Студентська молодь Дніпродзержинська переглянула документальний фільм «Вітаємо на Фукушімі»
14 квітня у кіноклубі Docudays UA «Прометей» юнацького відділу центральної міської бібліотеки імені Т.Г. Шевченко студентська молодь переглянула документальний фільм «Вітаємо на Фукушімі» про аварію на АЕС «Фукушіма-1» у Японії у 2011 році.
Фільм «Вітаємо на Фукушімі», відзнятий режисером Ален де Альо, розповідає про будні кількох родин із Мінамісоми, що в 20 кілометрах від аварійної АЕС «Фукушіма-1». Після стількох зусиль ліквідаторів, наукової невизначеності, вагань можновладців – кому вірити? Лишатися? Їхати звідси? Кожна родина ухвалює такі рішення на самоті. Режисер оповідає про наслідки аварії, аби нащадки пам’ятали про них. Але нині над атомною електростанцією знову нависла загроза. Валізи спаковано й каністри з пальним готові на випадок, якщо доведеться тікати якнайшвидше від цунамі чи землетрусу.
Тема фільму надто актуальна для України, котра за тридцять років не може впоратися із наслідками Чорнобильської катастрофи, натомість має дуже амбітні плани розвитку ядерної енергетики.
Звісно, неможливо відмовитися від неї в час, коли половина електроенергії в Україні виробляється саме на АЕС. З іншого боку, варто бути свідомими, що небезпечні ризики ядерної енергетики на теперішній час набагато зросли – через загрози близьких військових дій, цілеспрямованих диверсій та ще більш глибокої суспільно-політичної дестабілізації.
Мешканці японської Фукушіми перебувають у ситуації, схожій на ту, яку переживали мешканці українського та білоруського Полісся наприкінці 80-х років. Багато схожого, але багато й відмінностей: у пріоритетах та можливостях влади, у рівні технологічного розвитку, у психології людей – розповідала керівник клубу Наталія Бохан.
Студенти розповідали, що знають про радіоактивне забруднення, ділилися думками, шукали відповіді на запитання, переймалися.