У Кам’янському планують відкрити третій в області реперфузійний центр

опубліковано: 16 серпня 2019 оновлено: 16 серпня 2019

У лікарні швидкої медичної допомоги Кам’янського вже готова база для створення реперфузійного центру, а за умови отримання необхідної апаратури центр може розпочати повноцінну роботу.

Реперфузійний центр – це відділення у лікарні, де безкоштовно проводять коронарне стентування при гострому інфаркті міокарда, тобто за допомогою стенту механічно усувають в судині перешкоди (тромб і атеросклеротичну бляшку), відновлюючи кровопостачання серця.

Як повідомила начальник управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради Юлія Манаєнкова, у лікарні швидкої медичної допомоги є кваліфікований медперсонал та підготовлене відповідне приміщення. Повноцінна робота реперфузійного центру у Кам’янському стане можливою після появи ангіографу, багатофункціонального рентгенівського медичного обладнання нового покоління, призначеного для оперативного розпізнавання змін, які протікають в судинах. Завдяки інноваційній системі, апарат має змогу проводити не лише діагностування високої точності, виводити чіткі зображення судин різного діаметру, злоякісні і доброякісні пухлини, але й виконувати безпосередні втручання у випадку тромбозу судин, інсульту, інфаркту або під час розриву судин.

Медики очікують ангіограф наприкінці поточного-початку нового року. Поява такого апарату дозволить відкрити реперфузійний центр у місті та у швидкі строки проводити операції при гострих інсультах та інфарктах.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України, держава гарантує безоплатну допомогу пацієнтам з гострим інфарктом міокарда. Українці у критичному стані можуть отримати безкоштовне невідкладне стентування в одному із центрів реперфузійної мережі, яку розбудовує МОЗ України разом з Урядом. Станом на липень 2019 року в Україні працює 42 такі центри. Регіональні реперфузійні мережі розташовують на території України так, щоб була можливість своєчасно доставити пацієнта до центру в автомобілі екстреної медичної допомоги протягом 2 годин. Сьогодні на Дніпропетровщині існує 2 реперфузійних центри – у Дніпрі та Кривому Розі.