Звіт про періодичне відстеження результативності рішення міської ради від 30.09.2016 №362-10/VII `Про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (окрім безалкогольного) у тимчасових спорудах

опубліковано: 17 червня 2021 оновлено: 10 жовтня 2024

Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується.

Рішення міської ради від 30.09.2016 №362-10/VII «Про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (окрім безалкогольного) у тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально-культурного призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Кам’янське»

Назва виконавця заходів з відстеження.

Департамент муніципальних послуг та регуляторної політики Кам’янської міської ради.

Цілі прийняття регуляторного акта.

Метою даного регуляторного акта є:

- впорядкування роздрібного продажу алкогольної продукції на території міста шляхом вжиття заходів із заборони продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) у тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально-культурного призначення для здійснення підприємницької діяльності, торговельна площа яких менша, ніж 20,0 м2.

- запобігання зростанню алкогольної залежності серед населення, особливо молоді;

- зниження рівня злочинності, а також забезпечення громадського порядку та благоустрою у місті у нічний час;

- створення рівних умов для суб’єктів господарювання у сфері реалізації алкогольних напоїв.

         Строк виконання заходів з відстеження.

з 05.05.2021 по 31.05.2021

         Тип відстеження.

         Періодичне.

         Методи одержання результатів відстеження.

         Відстеження результативності дії регуляторного акту здійснювалося на підставі інформації, наданої Кам’янським районним управлінням поліції ГУНП в Дніпропетровській області щодо кількості складених протоколів за порушення Правил торгівлі алкогольними напоями та порушення тиші громадянами міста у вечірній та нічні часи, відповідно до ст.156, 178 та 182 Кодексу про адміністративні правопорушення України:

Використання територіальною громадою міста законних прав та державних гарантій щодо захисту інтересів громадян від тих негативних наслідків, які можуть породжувати порушення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші у місцях громадського користування та забезпечення реалізації окремих громадських та суспільних інтересів громадян щодо обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму.

         Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також спосіб їх одержання.

Відстеження проведено в період дії регуляторного акта на основі інформації, наданої Кам’янським районним управлінням поліції ГУНП в Дніпропетровській області.

Крім того, до уваги було взято факти, викладені у зверненнях мешканців міста щодо порушень суб’єктами господарювання Правил торгівлі алкогольними напоями.

         Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

            Відповідно до реєстру паспортів прив’язки, розміщеного у відкритому доступі на офіційному сайті Кам`янської міської ради, на території міста нараховується 276 тимчасових споруд, у переважній більшості з яких здійснюється продаж алкогольних напоїв. З цього приводу до органів міської влади надходять численні звернення від мешканців міста щодо порушення громадського порядку, зростання рівня злочинності, зокрема серед молоді.

        Аналіз роботи щодо проведених заходів, які вживаються органами місцевого самоврядування спільно з правоохоронними органами з питання  впорядкування торгівлі алкогольними напоями, у тому числі пивом на території міста у період дії даного рішення міської ради свідчить, що прийняття зазначеного регуляторного акту активізує роботу правоохоронних органів з питання виявлення, попередження фактів продажу алкогольних напоїв з порушенням чинного законодавства та вжиття відповідних заходів згідно наданих повноважень.

Так, за інформацією, наданою Кам’янським районним управлінням поліції ГУНП в  Дніпропетровській області з метою запобігання зростання алкогольної залежності серед населення, особливо молоді, зниження рівня злочинності, дотримання правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, захисту населення від шкідливого шуму, забезпечення порядку та благоустрою у місті у нічний час, а також на виконання рішення міської ради від 30.09.2016 №362-10/VII «Про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (окрім безалкогольного) у тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально-культурного призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Кам’янське», співробітниками поліції проводиться постійне відпрацювання території міста.

 

Кількісні та якісні значення показників результативності:

Показник

2019 рік

2020 рік

Кількість адміністративних правопорушень за ст. 156 КУпАП

11

53

Кількість адміністративних правопорушень за ст. 178КУпАП

385

2464

Кількість адміністративних правопорушень за ст. 182 КУпАП

3

150

Зазначені вище показники свідчать про те, що співробітниками поліції м.Кам’янського вживаються заходи щодо недопущення провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону. Одночасно правоохоронними органами посилено контроль за недопущенням розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях та появи у громадських місцях у нетверезому вигляді. Також, активовано роботу за дотриманням графіків роботи закладів торгівлі та ресторанного господарства міста відповідно до вимог ст. 182 КУпАП.

         Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення цілей.

Проведений аналіз періодичного відстеження свідчить, що дія рішення міської ради «Про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (окрім безалкогольного) у тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально-культурного призначення для здійснення підприємницької діяльності у м.Кам’янське» є одним із заходів місцевої влади щодо покращення стану громадського порядку на території міста, що полегшує роботу правоохоронних органів, зменшує вплив алкоголю на стан здоров’я молодого покоління, а також сприяє зменшенню кількості злочинів, вчинених особами у стані алкогольного сп’яніння.

         Висновок.

         В цілому дія зазначеного регуляторного акта має певний ступінь досягнення визначених цілей, результати реалізації його положень мають позитивну динаміку у впорядкуванні торгівлі алкогольними напоями, у тому числі пивом на території міста.   

  

Міський голова                                                                                      Андрій БІЛОУСОВ