До музею історії міста передано матеріали Анатолія Огурцова
До музею історії Кам’янського надійшли матеріали Почесного громадянина міста, академіка Анатолія Огурцова, який пішов з життя рік тому.
Ще за життя Анатолій Павлович передав до музею історії міста частину своїх наукових праць та документів. Влітку цього року родиною на постійне зберігання у фондах музею передано близько 200 експонатів та книг до наукової бібліотеки. Серед них – його наукові праці, книги відомих авторів про діяльність і родину, більше тридцяти документів про освіту та звання, професорська мантія.
Значний інтерес становлять понад 90 фотографій як молодих років життя Анатолія Огурцова, так і його науково-освітньої діяльності, зокрема міжнародної. Вітальні адреси, телеграми, сувеніри та подарунки, газетні публікації теж знайшли своє місце в музеї. Про спортивні уподобання та відзнаки свідчать фотографії, грамоти, а також книга Олімпійського чемпіона, рекордсмена світу з бігу Володимира Куца «Будь першим», яка надихала Анатолія Павловича в усіх сферах його багатогранної діяльності. Серед рідкісних експонатів слід відзначити ювілейний блок поштових марок, присвячених науковцю. Передано також вазу петриківського розпису з його портретом та стрічку Почесного громадянина міста.
Матеріали про вченого, педагога, спортсмена, громадського діяча, депутата міської ради багатьох скликань Анатолія Огурцова подані в стаціонарній експозиції та будуть представлятися на виставках у музеї.
Анатолій Павлович Огурцов (1934-2015) – академік Академії наук Вищої школи, Інженерної АН, Міжнародної АН екології і безпеки життєдіяльності, Нью-Йоркської АН, доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, «Людина 1995 року» в номінації «діяч науки, культури і спорту», почесний професор «Сілезької політехніки» (Польща), кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. У його доробку – 650 наукових робіт, з них 70 монографій і навчальних посібників, 42 патенти та авторських свідоцтва у галузі металургії, математичного моделювання, енергозбереження, екології, інженерної освіти. Підготовив 5 докторів і 10 кандидатів наук.
З 1988 року він обіймав посаду ректора і завідувача кафедри металургії чорних металів Дніпродзержинського індустріального інституту, а з 1994 року став першим ректором Дніпродзержинського державного технічного університету.