, розвиток промисловості, транспорту, міської інфраструктури. Виставка включає близько 250 історичних документів з фондів Національного музею імені Дмитра Яворницького, що відображають період інтенсивної індустріалізації нашого регіону. Серед них – колекція цінних паперів бельгійських фінансово-промислових груп, що діяли на території Катеринославської губернії.

Як відомо, одна з таких структур –  компанія «Коккеріль» в кінці дев'ятнадцятого століття стала співзасновником «Південно-російського Дніпровського металургійного товариства». Саме будівництво останнім в Кам'янському металургійного заводу призвело до швидкого перетворення скромного села на сучасне промислове місто.

«На нинішньому непростому етапі розвитку, який переживає Україна, життєво важливо евроінтегційні декларації наповнити конкретним змістом всебічного взаємовигідного співробітництва. Тому виставка, що наочно демонструє успішний історичний досвід в цій сфері – є сьогодні надзвичайно актуальною. Що особливо важливо, ми бачимо взаємний інтерес до цієї теми. Про це, зокрема, свідчить намір високопоставлених представників посольства Королівства Бельгія в Україні особисто взяти участь у відкритті виставки», – зазначила  директор музею Наталія Буланова.

Фундатор виставки –  Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького,  в особі директора Капустіної Надії Іванівни. Автор виставки –  завідувачка науково-дослідного та експозиційного відділу історії України ХІV століття – початок ХХ століття –  Лазебник Валентина Іванівна.