Виставка музею історії Кам’янського експонується у Києві
12 жовтня, напередодні свята Покрови, у Міністерстві культури України відкрилась виставка музею історії Кам’янського «Мамай у просторі і часі».
На урочисте відкриття завітали Міністр культури України Євген Нищук, провідні діячі української культури та науки: художник Василь Копайгоренко, етнолог Любов Боса, історик Наталія Іванченко, мистецтвознавець Олександр Босий, театрознавець, наш земляк Василь Неволов.
За словами Євгена Нищука, проведення у Кам’янському упродовж одинадцяти років поспіль Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю «Мамай-фест» не тільки свідчить про усталеність традиції, але й дає підстави вважати це музейне дійство однією з кращих культурних практик в Україні. Директор музею Наталія Буланова здійснила короткий екскурс по експозиції, зауваживши, що на ній представлена лише невелика частина колекції майбутнього музею образотворчого мистецтва «Козак Мамай». Родзинкою заходу став виступ Олександра Босого, який виконав імпровізовану молитву Мамая, склавши всі тексти, написані на народних картинах, в один ряд. Василь Неволов, для якого місто Кам’янське є малою батьківщиною, подарував музею видану ним книгу спогадів. Виставка «Мамай у просторі і часі» буде експонуватися до кінця поточного року.

