У Кам’янському обговорили проблему виникнення пожеж у закладах освіти та культури

опубліковано: 16 грудня 2016 оновлено: 16 грудня 2016

15 грудня співробітники відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Кам’янського міського управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області спілкувались із представниками департаменту з гуманітарних питань міської ради щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті, вимог Кодексу цивільного захисту щодо забезпечення пожежної безпеки у закладах із масовим перебуванням людей, особливо дітей (школи, дитячі садочки, вищі навчальні заклади та заклади культури).

Про це повідомили в міському управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Під час зустрічі рятувальники наголосили, що працівники, відповідальні за протипожежну безпеку об’єкта, повинні здійснювати постійний належний контроль за станом пожежної безпеки, адже на таких об’єктах масово перебувають діти. Присутніх було ознайомлено із основними нормами щодо забезпечення протипожежного захисту на об’єктах із масовим перебуванням людей.

«У кожному закладі та установі наказом чи інструкцією встановлюється протипожежний режим, що містить порядок належного утримання шляхів евакуації, застосування відкритого вогню; використання побутових електронагрівальних приладів; проїзду та стоянки транспортних засобів; організації експлуатації та обслуговування наявних засобів протипожежного захисту тощо», – роз’яснюють вогнеборці.

Окремо працівники Служби порятунку зупинились на порядку дій під час виникнення надзвичайних подій та зосередили увагу представників навчальних закладів на важливості проведення практичних відпрацювань з педагогічним складом, персоналом та підростаючим поколінням. Співробітники ДСНС загострили увагу представників департаменту з гуманітарних питань на проблемі збільшення кількості пожеж, загибелі та травмуванні людей на них. Навели приклади пожеж у побуті, в навчальних та культурних закладах міста й Дніпропетровщини.

У ході проведення зустрічі рятувальники демонстрували присутнім відеоролики, які наглядно показують незнання простих правил пожежної безпеки під час перебування в культурно-масовому закладі. Також вогнеборці наводили приклади правильних дій під час надзвичайної події та наголошували, що в таких випадках у жодному разі не можна губитись та піддаватись паніці. «Пожежа не дає часу на роздуми, вона вимагає термінових, свідомих та грамотних дій», – наголошують співробітники відділу запобігання надзвичайним ситуаціям.

Наостанок працівники Служби «101» закликали посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед школярів та педагогів щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки, застерегли від користування несправними електропобутовими приладами, несправним пічним опаленням, відкритим вогнем тощо.