Студентів медичного коледжу Кам’янського ознайомили зі специфікою роботи Служби порятунку «101»

опубліковано: 16 листопада 2016 оновлено: 16 листопада 2016

16 листопада рятувальники 7-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області провели пізнавально-профілактичну екскурсію для студентів та викладачів Кам’янського медичного коледжу. Про це повідомили в міському управлінні ГУ ДСНС.

На заході була присутня й знімальна група Міської інформаційної служби. У рамках профілактичної зустрічі присутніх ознайомили зі специфікою роботи Служби порятунку «101» та роз’яснили правила безпечної життєдіяльності.

Перед фасадом пожежно-рятувального підрозділу особовий склад рятувальників продемонстрував молодому поколінню спецтехніку, яка безпосередньо виїжджає на ліквідацію пожеж та наслідків різного роду надзвичайних подій. Також вогнеборці детально розповіли та продемонстрували спеціальне обладнання, яке використовується під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних подій. Крім того, студенти дізнались, що під час роботи у задимленому приміщенні пожежні одягають апарати захисту органів дихання та працюють у складі ланки газодимозахисної служби. Співробітники ДСНС пояснили, що кисню у такому апараті вистачає пожежному на 30 хвилин роботи у задимленому приміщенні. Також було продемонстровано в дії пневмоподушку, за допомогою якої можна звільнити людину з-під завалу, відкрити двері ліфта тощо. Бажаючі мали змогу приміряти тепловідбивний костюм, який надягається під час роботи за підвищеної або високої температури навколишнього середовища, інтенсивного теплового випромінювання та тривалої дії полум’я.

«Щоденно на бойовому чергуванні в 7-й державній пожежно-рятувальній частині знаходиться 3 одиниці техніки та 12 чоловік особового складу, які завжди у разі необхідності поспішають на допомогу громадянам. Всього у місті сім підрозділів ДСНС», – повідомили рятувальники.

У ході зустрічі вогнеборці розповіли, що у нашому місті – найвищий, третій номер виклику, саме він визначає кількість сил та засобів, що направляються для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж залежно від їх складності. «Підвищений номер виклику, за яким черговий диспетчер направляє пожежно-рятувальні підрозділи до місця надзвичайної події, говорить про ускладнену ситуацію на ній», – наголосили співробітники ДСНС.

Крім того, хлопцям та дівчатам було продемонстровано подачу води до умовного осередку пожежі. У свою чергу, охочі мали змогу потримати в руках пожежний ствол та спробувати подати воду.

Наостанок співробітники Служби «101» наголосили, що проведений захід спрямований на виховання у молодого покоління свідомого ставлення до правил пожежної безпеки. У зв’язку із ситуацією, яка склалася в місті з пожежами, а також загибеллю та травмуванням людей на них, вогнеборці звернулись до присутніх із закликом берегти своє життя й життя оточуючих, дотримуючись простих правил безпечної життєдіяльності. Співробітники ДСНС наголосили, що протягом минулих вихідних у місті на пожежах загинуло двоє людей та сім чоловік зазнали травм різної тяжкості.

Після проведеної екскурсії молодь зрозуміла, що професія рятувальника потребує мужності й фізичної витривалості, а рятувати людські життя – це не просто робота, а справжнє покликання. Адже працювати доводиться у різних умовах, ризикуючи власним здоров’ям і навіть життям. Студенти розповіли, що з новин чули про випадки загибелі рятувальників під час виконання службових обов’язків, та побажали своїм рятівникам успіхів у такій нелегкій справі – захисті життя та здоров'я громадян.

Співробітники Служби порятунку сподіваються, що після проведеного заходу молодь зрозуміє важливість і необхідність дотримання правил безпеки життєдіяльності й усвідомить цінність людського життя та здоров’я.