Освітяни з Кам`янського взяли участь у міжнародному проекті
Днями в Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл на тему «Демократія та права людини в новій українській школі», в якому взяла участь координатор та ментор проекту «Класна школа», вчитель хімії та основ здоров’я гімназії № 11 Вікторія Гавриліна.
Захід проходив із нагоди презентації українського перекладу Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства й освіти з прав людини. Участь у ньому взяли представники Офісу Ради Європи в Україні, Посольства Норвегії в Україні, Європейського Центру ім. Вергеланда (м. Осло), ОБСЄ, Національної академії педагогічних наук України та інших урядових і громадських організацій.
Метою круглого столу було обговорення стану і напрямів розвитку громадянської освіти з прав людини у школах України в контексті реформування середньої освіти.
Під час заходу був презентований методичний посібник «Шкільний календар прав людини», розроблений Міністерством освіти і науки України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Також учасникам представили Всеукраїнську програму освіти для демократичного громадянства «Демократична школа», спрямовану на підтримку демократичних реформ у вітчизняній середній освіті.
Велике враження вчителі отримали від спілкування з Ролфом Голлобом – керівником Швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні DOCCU». Він говорив про те, що 100 років тому Швейцарія була однією із найбідніших країн Європи. І керівництво країни зробило ставку на освіту, тому що більше вони не мали нічого. Сьогоднішній рівень життя людей у Швейцарії говорить сам за себе.
Обговорюючи практичні рекомендації розвитку громадянської освіти, педагоги дійшли висновку, що більшість пропозицій щодо демократизації навчального процесу вже реалізується в українських школах. Основні з них – це організація учнівського самоврядування, відкритий діалог між усіма учасниками процесу, залучення батьків та учнів до прийняття важливих рішень.
Координатори, ментори проекту, шкільні команди вчителів та учнів Кам`янського, реалізуючи польський проект «Класна школа», разом намагаються змінити сучасну українську школу. Проводячи класні та шкільні дебати, працюючи над проектами, беручи участь у тренінгах, вчителі та учні шкіл-учасниць проекту створюють у своєму закладі фундамент нової демократичної школи, до якої дитина буде з радістю йти кожного дня.