Екологічна комісія Кам’янського розглянула найактуальніші для міста питання
16 липня відбулося засідання екологічної комісії Кам’янського. Як зазначив начальник управління екології та природних ресурсів міської ради Богдан Наполов, засідання ініційовано для розгляду двох нагальних питань, за якими управління отримало багато звернень від містян – це викиди, що нещодавно сталися на металургійному комбінаті, та загоряння міського сміттєзвалища.
Першим розглядали питання, що стосується металургійного комбінату. За словами технічного директора ПАТ «ДМК» Юрія Волошина, 5 липня на підприємстві трапилась позаштатна ситуація – поламка обладнання у конвертерному цеху, яка й стала причиною понаднормових викидів, що занепокоїли кам’янчан. Такий випадок на підприємстві стався вперше – зазначив технічний директор, фахівці комбінату розібралися у ситуації та вжили заходи, щоб уникнути ризиків повторення.
«Існують норми викидів, які хронічно перевищуються. Це не можна назвати правильним. Фахівцям металургійного комбінату потрібно продумати дії у разі виникнення подібних позаштатних ситуацій», – зауважив начальник управління екології та природних ресурсів міської ради.
Також члени комісії цікавились про хід виконання металургійним підприємством екологічної програми міста та заходи, вжиті на підприємстві.
Директор громадської організації «Голос природи» Євген Колішевський звернув увагу представників меткомбінату на необхідність сповіщення населення у разі виникнення нестандартних ситуацій, щоб попереджувати паніку та надавати людям достовірну інформацію.
Наступним на комісії розглядали питання щодо загоряння на міському сміттєзвалищі. Директор комунального підприємства «Комунальник» Артур Круть зазначає: рішення, прийняте на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, дуже допомогло підприємству у ліквідації місць загоряння сміття.
«Основна проблема, яка була на площі звалища майже у 2000 квадратних метрів, сьогодні усунута. Зараз окремі місця загоряння ми заливаємо водою. Надалі усю територію, на якій можуть виникнути займання, силами підприємства засипаємо ґрунтом, щоб уникнути повторення ситуації», –сказав Артур Круть.
Усунення небезпеки на сміттєзвалищі підтвердив і начальник Кам’янського управління Державної служби з надзвичайних ситуації Володимир Ярема. Він зазначив, що до їхньої служби перестали надходити звернення містян щодо задимлення на території звалища, та й сам він, як мешканець району Соцмісто не відчуває неприємного запаху.
Обговорили члени комісії й проблеми утилізації та переробки сміття у Кам’янському, перспективи створення модуля для сортування та переробки сміття і подальшого будівництва у місті полігону.





