14 листопада – Міжнародний день діабету

опубліковано: 15 листопада 2017 оновлено: 15 листопада 2017

Починаючи з 1991 року, 14 листопада відзначається Міжнародний день діабету. Як повідомили у міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, у Кам’янському в 2017 році загалом зареєстровано 4686 хворих на діабет. На інсулінотерапії перебуває 489 дорослих, із них вперше – 200 чоловік, та 29 дітей віком до 17 років.

Сьогодні у світі налічується близько 442 мільйонів людей з діабетом. За прогнозами, у найближчі 30 років їх число зросте до 3809 мільйонів. Ця тяжка невиліковна хвороба розповсюджується швидкими темпами в усіх країнах світу та до 2030 року має перетворитись у глобальну епідемію. Особливо швидко розповсюдженість діабету зростає в країнах із низьким рівнем прибутків.

Цукровий діабет є однією з головних причин сліпоти, ниркової недостатності, інфаркту міокарда та ампутації нижніх кінцівок. Половина усіх випадків смертності, обумовлена високим вмістом глюкози в крові, виникає в основному до 70 років.

Часто цукровий діабет виявляється в запущеній формі, що позначається на частоті ускладнень та ефективності лікування. Інфаркт міокарду трапляється у хворих на цукровий діабет другого типу в 3 рази частіше, інсульт – у 2-3 рази, ризик ампутації кінцівок у 40 разів частіший, ніж у не діабетиків. Діабетична сліпота набула медико-соціальної значущості.

Для раннього виявлення діабету необхідно періодично обстежуватися у дільничного терапевта (аналіз крові, сечі на вміст цукру). Навіть при невеликому збільшенні рівня цукру в крові необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога. Досягнення сучасної медицини дозволяють запобігти численним ускладненням цієї хвороби.

Вагомим внеском у профілактику цього захворювання є додержання принципів здорового способу життя.

У ендокринологічному відділенні 9-ї міської лікарні та у дитячій міській лікарні фахівці-ендокринологи постійно навчають пацієнтів та членів їх сімей прийомам взаємодопомоги, методам контролю за вмістом цукру в крові, раціональному харчуванню, руховій активності тощо.

Цукровий діабет – це не вирок, це спосіб життя. Фахівці наголошують, що при повноцінному самоконтролі, підтримці оточуючих і, звичайно, спілкуванні з лікарем хворі живуть повноцінним життям.