Зустріч поколінь у кам`янській бібліотеці
В рамках програми «Місце зустрічі: діалог в Україні» та за підтримки німецького фону «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» у Центральній міській бібліотеці імені Т.Г.Шевченка відбулась зустріч, на якій було презентовано книгу «Бути людиною». Тут зібралися представники міської ради ветеранів та міського відділення в’язнів – жертв нацизму, краєзнавчого клубу та вихованці учбових закладів міста.
Представник німецького фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» Леся Харченко розповіла про історію написання унікальної збірки, де зібрано 60 історій з життя людей, які пережили другу світову війну. Деякі сторінки книги написані свідками події, інші – молоддюза спогадами.
Присутні з особливим інтересом розглядали книгу, зачитували історії прояву фактів людяності, взаємовиручки, підтримки у тяжкі хвилини життя того часу. Учасників зустрічі вразила розповідь Ніни Дробахіної, яка три роки була у концтаборі. Не залишили їх байдужими і відеоспогади авторів збірки, зачитані уривки з книги. Бібліотекар Катерина Молчанова розповіла історію із життя своєї мами, яка 1943 року була насильно відправлена до Німеччини на сільськогосподарські роботи.
Голова міської організації ради ветеранів Людмила Тесьолкіна та історик Ніна Циганок, автор книги « Війна очима дітей війни», доторкнулися до сторінок історії нашого міста в роки окупації, розповіли про плідну роботу міської ради ветеранів щодо соціального захисту людей похилого віку, зосередили увагу на тому, що, незважаючи на жахи війни, збірка сповнює читача надією на краще, нагадує про те, що у світі чимало добра та любові.
Під час зустрічі молоді люди дізналися про історію свого міста та країни через особисті історії свідків того часу, взяли участь у діалозі поколінь, мали можливість пізнати новий для них досвід відношення до життя. А люди похилого віку могли почерпнути енергію та сучасний настрій молодих людей.

