У Кам’янському вшанували пам’ять жертв політичних репресій

опубліковано: 17 травня 2019 оновлено: 17 травня 2019

Наприкінці травня Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій. Напередодні жалобної дати у Кам’янському відбулася церемонія покладання квітів до меморіального знака «Пам’яті жертв незаконних репресій 30–50-х років».  

У заході взяли участь заступники міського голови, секретар міської ради, депутати міськради, представники громадськості.

Місце розташування меморіального знака у Кам’янському є символічним – саме навпроти нього в радянські роки знаходилась будівля ДПУ–НКВС із пересильною в’язницею, де перебували репресовані кам’янчани, проходили допити.

«Якщо аналізувати всю історію Радянського союзу, починаючи від 20-х років, коли  нищились повстанці, які вірили в самостійну Україну і боролись за неї, і закінчуючи дисидентським рухом, це було нищення інакодумства, української ідентичності для того, щоб сформувати радянське суспільство. Влада боялася інтелекту, тому в першу чергу страждала українська еліта. На той час, у 30-ті роки українська нація лишилася без своєї провідної еліти і наслідки цього процесу ми маємо й по цей день», – зазначила директор музею історії міста, кандидат історичних наук Наталія Буланова.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв репресій та поклали квіти до меморіального знака.

«Цей терор та злочини чинилися протягом усього існування Радянського союзу. Зараз з точки зору самостійної української держави ми можемо казати правду про ті події та не боятись цього. Ми повинні пам’ятати про це і робити все, щоб подібне не повторювалося. Той, хто знає історію – озброєний, непереможний і знає, від чого потрібно боронитися», – сказав секретар міської ради Олександр Залевський.

Насамкінець Наталія Буланова запросила всіх відвідати музейну виставку, присвячену жертвам політичних переслідувань.